Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCWii
Okładka Grotesque Tactics: Evil Heroes (PC)

Grotesque Tactics: Evil Heroes

Grotesque Tactics: Evil Heroes to taktyczna gra RPG osadzona w świecie fantasy. Wykonujemy zadania, zdobywamy doświadczenie i skarby, ratujemy dziewice ze szponów bestii - wszystko to okraszone ironicznym i groteskowym humorem oraz przyprawione całkiem przyjemną grafiką.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG | indie

Okładka Grotesque Tactics: Evil Heroes (PC)

data premiery gry:

anulowana

Wii

15paź2010

PC

Grotesque Tactics: Evil Heroes to produkt niemieckiego studia Silent Dreams, które w swoim portfolio pochwalić może się grą Grotesque: Heroes Hunter, niestety z powodu nieporozumień z wydawcą odłożoną na bliżej nieokreśloną przyszłość. Opisywana produkcja to taktyczne RPG, które jak można się domyślać, osadzone zostało w tym samym pokręconym, groteskowym świecie co Heroes Hunter.

Główną postacią Evil Heroes jest młody rekrut imieniem Drake. Niestety, chłopak oblał egzaminy w akademii wojskowej i nie może walczyć za swoje dumne królestwo – Glory. Sfrustrowany i upokorzony postanawia zakończyć swoje życie skacząc prosto w gardła okrutnych … grzybów. Jednak będąc na miejscu zauważa, że takich jak on jest więcej, co ciekawsze są to pozostałości armii, która w bitwie o wszystko została doszczętnie rozbita. Bitwie, w której udziału mu odmówiono! Nasz dzielny, niedoszły wojak spotyka jednego z najbardziej znanych rycerzy, aroganckiego Holy Avatara, który zapoznaje go z obecną sytuacją – po przegranej wojnie cały kraj jest obecnie we władaniu potworów Mrocznego Kościoła, a co gorsze (czego rycerz nie może przeboleć), został on pokonany po raz pierwszy w życiu!

I to właśnie na barkach Drake’a, czyli inaczej mówiąc na naszych, spoczywa odpowiedzialność za wygnanie najeźdźców zanim ludność królestwa dowie się o przegranej bitwie i wpadnie w panikę. Niestety, łatwo nie będzie – praktycznie wszyscy rycerze są albo śmiertelnie ranni albo już nie żyją, a jedyni rekruci, na jakich możemy liczyć to najgorsze wyrzutki społeczeństwa. Oczywiście, są jeszcze najstraszliwsze stworzenia, jakie widziała ziemia – kobiety …, ale jeśli chcemy wygrać, nie mamy innego wyjścia jak włączyć je do naszej armii.

Podobnie jak w zawieszonym Heroes Hunter, tak i tutaj twórcy popuścili wodze swojej wyobraźni i podeszli do sprawy dość ironicznie – jak sami mówią, ich nowe dzieło można porównać do takich gier jak Fire Emblem, Final Fantasy Tactics, Shining Force czy Disgaea. Oczywiście, jeśli dodalibyście do wspomnianych pozycji potężną dawkę pokrętnego humoru. W Grotesque Tactics: Evil Heroes obecne są elementy typowe dla klasycznych gier RPG – rozwiązywanie questów związanych z główną osią fabuły, jak również zadania poboczne, szukanie skarbów, handel czy rozwój członków naszej drużyny, w skład której wchodzą m.in. wspomniany już arogancki Holy Avatar, żądny krwi wampir Solithaire czy słodziutka ale strasznie irytująca anielica, Angelina. Drogą do sukcesu jest poznanie mocnych i słabych stron naszych podopiecznych oraz odpowiednie ich wykorzystanie w walkach.

Walki toczą się w kolorowych otoczeniach rodem z fantasy, a ponieważ twórcy postawili na system turowy, gracz musi wykazać się przynajmniej minimalnym zmysłem taktycznym i strategicznym. Oprócz zwykłych przeciwników od czasu do czasu zmierzyć się musimy z wielkimi i mało sympatycznymi bossami, sprawiającymi naprawdę sporo kłopotów. Nagrodą za ich pokonanie, oczywiście oprócz bogactw i punktów doświadczenia, jest możliwość wyrwania z ich szponów półnagich dziewic, podążających następnie za naszą drużyną jako coś w rodzaju gruppies.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,7 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Grotesque Tactics: Evil Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Grotesque Tactics: Evil Heroes

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 400 MB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista/7
Trwa trzecia edycja akcji The Indie Gala - zapłać dowolną kwotę za pakiet gier niezależnych
Trwa trzecia edycja akcji The Indie Gala - zapłać dowolną kwotę za pakiet gier niezależnych

wiadomość28 marca 2012

Ruszyła trzecia edycja akcji The Indie Gala. Za jej sprawą możecie zaopatrzyć się w kilka gier niezależnych na PC, wspierając przy tym organizacje charytatywne. Z czasem odblokowane zostaną kolejne bonusy dla niektórych uczestników.

Wieści ze świata (Grand Theft Auto III, FIFA 12, Jagged Alliance Online) 20/10/11
Wieści ze świata (Grand Theft Auto III, FIFA 12, Jagged Alliance Online) 20/10/11

wiadomość20 października 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o łatce do konsolowych wersji FIFA 12, 10 rocznicy powstania GTA III, zapisach do zamkniętej bety Jagged Alliance Online, a także nowej odsłonie NFL Blitz.

Rycerze Chwały powrócą w Grotesque Tactics 2: Dungeons & Donuts

wiadomość9 lutego 2011

Firma Headup Games przedstawiła pierwsze szczegóły na temat taktycznej gry RPG Grotesque Tactics 2: Dungeons & Donuts, autorstwa niezależnego, niemieckiego studia Silent Dreams. Kontynuacja ubiegłorocznego Grotesque Tactics: Evil Heroes zostanie wydana w trzecim kwartale tego roku, wyłącznie w wersji na komputery osobiste.

Grotesque: Heroes Hunter
Grotesque: Heroes Hunter "uśpione", nadciąga Grotesque Tactics: Evil Heroes

wiadomość2 sierpnia 2009

Nie mamy niestety dobrych wiadomości dla wszystkich, którzy oczekiwali na premierę Grotesque: Heroes Hunter, debiutanckiego projektu niemieckiego studia Silent Dreams. Produkcja gry, której ulepszona wersja praktycznie była gotowa, została wstrzymana w wyniku trudnych rozmów z wydawcami – dość dziwny krok swoją drogą.

Wii
PC