Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2011, 18:38

Electronic Arts: FIFA 12 deklasuje PES 12 pod względem sprzedaży w Wielkiej Brytanii

Zdaniem firmy Electronic Arts FIFA 12 sprzedaje się w Wielkiej Brytanii znacznie lepiej od konkurencyjnej gry PES 12. Wydawca twierdzi nawet, że stosunek sprzedaży obu gier wynosi aż 25:1.

Electronic Arts twierdzi, że sprzedaż gry FIFA 12 w Wielkiej Brytanii jest wielokrotnie wyższa od konkurencyjnego PES 12. Taka informacja została podana na zimowej imprezie firmy, która odbyła się w Londynie. Jeszcze pięć lat temu, jak zauważa wydawca, produkcja Konami rządziła na Wyspach, ale sytuacja uległa diametralnej zmianie.

Keith Ramsdale, przedstawiciel europejskiego oddziału Electronic Arts, powiedział wczoraj, że w tym momencie FIFA 12 deklasuje konkurenta dwudziestopięciokrotnie (oczywiście tylko na rynku brytyjskim). Tak dużą różnicę wydają się potwierdzać ostatnie zestawienia najpopularniejszych gier w Zjednoczonym Królestwie: PES 12 zadebiutował dopiero na 5 miejscu.

Electronic Arts: FIFA 12 deklasuje PES 12 pod względem sprzedaży w Wielkiej Brytanii - ilustracja #1

Dominacja FIFA 12 nad PES 12 w Wielkiej Brytanii zostanie zweryfikowana w najbliższych tygodniach. Pierwsza z gier pojawiła się bowiem pod koniec września, a druga zadebiutowała dopiero parę dni temu (14 października). Nie ma za to wątpliwości, że gra Electronic Arts wygrywa z propozycją Konami pod względem jakości: wystarczy porównać recenzje.

Firma Electronic Arts lubi chwalić się wynikami i liczbami, które przeważnie są imponujące. W końcu mówimy o jednym z największych wydawców gier na świecie. Niedawno koncern stwierdził, że usługa Origin ma już około 5 milionów aktywnych użytkowników.

  1. Pro Evolution Soccer 2012 - recenzja gry
  2. FIFA 12 - recenzja gry