Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3X360
Okładka NFL Blitz (X360)
OkładkaNFL Blitz (X360)

NFL Blitz

Humorystyczna odmiana futbolu amerykańskiego. Bierzemy udział w zawodach ligi NFL ukazanych z przymrużeniem oka – naprzeciwko siebie stają np. drużyny małp lub androidów, a zawodnicy popisują się niesamowitymi zagrywkami.

Sportowe | futbol amerykański

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NFL Blitz Premiera

3sty2012

PS3

4sty2012

X360

NFL Blitz to wznowienie zapoczątkowanej w drugiej połowie lat 90-tych serii gier studia Midway, która ukazywała w przerysowany sposób mecze futbolu amerykańskiego. Odgrywała ona podobną rolę, jak tytuł NBA Jam dla produkcji koszykarskich. Nowa odsłona przygotowana przez firmę EA Sports zawiera wiele rozwiązań wykorzystanych w pierwowzorze, ale oprócz tego dodaje szereg niespotykanych wcześniej elementów.

Ze względu na zręcznościowy charakter zabawy wprowadzono szereg uproszczeń w porównaniu z oryginalnymi zasadami tej dyscypliny sportu. W znacznym stopniu wpływają one na przebieg rozgrywki. Drużyny składają się jedynie z siedmiu zawodników. Co ciekawe, zamiast licencjonowanych graczy można wcielić się także w małpy, androidy, a nawet zombie. Kwarty trwają zaledwie 2 minuty, dzięki czemu mecze kończą się znacznie szybciej. Zdobycie pierwszej próby wymaga pokonania 30 jardów, a nie 10.

Jako, że futbol amerykański to gra tylko dla prawdziwych twardzieli, twórcy zrezygnowali z systemu przewinień. Oznacza to, że zawodnik może skorzystać z szeregu nieczystych zagrań, aby powstrzymać szarżę przeciwnika lub samemu w trakcie ataku zdobyć przyłożenie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby potężnym uderzeniem powalić na ziemię gracza przygotowującego się na odbiór piłki.

W ramach trybu multiplayer udostępniono opcję pojedynku jeden na jeden, a także rywalizacji drużyn prowadzonych przez dwóch graczy – zarówno na podzielonym ekranie, jak i przez sieć. Najlepsi zawodnicy walczą o miejsca w światowych rankingach i galerii sław. Wśród atrakcji przewidziano także ligę Elite, w której tworzymy wymarzone zespoły zbierając specjalne karty kupowane za tzw. Blitz Bucks. Za pośrednictwem wbudowanego sklepu można także zakupić power-upy zwiększające szanse w starciu z przeciwnikami.

Po raz pierwszy gra z serii NFL Blitz ukazała się w wysokiej rozdzielczości. Dominuje w niej karykaturalny styl graficzny. Pojawia się między innymi możliwość ustawienia ogromnych głów zawodników, a czasem w trakcie wykonywania szybkiej akcji zawodnik zaczyna płonąć.

Mecze zostały okraszone humorystycznymi uwagami obecnego w poprzednich odsłonach komentatora Tima Kitzrowa oraz aktora Briana Haley’a.

Ostatnia modyfikacja 5 stycznia 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe NFL Blitz: Odpowiednia dla każdego wieku.

NFL Blitz Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live Arcade
PS3
X360