Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPSPNDSPS2X360WiiPS3
Okładka Madden NFL 08 (PC)

Madden NFL 08

Madden NFL 08 to kolejna część serii Electronic Arts podejmującej temat futbolu amerykańskiego.

Sportowe | futbol amerykański | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Madden NFL 08 (PC)

data premiery gry:

14sie2007

PC PS2 PS3 X360 Wii NDS PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Madden NFL 08 to kolejna część serii Electronic Arts podejmującej temat futbolu amerykańskiego. Jest to w pełni licencjonowany produkt, więc można w nim znaleźć autentycznych graczy, stadiony oraz zespoły znane z najsłynniejszej ligi futbolu amerykańskiego na świecie - National Football League (NFL).

W Madden NFL 08 autorzy skupili się przede wszystkim na usprawnieniu rozgrywki. Postarano się również o to, by w większym stopniu zawodnicy przypominali (nie tylko wyglądem, ale także zachowaniem) swoich rzeczywistych odpowiedników. Odwzorowano nawet taki detal jak specyficzne sposoby okazywania swojej radości przez najbardziej znanych graczy NFL (vide taniec Chada Johnsona). Nowością są specjalne umiejętności, które przypisano największym gwiazdom – przypomina to trochę system zastosowany w starszych częściach NBA Live. Jeden zawodnik może być na przykład świetny w rozbijaniu „muru” obrońców, inny z kolei będzie świetnie przedzierał się przez zastępy przeciwników. Niezbędne więc jest dokładne przyjrzenie się graczom swojej drużyny i wykorzystywanie potem w meczu ich mocnych stron.

Wpływ na rozgrywkę ma z pozoru nieistotny czynnik jakim jest pogoda. Niektóre drużyny są bowiem doskonale przygotowane do gry w upale (np. „Delfiny”), podczas gdy inne niemiłosiernie męczą się w takich warunkach. Zawodnicy w Madden NFL 08 tracą siły podczas meczu, więc taktyka działająca w poprzednich częściach, polegająca na wykorzystywaniu tylko najszybszych graczy, tym razem już nie funkcjonuje tak dobrze. Trzeba racjonalnie gospodarować siłami swoich zawodników i w miarę możliwości jak najczęściej wykorzystywać kolegów z drużyny.

W grze możemy wcielić się w rolę menedżera w nowym trybie Front Office i zająć się swoją drużyną od nieco innej strony (ustalać ceny, zatrudniać trenerów, dopracowywać oprawę stadionów), ale także rozegrać pełny sezon ligi NFL, czy zagrać pojedynczy mecz z kolegą w trybie multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 277 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Madden NFL 08

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Madden NFL 08

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
EA i „płatne” wsparcie dla nowego kontrolera
EA i „płatne” wsparcie dla nowego kontrolera

wiadomość8 kwietnia 2008

Falcon 3D to urządzenie firmy Novint mające zastąpić graczom standardową klawiaturę i myszkę. Myślę, że zasady jego działania najlepiej zobrazuje ten przygotowany przez producenta filmik.

Jubileuszowa edycja Madden NFL 09 już w sierpniu

wiadomość28 marca 2008

Miłośnicy futbolu amerykańskiego mogą się cieszyć, że kolejna odsłona z serii gier o nim pojawi się na sklepowych półkach w USA i Kanadzie już 12 sierpnia. EA Sports planuje wydanie jej w dwóch wersjach zwykłej (PSP, PS2, PS3, Nintendo DS, Wii, Xbox 360) i specjalnej (tylko PS3 i Xbox 360).

EA przedłuża licencję na prawa do ligi NFL

wiadomość13 lutego 2008

Firma Electronic Arts doszła do porozumienia z organizacjami National Football League oraz NFL PLAYERS, dotyczącego ekskluzywnej licencji na nazwiska, nazwy klubów oraz stadiony amerykańskiej ligi futbolowej.

Demo Madden NFL 08 debiutuje na łamach Xbox Live Marketplace

wiadomość24 sierpnia 2007

W ramach usługi Xbox Live Marketplace zadebiutowała dzisiaj wersja demonstracyjna gry Madden NFL 08 – jednej z najlepiej sprzedających się serii gier na rynku amerykańskim. Demo dostępne jest we wszystkich najważniejszych regionach świata, także w Europie.

Electronic Arts broni gry Madden NFL 08 w wersji na PS3
Electronic Arts broni gry Madden NFL 08 w wersji na PS3

wiadomość17 sierpnia 2007

Wtorkowa premiera najnowszej odsłony serii Madden NFL była dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych wielkim wydarzeniem. To w końcu tam futbol amerykański jest jednym ze sportów narodowych, a sprzedane egzemplarze gier traktujących o ww. dyscyplinie liczone są w milionach. Duże zamieszanie wywołał więc fakt, że pochodząca z koncernu Electronic Arts pozycja Madden NFL 08 w wersji na PlayStation 3 dzia

PC
PS2
PS3
X360
Wii
NDS
PSP