Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2XBOXGCN
Okładka Madden NFL 2004 (PC)

Madden NFL 2004

Nowa, ulepszona wersja symulacji futbolu amerykańskiego pochodzącej z firmy Electronic Arts (seria Madden NFL liczy sobie już ponad 14 lat i sprzedała się w ponad 28 milionach egzemplarzy na całym świecie).

Sportowe | futbol amerykański | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Madden NFL 2004 (PC)

data premiery gry:

11sie2003

GCN PS2

12sie2003

XBOX

14sie2003

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Seria Madden powszechnie uważana jest za najlepszy symulator footballu amerykańskiego. Kolejne odsłony jak zwykle w przypadku sportowych tasiemców EA (NBA Live, FIFA) nie wnoszą żadne rewolucji. W przypadku Maddena jednak nie muszą, ponieważ seria jest naprawdę udana a zaimplementowane poprawki w wydaniu 2004 dodają głębi i tak już dobremu systemowi gry znanemu z wydania 2003.

Gra oczywiście posiada pełna licencje, tak wiec mamy do dyspozycji wszystkie kluby ligi NFL wraz z aktualnymi na dany sezon składami. Jedna z najważniejszych zmian jest tak zwana Playmaker Control; dzięki niej możemy kontrolować na bardzo szeroka skale to, co dzieje się na boisku wydając polecenia poszczególnym formacjom i zawodnikom reagując tym samym bardzo szybko w obronie na to, co dzieje się na ekranie, czy tez bez zwłoki inicjować nasze pomysły na skuteczną grę w ataku. Druga ważna nowość to tryb Owner Mode, gdzie dochodzą dodatkowo opcje menedżerskie – rozbudowujemy stadion, zatrudniamy personel, ustalamy ceny biletów czy wysokość ceny dla kluczowych zawodników. Doskonale prezentuje się rozbudowana Książka Zagrań, w której korzystamy często przy wyborze taktyki na dany mecz; możemy sami tworzyć też własne style gry i zapisywać je w tym miejscu. Grafika została nieco poprawiona w stosunku do poprzedniej części i choć zmiany w tej materii nie są bardzo znaczące, to jednak Madden NFL 2004 jest jedna z najładniejszych sportowych gier. Dźwięk jak zwykle w przypadku produkcji spod marki EA, trzyma również bardzo wysoki poziom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Madden NFL 2004

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Madden NFL 2004

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III 700 MHz
  • 256 MB RAM
  • 32 MB karta grafiki zgodna z DX9.0
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • multitap
Elektronicy przedłużają umowę z Johnem Maddenem

wiadomość14 lipca 2005

John Madden - ikona futbolu amerykańskiego, komentator meczów (Monday Night Football) oraz analityk stacji ABC, którego nazwisko kojarzy się graczom komputerowym głównie z serią Madden NFL wydawaną przez Electronic Arts, jeszcze przez co najmniej kilka sezonów będzie pojawiać się w tej popularnej grze. Elektronicy podpisali bowiem z Maddenem wieloletnią umowę.

Madden NFL 2005 pod znakiem defensywy

wiadomość13 maja 2004

Zgodnie z przewidywaniami w sierpniu bieżącego roku powinna zadebiutować gra Madden NFL 2005 w wersji PeCetowej i konsolowej (Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance). Korporacja Electronic Arts jak zwykle uzyskała oficjalną licencję profesjonalnej ligi NFL (National Football League), co zaowocuje zaimplementowaniem autentycznych zespołów (np. Dallas Cowboys, Oakland Raiders, New England Patriots, Denver Broncos i New York Giants) i mnóstwa rzeczywistych zawodników (m.in. pochodzący z Polski kopacz Sebastian Janikowski).

Madden NFL 2004 w sklepach na terenie Ameryki Północnej
Madden NFL 2004 w sklepach na terenie Ameryki Północnej

wiadomość13 sierpnia 2003

Firma Electronic Arts znana z produkcji gier sportowych ogłosiła w dniu wczorajszym, iż kolejna odsłona serii Madden NFL na rok 2004 (symulacja futbolu amerykańskiego) jest dostępna w sklepach za Atlantykiem. Tytuł przygotowany jest na 6 platform systemowych - Xbox, PS2, PSOne, GameCube, PC oraz GBA. Wydawcą tej pozycji jest firma EA Tiburon. Grywalne demo dostępne jest lokalnie.

Nadciąga Madden NFL 2004
Nadciąga Madden NFL 2004

wiadomość28 kwietnia 2003

W miniony weekend po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego odbyła się selekcja nowych zawodników (tzw. draft), mających zasilić szeregi zespołów profesjonalnej ligi National Football League (futbol amerykański) w nadchodzącym sezonie. Stacja telewizyjna ESPN zaprezentowała podczas relacji z imprezy dwa krótkie filmy z udziałem Carsona Palmera i Charlesa Rogersa, czyli sportowców #1 i #2 tegorocznych wyborów. Oba rzeczone obrazy stanowiły reklamy kolejnej odsłony wirtualnej gry Madden NFL, oznaczonej symbolem 2004.

PC
GCN
PS2
XBOX