Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2007, 14:45

autor: Marek "Vercetti" Grochowski

Electronic Arts broni gry Madden NFL 08 w wersji na PS3

Wtorkowa premiera najnowszej odsłony serii Madden NFL była dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych wielkim wydarzeniem. To w końcu tam futbol amerykański jest jednym ze sportów narodowych, a sprzedane egzemplarze gier traktujących o ww. dyscyplinie liczone są w milionach. Duże zamieszanie wywołał więc fakt, że pochodząca z koncernu Electronic Arts pozycja Madden NFL 08 w wersji na PlayStation 3 dzia

Wtorkowa premiera najnowszej odsłony serii Madden NFL była dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych wielkim wydarzeniem. To w końcu tam futbol amerykański jest jednym ze sportów narodowych, a sprzedane egzemplarze gier traktujących o ww. dyscyplinie liczone są w milionach. Duże zamieszanie wywołał więc fakt, że pochodząca z koncernu Electronic Arts pozycja Madden NFL 08 w wersji na PlayStation 3 działa o wiele wolniej niż się spodziewano.

Electronic Arts broni gry Madden NFL 08 w wersji na PS3 - ilustracja #1

Dziennikarze zza Wielkiej Wody zgodnie stwierdzili, że produkt „Elektroników” w edycji poświęconej konsoli Sony pozostawia wiele do życzenia w kwestii płynności animacji i na tle swego odpowiednika na X360 wypada cokolwiek blado, czego dowodem jest chociażby opublikowane niedawno w Internecie filmowe porównanie. EA błyskawicznie ustosunkowało się do negatywnych opinii, tłumacząc, że podczas gdy wydawcy zajmują się tworzeniem gier na maszynę Microsoftu już od ponad trzech lat, ich znajomość z PS3 trwa zaledwie rok, co może niestety zaowocować technicznymi niedociągnięciami.

„Poziom wiedzy o specyfikacji sprzętowej obu konsol znacznie się różni, a mając do czynienia z nowszą technologią, trudno wykorzystać ją właściwie za pierwszym razem.” Wszystko wskazuje jednak na to, że winy należy szukać wyłącznie po stronie Electronic Arts, ponieważ poza problemami z trzecim PlayStation nie dopilnowało ono również developingu Maddena w wersji na Wii. Posiadacze next-gena Nintendo od kilku dni mają problemy z prowadzeniem rozgrywki w sieci, ale EA zapewnia, że stara się eliminować niedogodności na bieżąco. Być może przyszłotygodniowa, europejska premiera symulacji amerykańskiego futbolu będzie więc wolna od przykrych niespodzianek.