Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 sierpnia 2007, 13:55

autor: Vercetti

Sumo Digital wykupione przez Foundation 9

Umiejscowione w Wielkiej Brytanii studio Sumo Digital zostało wykupione przez amerykańską korporację Foundation 9 Entertainment. Taką informację podała dzisiaj druga z wymienionych firm, dla której przejęcie spółki z Albionu jest pierwszym krokiem w ekspansji poza terytorium Ameryki Północnej.

Umiejscowione w Wielkiej Brytanii studio Sumo Digital zostało wykupione przez amerykańską korporację Foundation 9 Entertainment.Taką informację podała dzisiaj druga z wymienionych firm, dla której przejęcie spółki z Albionu jest pierwszym krokiem w ekspansji poza terytorium Ameryki Północnej.

Gigant ze Stanów Zjednoczonych skupia już pod swoim szyldem wiele innych zespołów. Wśród nich można rozpoznać m.in. znaną markę Shiny Entertainment (odpowiedzialną za serię MDK i grę Enter the Matrix) oraz kilkanaście pomniejszych zespołów, jak: Digital Eclipse, Backbone Entertainment, Pipeworks czy The Collective.

Sumo Digital, nowy nabytek Foundation 9, jak na razie zaznaczył swą rynkową obecność chociażby za sprawą sportówki Virtua Tennis 3 w wersji na X360 czy wyścigów Outrun 2006: Coast to Coast. Ekipa, która prócz siedziby w angielskim Sheffield posiada również biuro położone w odległym, indyjskim Pune, wejdzie teraz w skład oddziału Foundation 9 Europe. Obecnie załoga pracuje już nad kilkoma projektami. Ich tytuły nie zostały dotąd zdradzone. Wiadomo jedynie, że gry te znalazły już swoich wydawców, którzy wprowadzą je do sprzedaży na Starym Kontynencie i za Atlantykiem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.