Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPSPPS2XBOX
Okładka OutRun 2006: Coast 2 Coast (PSP)
OkładkaOutRun 2006: Coast 2 Coast (PSP)

OutRun 2006: Coast 2 Coast

OutRun 2006: Coast 2 Coast to wirtualna gra wyścigowa, powstała z okazji dwudziestolecia pamiętnej serii, której jest piątą częścią.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

OutRun 2006: Coast 2 Coast Premiera

31mar2006

PS2 XBOX PSP

23cze2006

PC

producent: Sumo Digital wydawca: Sega Strona oficjalna

Gry podobne do OutRun 2006: Coast 2 Coast

Test Drive Unlimited

Need for Speed: Most Wanted 5-1-0

Burnout Legends

OutRun 2006: Coast 2 Coast to wirtualna gra wyścigowa, powstała z okazji dwudziestolecia pamiętnej serii, której jest piątą częścią. Wspomniany cykl został zapoczątkowany w 1986 roku na salonowych automatach zręcznościowych dzięki wysiłkom słynnego japońskiego twórcy elektroniczno-rozrywkowego nazwiskiem Yu Suzuki. Po długiej nieobecności marka powróciła na rynek wraz z komercyjna premierą dwóch wersji OutRun 2 (maszyny coin-op i system Xbox), natomiast za sprawą niniejszej pozycji korporacja Sega chce dotrzeć do znacznie szerszego grona odbiorców, ponieważ wśród docelowych platform sprzętowych figurują komputery PC oraz konsole PlayStation 2, Xbox i PlayStation Portable.

Zgodnie z tradycją developerzy przygotowali rozgrywkę niekoniecznie realistyczną, ale na pewno dającą mnóstwo radości. Ponownie postarano się o uzyskanie ekskluzywnej licencji firmy Ferrari, co zaowocowało zaimplementowaniem dwunastu dokładnie odwzorowanych (autentyczne parametry, sugestywnie brzmiące dźwięki wielocylindrowych silników etc.) egzemplarzy luksusowych samochodów. Wśród dostępnych pojazdów oglądamy m.in. nowoczesną muskularną sylwetkę F430 i klasyczne kształty modelu Superamerica z lat sześćdziesiątych XX wieku.

Gdy już dokonamy wyboru czterokołowca czas ruszyć na jedną z wirtualnych tras. Do naszej dyspozycji oddano łącznie trzydzieści etapów, zlokalizowanych w ramach szeregu odmiennych środowisk graficznych (np. nadmorski krajobraz z piaszczystymi plażami i palmami lub asfaltowa nitka wijąca się wśród ośnieżonych górskich szczytów). Naturalnie nie od razu mamy dojście do wszystkich smaczków OutRun 2006: Coast 2 Coast – trzeba zatem odblokowywać rozmaite bonusy chociażby poprzez zdobywanie licencji kierowcy wyścigowego. Nie zapomniano również o trybie zabawy wieloosobowej, obsługującej maksymalnie sześciu użytkowników.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 313 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI OutRun 2006: Coast 2 Coast

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

OutRun 2006: Coast 2 Coast Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • kierownica
  • Network Adaptor
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
PS2
PSP
XBOX