Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2PCPSPXBOX
Okładka OutRun 2006: Coast 2 Coast (PS2)

OutRun 2006: Coast 2 Coast

OutRun 2006: Coast 2 Coast to wirtualna gra wyścigowa, powstała z okazji dwudziestolecia pamiętnej serii, której jest piątą częścią.

Wyścigi | samochodowe

Okładka OutRun 2006: Coast 2 Coast (PS2)

producent: Sumo Digital

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

31mar2006

PS2 PSP XBOX

23cze2006

PC

OutRun 2006: Coast 2 Coast to wirtualna gra wyścigowa, powstała z okazji dwudziestolecia pamiętnej serii, której jest piątą częścią. Wspomniany cykl został zapoczątkowany w 1986 roku na salonowych automatach zręcznościowych dzięki wysiłkom słynnego japońskiego twórcy elektroniczno-rozrywkowego nazwiskiem Yu Suzuki. Po długiej nieobecności marka powróciła na rynek wraz z komercyjna premierą dwóch wersji OutRun 2 (maszyny coin-op i system Xbox), natomiast za sprawą niniejszej pozycji korporacja Sega chce dotrzeć do znacznie szerszego grona odbiorców, ponieważ wśród docelowych platform sprzętowych figurują komputery PC oraz konsole PlayStation 2, Xbox i PlayStation Portable.

Zgodnie z tradycją developerzy przygotowali rozgrywkę niekoniecznie realistyczną, ale na pewno dającą mnóstwo radości. Ponownie postarano się o uzyskanie ekskluzywnej licencji firmy Ferrari, co zaowocowało zaimplementowaniem dwunastu dokładnie odwzorowanych (autentyczne parametry, sugestywnie brzmiące dźwięki wielocylindrowych silników etc.) egzemplarzy luksusowych samochodów. Wśród dostępnych pojazdów oglądamy m.in. nowoczesną muskularną sylwetkę F430 i klasyczne kształty modelu Superamerica z lat sześćdziesiątych XX wieku.

Gdy już dokonamy wyboru czterokołowca czas ruszyć na jedną z wirtualnych tras. Do naszej dyspozycji oddano łącznie trzydzieści etapów, zlokalizowanych w ramach szeregu odmiennych środowisk graficznych (np. nadmorski krajobraz z piaszczystymi plażami i palmami lub asfaltowa nitka wijąca się wśród ośnieżonych górskich szczytów). Naturalnie nie od razu mamy dojście do wszystkich smaczków OutRun 2006: Coast 2 Coast – trzeba zatem odblokowywać rozmaite bonusy chociażby poprzez zdobywanie licencji kierowcy wyścigowego. Nie zapomniano również o trybie zabawy wieloosobowej, obsługującej maksymalnie sześciu użytkowników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 261 głosów czytelników.

Gry podobne do OutRun 2006: Coast 2 Coast

Klasyfikacja PEGI OutRun 2006: Coast 2 Coast

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe OutRun 2006: Coast 2 Coast

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • kierownica
  • Network Adaptor
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
OutRun 2006: Coast 2 Coast - recenzja gry
OutRun 2006: Coast 2 Coast - recenzja gry

Recenzja 11 lipca 2006, 11:05

O ile jeszcze nierealistyczne osiągi można jakoś przeboleć, o tyle pokonywanie zakrętów woła o pomstę do nieba. Producenci recenzowanej gry najwyraźniej mieli w planach wymyślenie czegoś zupełnie nowego. Mnie jednak proponowane przez nich pomysły nie przypadły do gustu. Generalnie napotykane po drodze zakręty można podzielić na dwie grupy. Łagodniejsze łuki pokonuje się w zdecydowanie prostszy sposób. Wystarczy bowiem w odpowiednim momencie wcisnąć kursor odpowiedzialny za dokonanie skrętu, a przy odrobinie szczęścia maszyna bezbłędnie pokona dany fragment trasy. Co ciekawe, sterowany wóz sprawia wrażenie przyklejonego do drogi. O jakiejkolwiek utracie kontroli nad nim nie ma mowy. Drugą grupę stanowią ostrzejsze nawroty, do których nieco inaczej trzeba się przygotować. Zakręty te należy pokonywać odpowiednio zarzucając tyłem auta. Pragnę jednak zmartwić tych z Was, którzy liczyli na obecność przycisku odpowiedzialnego za skorzystanie z hamulca ręcznego. Zarzucanie autem jest bajecznie proste. Wystarczy bowiem na chwilę przyhamować, a następnie błyskawicznie wcisnąć odpowiedni kursor. Nie muszę chyba dodawać, iż poślizgi nie mają nic wspólnego z realizmem. Co ciekawe, w przypadku dłuższych łuków mogą one niejednokrotnie trwać nawet po kilkanaście sekund. Nie ukrywam, iż jazda „bokiem” niejednokrotnie sprawiała mi dużą frajdę i nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, iż gra w wielu sytuacjach wymaga perfekcyjnego wykorzystywania tej opcji. Z jednej strony OutRun 2006 stara się więc być bardzo prostą ścigałką, z drugiej jednak żąda od nas podporządkowania się ustalonym przez producentów regułom. Nieodpowiednie wchodzenie w kolejne zakręty niekiedy jest bowiem równoznaczne z zawaleniem całego etapu.

PC
PS2
PSP
XBOX