Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Pokemon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team (NDS)

Pokemon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team NDS

Pokemon Mystery Dungeon Blue Rescue Team (na GBA jednocześnie wydano Red Rescue Team) ponownie przenosi nas do świata tych fascynujących stworzeń, jakimi są Pokemony. Tylko tym razem sami wcielamy się w Pokemona.

RPG | turowe | Pokemon | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Pokemon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team (NDS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

18września2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Mystery Dungeon Blue Rescue Team (na GBA jednocześnie wydano Red Rescue Team) ponownie przenosi nas do świata tych fascynujących stworzeń, jakimi są Pokemony. Tylko tym razem sami wcielamy się w Pokemona.

Dokładniej mówiąc, bohater jest człowiekiem, przemienionym w Pokemona, a nasze zadanie to ocalić zagrożony Poke-świat. Na początku przygody rozpoczynamy podróż z jednym towarzyszem (liczba ta ulega zwiększeniu w trakcie rozgrywki). Przemierzając świat napotykamy inne stworzenia, z którymi można nawiązać interakcję. Jedne przekazują nam tylko istotne informacje, inne zlecają zadania, a jeszcze inne potrzebują nagłej pomocy. Nasz bohater przyjmuje nowe misje (poprzez listy, tablice lub bezpośrednio od napotkanych postaci), które potem musimy wykonać. Większą cześć gry spędzamy w losowo generowanych lochach, ale są też dostępne liczne jaskinie czy lasy. Podczas przebywania pod ziemią nasza postać stopniowo robi się głodna. Gdy nie znajdziemy nic do jedzenia wskaźnik życia zaczyna spadać.

Walki toczą się w systemie turowym. Podczas swojej kolejki możemy poruszyć drużynę, zaatakować wręcz lub użyć specjalnej umiejętności. Tak jak poprzednio, Pokemony mogą jednocześnie znać tylko cztery dodatkowe umiejętności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 189 głosów czytelników.

Gry podobne do Pokemon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team

Klasyfikacja PEGI Pokemon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Zapowiedziano Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX
Zapowiedziano Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX

wiadomość10 stycznia 2020

Firma The Pokemon Company zapowiedziała Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX, czyli turowe RPG z elementami roguelike, które zadebiutuje w tym roku na Nintendo Switch. Produkcja stanowi remake dwóch klasycznych pozycji z konsol przenośnych DS i Game Boy Advance.

Nowe materiały graficzne z Pokemon Black/White
Nowe materiały graficzne z Pokemon Black/White

wiadomość15 maja 2010

Premiera duetu gier Pokemon HeartGold i Pokemon SoulSilver miała miejsce raptem dwa miesiące temu, a Nintendo już rozpoczyna intensywne promowanie kolejnej odsłony cyklu. Na pierwszy rzut poszły screeny i artworki.

Nie mija moda na Pokemony - kolejna gra, kolejny sukces

wiadomość19 września 2008

Nie mija moda na Pokemony. Odkąd sympatyczne stworki opanowały świat gier i nie tylko (a stało się to w roku 1995), ich popularność nie maleje, a można nawet powiedzieć, ze systematycznie rośnie, choć wychowuje się na nich już kolejne pokolenie graczy. Wskazuje na to choćby sprzedaż najnowszej odsłony Pokemon – Pokemon Platinum – wydanej właśnie na przenośną konsolę Nintendo DS.

Najlepiej sprzedające się gry na Nintendo DS w zeszłym roku fiskalnym

wiadomość9 maja 2007

Firma Nintendo opublikowała listę najlepiej sprzedających się gier wydanych na Nintendo DS w okresie 1 kwietnia 2006 – 31 marca 2007 (czyli w 2007 roku fiskalnym). Poinformowała również, że od momentu światowej premiery konsoli klienci zakupili 184 miliony egzemplarzy gier, z czego aż 123 miliony znalazły nabywców w trakcie określonych wyżej ram czasowych.

Dziesiąta rocznica pierwszej kreskówki z Pokemonami
Dziesiąta rocznica pierwszej kreskówki z Pokemonami

wiadomość28 marca 2007

Mamy okazję do poinformowania Was, że piątego kwietnia będziemy obchodzić dziesiątą rocznicę pojawienia się Pokemonów na antenie jednej z japońskich stacji telewizyjnych. Niemniej jednak owe stworzonka są znane niektórym miłośnikom elektronicznej rozrywki już od 1995 r. Wtedy to pojawiła się pierwsza gra z ich udziałem, zaadresowana do posiadaczy konsoli GameBoy Pocket.