Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Magical Starsign (NDS)
OkładkaMagical Starsign (NDS)

Magical Vacation NDS

Magical Starsign

Magical Vacation to dalekowschodnia gra z gatunku cRPG, której akcja rozgrywa się przede wszystkim w przestrzeni kosmicznej. Za produkcję omawianego tytułu odpowiada 10TACLE STUDIOS, a wydaniem zajęła się korporacja Nintendo.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Magical Vacation Premiera NDS

23października2006

producent: Brownie Brown wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Magical Vacation to dalekowschodnia gra z gatunku cRPG, której akcja rozgrywa się przede wszystkim w przestrzeni kosmicznej. Za produkcję omawianego tytułu odpowiada 10TACLE STUDIOS, a wydaniem zajęła się korporacja Nintendo, która dedykuje całość wyłącznie kieszonkowej konsoli Dual Screen.

Wykładowca magicznej akademii o nazwie Will O’ Wisp znika w tajemniczych okolicznościach. Szanowana w placówce pani Madeleine oznajmia swoim studentom, że to właśnie oni będą go poszukiwać. Każdemu z młodzieńców zostaje przydzielony osobny statek, a także i osobna planeta. Po jakimś czasie, gdy są już razem, poznają złego czarodzieja. Okazuje się nim jeden z poprzednich studentów akademii, który ma zamiar zniszczyć rzeczywistość. Naszym zadaniem jest go zatrzymać.

Mamy do czynienia z produkcją, w której natrafiamy zarówno na walkę, jak i elementy cRPG. Przesuwające się planety Układu Słonecznego maja wpływ na rozgrywkę, gdyż zależnie od ich położenia, wymagane jest odmienne planowanie ataku. Zarówno przeciwnicy, jak i nasi kompani stają się silniejsi wówczas, gdy ich planety znajdują się w korzystnym układzie, a także słabsi wówczas, gdy opuszczają je.

Sterowanie odbywa się rzecz jasna za pomocą rysika, którym kontrolujemy wszystko – od ataków podczas starć z przeciwnikami, przez rozmowę z napotkanymi postaciami, kończąc na zarządzaniu ekwipunkiem sojuszników. Stukając w postać wroga zadajemy ciosy, ale możemy także korzystać z magii. Każdy ze studentów, zależnie od planety na której się znalazł, dysponuje unikatowymi czarami. Autorzy zaimplementowali również opcję sprawdzania położenia danej planety.

Magical Vacation pozwala na rozgrywkę w trybie sieciowym za pośrednictwem połączenia Wi-Fi, gdzie w sumie bawić może się sześciu graczy. Wspólnie przemierzają oni wirtualny świat, wykonując nieskończoną ilość zadań.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-6  

Klasyfikacja PEGI Magical Vacation

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.