Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2006, 12:57

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Poznaliśmy datę europejskiej premiery gry Magical Starsign

Europejski oddział Nintendo ogłosił dzisiaj datę premiery na Starym Kontynencie gry cRPG, Magical Starsign. Podczas gdy amerykańscy gracze mogą się nią cieszyć już od 23 października, my na swoją wersję musimy poczekać do 9 lutego.

Europejski oddział Nintendo ogłosił dzisiaj datę premiery na Starym Kontynencie gry cRPG, Magical Starsign. Podczas gdy amerykańscy gracze mogą się nią cieszyć już od 23 października, my na swoją wersję musimy poczekać do 9 lutego.

Poznaliśmy datę europejskiej premiery gry Magical Starsign - ilustracja #1

Gra jest odnowioną wersją produkcji pod tytułem Magical Vacation wydanej w 2001 roku na GBA. Tym razem jednak została opracowana z myślą o bijącej rekordy popularności przenośnej konsoli NDS.

W Magical Starsign wcielamy się w rolę ucznia bądź uczennicy magicznej akademii Will-o-Wisp. Szkoła ma poważny problem, ponieważ zaginęła Madeleine, wielce szanowana i potężna nauczycielka. Wysłana w kosmos ekipa poszukiwawcza złożona z uczniów akademii została rozdzielona, a jej członkowie porozrzucani po krańcach wszechświata. Naszym zadaniem jest dotrzeć i uratować nie tylko samą nauczycielkę, ale również uczniów.

Wspomniana produkcja wykorzystuje możliwości ekranu dotykowego. Wszystkie podejmowane przez graczy działania można wykonać za pomocą stylusa, niezależnie od tego czy akurat rozmawiamy, zmieniamy ekwipunek czy też walczymy.

Poznaliśmy datę europejskiej premiery gry Magical Starsign - ilustracja #2

Ciekawie opracowany został system magii. Otóż każdy z bohaterów posiada moc płynącą z jednej z planet. W zależności od tego, w jakim położeniu w danym momencie znajduje się to ciało niebieskie, rzucane czary mają silniejszą bądź słabszą moc.

Walki prowadzone są w charakterystycznym dla większości jRPG systemie turowym. Ciekawostką jest fakt, że duże znaczenie ma to, czy nasza postać znajduje się w pierwszym czy drugim szeregu. Stojący z przodu mogą atakować bezpośrednio bądź za pomocą magii wybranego przeciwnika, podczas gdy pozostali ograniczeni są tylko do magii, jednak ich czary działają na całą grupę wrogów.

Więcej informacji o Magical Starsign znajdziecie na łamach naszej encyklopedii.