Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 grudnia 2006

Laureaci Nagrody Nobla i gracze w Entropia Universe na wspólnej imprezie
Laureaci Nagrody Nobla i gracze w Entropia Universe na wspólnej imprezie

Metatron, 6 grudnia 2006, 20:44

Entropia Universe, jedna z najbardziej rozbudowanych produkcji MMO, której zaawansowany system ekonomiczny pozwala na wymianę prawdziwych pieniędzy na walutę gry i odwrotnie, będzie współgospodarzem przyjęcia honorującego tegorocznych laureatów Nagrody Nobla.

Recenzja Eve Online
Recenzja Eve Online

Redakcja GRYOnline.pl, 6 grudnia 2006, 19:35

Otworzyłem oczy, nie do końca wiedząc, gdzie jestem. Dopiero po chwili rozpoznałem, że to moduł medyczny na stacji kosmicznej – transfer świadomości zawsze powoduje chwilę oszołomienia.

Poradnik: Dark Messiah of Might & Magic

Redakcja GRYOnline.pl, 6 grudnia 2006, 16:30

Niewątpliwy Zaszczyt mam oddać w ręce Twoje Szanowny Graczu niniejszy poradnik do gry „Dark Messiah of Might & Magic”. Praca nad nim dostarczyła mi wielu niezapomnianych przeżyć i wrażeń, pozostawiając uczucie żalu, że i ta historia musiała się kiedyś zakończyć.

Dostawa pre-orderowych bonusów do Vanguard: Saga of Heroes rozpoczęta
Dostawa pre-orderowych bonusów do Vanguard: Saga of Heroes rozpoczęta

Elrond, 6 grudnia 2006, 16:30

Firmy Sony oraz Sigil Games Online, odpowiedzialne odpowiednio za wydanie oraz produkcję Vanguard: Saga of Heroes, poinformowały o rozpoczęciu dostawy do wybranych sklepów (m.in. GameStop czy Best Buy) materiałów bonusowych, dostępnych przy zamówieniach gry w przedsprzedaży.

Transmisja z profesjonalnych zawodów w grach video w telewizji CBS

Metatron, 6 grudnia 2006, 16:18

Chyba nikogo z czytających te słowa nie trzeba przekonywać, że granie to świetna zabawa, ale czy to samo dotyczy oglądania, jak grają inni? Szefowie oddziału sportowego amerykańskiej stacji telewizyjnej CBS uznali, że owszem.

Left Behind: Eternal Forces doczeka się nie tylko kontynuacji, ale także rozszerzenia
Left Behind: Eternal Forces doczeka się nie tylko kontynuacji, ale także rozszerzenia

eLKaeR, 6 grudnia 2006, 16:16

Kontynuacja Left Behind: Eternal Forces została już umieszczona w planie developerów ze studia Left Behind Games, o czym pisaliśmy w ostatnim dniu ubiegłego miesiąca. Na tym jednak nie koniec doniesień z siedziby owej firmy, gdyż właśnie dowiedzieliśmy się, że autorzy wspomnianej gry strategicznej czasu rzeczywistego przygotowują jej oficjalne rozszerzenie.

Enchanted Arms na PS3 nieco inne niż na Xbox 360

Elrond, 6 grudnia 2006, 16:05

Posiadacze Xboxów 360 już od jakiegoś czasu cieszą swoje zmysły rozgrywką w Enchanted Arms, a tymczasem wielkimi krokami nadchodzi jej konwersja przeznaczona na konsolę PS3. Firma From Software zdecydowała się wprowadzić w tej wersji nieco zmian, ale czy są one tak znaczące aby przyciągnąć do niej graczy?

Mamy pierwsze screenshoty z SSX Blur i nie tylko
Mamy pierwsze screenshoty z SSX Blur i nie tylko

eLKaeR, 6 grudnia 2006, 15:55

Tytuł nowej gry z przebojowej serii SSX przedstawiliśmy Szanownym Czytelnikom już wczoraj. Dziś natomiast dysponujemy świeżymi informacjami na temat nadchodzącego produktu, udostępnionymi przez korporację Electronic Arts. Przy okazji chcielibyśmy zaprezentować Wam pierwsze zrzuty ekranowe, ukazujące wygląd oprawy graficznej w tej dobrze zapowiadającej się pozycji dla konsoli Wii.

Cenzura regionalna w grach na PS3?

Metatron, 6 grudnia 2006, 14:59

Gry na nową konsolę Sony nie mają co prawda blokady regionalnej, jak się jednak okazuje, ta sama produkcja odpalona na japońskim i amerykańskim sprzęcie może nieco się różnić. Wszystko to za sprawą regionalnej cenzury (!).

Strona Dead Mountaineer Hotel otwiera swoje podwoje
Strona Dead Mountaineer Hotel otwiera swoje podwoje

Elrond, 6 grudnia 2006, 14:49

W końcu doczekaliśmy się nowych wiadomości dotyczących przygodówki opartej na powieści braci Strugackich, Dead Mountaineer Hotel. Firma Akella udostępniła oficjalną stronę gry (dostępną w języku rosyjskim i angielskim), na której znajdziemy szereg materiałów multimedialnych (zdjęcia, tapety, teaser), informacje na temat gry, a także dział FAQ.

Jeszcze jeden Tekken przed Tekkenem 6?
Jeszcze jeden Tekken przed Tekkenem 6?

eLKaeR, 6 grudnia 2006, 14:05

Zanim na rynku zadebiutuje Gran Turismo 5 dla PlayStation 3, posiadacze tej platformy będą mogli pobrać z Internetu wyścigi samochodowe pt. Gran Turismo HD – swoistą przystawkę przed daniem głównym. Według najnowszego numeru japońskiego magazynu Famitsu, podobną drogą pójdzie najprawdopodobniej marka Tekken.

Hall of Fame w Kórlikach
Hall of Fame w Kórlikach

Elrond, 6 grudnia 2006, 13:05

Firma Ubisoft nie ustaje w promowaniu najnowszych przygód Raymana, zatytułowanych Rayman Raving Rabbids (Rayman Szalone Kórliki). Wczoraj informowaliśmy Was o konkursie na najlepszy Króliczy Krzyk, dzisiaj natomiast mamy kolejną wiadomość związaną z grą. Otóż Ubisoft uruchomił usługę Rayman Raving Rabbids Hall of Fame, dzięki której możemy przesłać na oficjalną stronę gry swoje „osiągi” i porównać je z wynikami innych graczy.

Wielki sukces oznaczeń ESRB

Kull, 6 grudnia 2006, 12:48

Jak donoszą najnowsze badania, ośmiu na dziesięciu rodziców zwraca uwagę na ranking ESRB. Niestety, mowa jedynie o rynku amerykańskim. Polaków do takiego wyniku dzieli jeszcze dużo pracy i co najmniej kilka lat promocji oznaczeń ratingowych.

Little Britain w świecie wirtualnej rozrywki dzięki Blast!

Elrond, 6 grudnia 2006, 12:26

Przedstawiciele firmy Blast! (Home Alone, dr Dolittle) poinformowali o podpisaniu porozumienia, dzięki któremu w świecie elektronicznej rozrywki zagości gra Little Britain The Video Game, oparta na jednym z popularniejszych seriali komediowych, w satyryczny sposób przedstawiającym życie na Wyspach. Gra ukaże się w styczniu przyszłego roku na PC oraz PS2, a niedługo później na PSP.

Depths of Peril ogłoszone

naiver, 6 grudnia 2006, 11:10

Nadchodzi czas próby dla Soldat Entertainment, niezależnego studia założonego w 2004 przez niejakiego Stevena Peelera, wcześniejszego pracownika Ritual Entertainment. Wszystko dlatego, że firma ogłosiła właśnie, iż trwają intensywne prace nad jej premierową produkcją Depths of Peril – hybrydą RPG i strategii.

WarPath zmierza do Europy
WarPath zmierza do Europy

Krystian Smoszna, 6 grudnia 2006, 10:41

Holenderska firma Lighthouse Interactive poinformowała wczoraj, że nabyła prawa do publikacji gry WarPath w Europie. Wyprodukowany przez studio Digital Extremes produkt zadebiutuje na Starym Kontynencie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Gra Star Trek: Legacy trafiła do amerykańskich sklepów
Gra Star Trek: Legacy trafiła do amerykańskich sklepów

Metatron, 6 grudnia 2006, 10:35

Ponad miesiąc temu informowaliśmy was, że gra Star Trek: Legacy zaliczy niewielkie opóźnienie i ukaże się w amerykańskich sklepach pod koniec listopada. Ostatecznie w Stanach Zjednoczonych została wydana jednak dopiero teraz. Na półki trafiła wersja na PC, posiadacze konsoli Xbox 360 na swoją natomiast poczekać muszą do przyszłego tygodnia.

Romance of the Three Kingdoms XI także poza Japonią
Romance of the Three Kingdoms XI także poza Japonią

eLKaeR, 6 grudnia 2006, 10:10

Pięć części obszernej serii Romance of the Three Kingdoms wydano dotychczas na platformie PlayStation 2. Najnowszą odsłonę oznaczono numerem jedenaście i wypuszczono na rynek japoński pod koniec września bieżącego roku. Teraz firma Koei zapowiedziała, że przygotowuje się do wprowadzenia tego produktu do krajów zachodnich.

Trwają prace nad pierwszą poprawką do gry Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas
Trwają prace nad pierwszą poprawką do gry Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas

Krystian Smoszna, 6 grudnia 2006, 10:09

Najnowsza odsłona cyklu Tom Clancy’s Rainbow Six w wersji na konsolę Xbox 360 jest dostępna na rynku dopiero od czternastu dni, ale jej twórcy już od kilku tygodni pracują nad pierwszą łatką, która wyeliminuje liczne błędy programu.

Wokół Wojennego Młota cz.4

Khornel, 6 grudnia 2006, 09:59

Zanim siadłem do pisania tego odcinka, mocno główkowałem, jak by tu przybliżyć wam jeden z najsłynniejszych systemów RPG na świecie. Nie chciałem, żeby był to typowo encyklopedyczny zapis w stylu: powstał wtedy i wtedy, świat jest taki a taki, a statystyki siakie.

Znamy pierwsze wyniki sprzedaży gier i konsoli Nintendo Wii w Japonii
Znamy pierwsze wyniki sprzedaży gier i konsoli Nintendo Wii w Japonii

Krystian Smoszna, 6 grudnia 2006, 09:40

Tuż po premierze konsoli Nintendo Wii w Japonii, która miała miejsce 2 grudnia, zaprezentowaliśmy Wam wstępne wyniki jej sprzedaży. Dziś możemy pokusić się o bardziej konkretne dane, dotyczące zarówno popularności urządzenia, jak i wydanych z myślą o nim gier.

Top 10 gier w US (06/12/06)
Top 10 gier w US (06/12/06)

Krystian Smoszna, 6 grudnia 2006, 08:58

Przedstawiamy czterdzieste szóste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD. Ranking obejmuje programy sprzedane w okresie od 19 do 25 listopada 2006 roku.

Co o debiucie Crysis mówi dyrektor firmy Crytek?
Co o debiucie Crysis mówi dyrektor firmy Crytek?

eLKaeR, 6 grudnia 2006, 08:55

Jeśli w Niemczech zostaną zakazane brutalne gry, to pracownicy studia Crytek zamierzają wyjechać z tego kraju i tworzyć na emigracji. O takiej możliwości pisaliśmy przed tygodniem, natomiast dziś chcielibyśmy skupić się na Crysis – znakomicie rokującym na przyszłość projekcie wspomnianej firmy. Dysponujemy bowiem świeżymi informacjami w kwestii terminu premiery owej gry z gatunku FPS.

Europejscy posiadacze NDS zagrają w Final Fantasy III wiosną 2007 roku
Europejscy posiadacze NDS zagrają w Final Fantasy III wiosną 2007 roku

eLKaeR, 6 grudnia 2006, 08:23

Gracze powinni już przywyknąć do tego, że na kolejne pozycje z cyklu Final Fantasy trzeba sporo czekać. Przykładowo debiut FFXII nastąpił w Japonii prawie osiem miesięcy temu, a Europejczycy nadal nie otrzymali swojej wersji produktu. Dość podobnie jest z nową edycją Final Fantasy III dla Nintendo DS, która też nie wylądowała jeszcze na Starym Kontynencie. Znamy już jednak termin premiery.

Remedy Entertainment a termin premiery gry Alan Wake
Remedy Entertainment a termin premiery gry Alan Wake

eLKaeR, 6 grudnia 2006, 07:44

Osoby, oczekujące niecierpliwie na premierę dobrze zapowiadającej się gry pt. Alan Wake, zmartwiły zapewne ostatnie doniesienia, dotyczące terminu rynkowego debiutu nowego dzieła fińskiego studia Remedy Entertainment. Nie trzeba było jednak zbyt długo czekać na reakcję przedstawiciela tej ostatniej firmy w niniejszej sprawie.