Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 grudnia 2006

Konkurs GOL Mikołaj 2006 – sam wybierz grę na prezent
Konkurs GOL Mikołaj 2006 – sam wybierz grę na prezent

Redakcja GRYOnline.pl, 5 grudnia 2006, 18:11

Kto wierzy w Mikołaja, ten dostaje prezenty, jakie chce. Kto ma głowę na karku też. Dlatego przygotowaliśmy dla Was konkurs mikołajkowy, w którym sami zadecydujecie, co chcecie wygrać.

flOw na PS3 19 grudnia

Elrond, 5 grudnia 2006, 17:06

Przedstawiciele firmy Sony poinformowali o podpisaniu umowy z programistami zrzeszonymi pod szyldem thatgamecompany, odpowiedzialnymi za stworzenie bijącej rekordy popularności gry flOw (pierwotnie dostępnej we flashu). Umowa dotyczy produkcji kolejnych tytułów przeznaczonych dla konsoli PS3.

W War Rock porozumiewać będziemy się dzięki technologiom Vivox

Elrond, 5 grudnia 2006, 16:59

Przedstawiciele firm Vivox oraz K2 Network poinformowali o podpisaniu porozumienia, na mocy którego użytkownicy gry War Rock będą mogli korzystać z technologii stworzonych przez Vivox do głosowego porozumiewania się podczas rozgrywki. Rozwiązania Vivax znaleźć można m.in. w grach Fallen Earth czy Second Life, a firma specjalizuje się właśnie w „obsłudze” produkcji spod znaku MMO.

Prace nad God of War 3 „prawie” rozpoczęte

Elrond, 5 grudnia 2006, 16:55

Mimo, iż druga część znakomitej gry akcji, God of War, nie pojawiła się jeszcze na rynku, to od jakiegoś już czasu twórca serii David Jaffe, napomykał o możliwości „domknięcia” trylogii. I wszystko wskazuje, iż tak się właśnie stanie, bowiem rozpoczęły się pierwsze, nieśmiałe prace nad God of War 3.

Nowe gry w Virtual Console w każdy poniedziałek

maciek_ssi, 5 grudnia 2006, 15:42

W niedzielę informowaliśmy Szanownych Czytelników, iż już w poniedziałek kolejne gry będą dostępne w Virtual Console - sieciowej usłudze Nintendo dla konsoli Wii. Tak też wczoraj się stało i lista dostępnych pozycji została powiększona o cztery tytuły.

Beta testy Halo 3 dla europejskich graczy
Beta testy Halo 3 dla europejskich graczy

naiver, 5 grudnia 2006, 15:34

Po niewielkim zamieszaniu związanym z informacjami odnośnie beta-testów Halo 3 Microsoft ujawnił pierwsze szczegóły na temat dostępności europejskiej wersji testowej gry. Póki co jedynym sposobem na przetestowanie bety ze studia Bungie jest zgłoszenie się na jedną z 33 oficjalnych stron Xbox Community Network – każda z nich bowiem dostała pewną pulę miejsc w becie do rozdysponowania.

Fighting Fantasy kieszonkowo

eLKaeR, 5 grudnia 2006, 15:32

Nieliczni pamiętają już zapewne pozycję pt. Deathtrap Dungeon, wydaną osiem lat temu przez Eidos Interactive na platformie PC i PlayStation. Bazowała ona na klasycznej (tj. papierowej) grze fabularnej, noszącej taki sam tytuł i stanowiącej część uniwersum Fighting Fantasy. Ten stworzony przez Steve'a Jacksona i Iana Livingstone'a świat wkrótce powróci do elektroniczno-rozrywkowej rzeczywistości.

Konkurs na najlepszy króliczy krzyk
Konkurs na najlepszy króliczy krzyk

Elrond, 5 grudnia 2006, 14:40

Korporacja Ubisoft z okazji zbliżającej się wielkimi krokami premiery kolejnej części cyklu przygód Raymana, Rayman Raving Rabbids, postanowiła uraczyć fanów serii ciekawym konkursem. Jak zapewne wiecie, jednym ze znaków szczególnych wspomnianej gry jest Krzyk Królika (w wolnym tłumaczeniu) i to właśnie on jest głównym „bohaterem” konkursu.

Vin Diesel nie będzie Agentem 47?
Vin Diesel nie będzie Agentem 47?

eLKaeR, 5 grudnia 2006, 13:44

Vin Diesel wystąpił już z Timothy'm Olyphantem w filmie pt. A Man Apart (Odwet). Wspominamy o tej dwójce, ponieważ pierwszy z wymienionych aktorów był dotychczas przypisywany do roli Agenta 47 w nadchodzącej ekranizacji serii gier pt. Hitman. Internetowy serwis Ain't It Cool News donosi jednak, że ostatecznie Diesel został zastąpiony przez Olyphanta.

Przedpremierowe zamówienia na PS3 w Wielkiej Brytanii

Draconewt, 5 grudnia 2006, 13:43

Pomimo ciągle nieokreślonej konkretnej daty premiery PS3 w Europie, Littlewoods - jeden z brytyjskich domów towarowych - rozpoczął przedpremierowe zamówienia w swoim sklepie internetowym.

Co nowego w Natural Selection 2
Co nowego w Natural Selection 2

naiver, 5 grudnia 2006, 13:38

Natural Selection to niezwykle popularna i wciąż uaktualniana (obecnie v3.2) darmowa modyfikacja do Half-Life 2 łącząca cechy klasycznego FPS-a oraz strategii toczonej w czasie rzeczywistym. Wszystko to za sprawą postaci Commandera, w którego może wcielić się gracz.

Wygraj klucz do Beta Testów WoW: The Burning Crusade

Łosiu, 5 grudnia 2006, 13:27

Wszyscy miłośnicy gatunku MMO znają bez wątpienia bestsellerową pozycję studia Blizzard Entertainment noszącą tytuł World of WarCraft, a temat pełnoprawnego rozszerzenia gry, tj. World of Warcraft: The Burning Crusade również nie jest im obcy, nieprawdaż? Przypomnijmy, iż od swojej premiery w Listopadzie 2004 roku WoW osiągnął wynik 7 milionów aktywnych subskrybentów. Czy w świetle tego faktu wśród czytelników serwisu Gry-OnLine znajdzie się osoba, która odmówiłaby chęci wzięcia udziału w Beta Testach add-ona tego hitu?

Gra malarska Boba Rossa bez developera
Gra malarska Boba Rossa bez developera

eLKaeR, 5 grudnia 2006, 12:55

Zmarły przed jedenastoma laty amerykański malarz nazwiskiem Bob Ross został zapamiętany przede wszystkim dzięki swojemu programowi telewizyjnemu pt. The Joy of Painting, traktującemu głównie o ekspresowym tworzeniu pejzaży na płótnie. Wprowadzeniem tej marki w świat gier zainteresowała się kilka miesięcy temu firma developerska AGFRAG, aczkolwiek właśnie pojawiły się pewne problemy.

Zmierz się z najsłynniejszą kobiecą drużyną grając w Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas
Zmierz się z najsłynniejszą kobiecą drużyną grając w Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas

Metatron, 5 grudnia 2006, 12:22

Do stu tysięcy dolarów nagrody przeznaczy Ubisoft dla ekip, którym uda się wygrać z dziewczęcą drużyną Frag Dolls w grze Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas.

Chcecie więcej Sudoku i innych łamigłówek?

eLKaeR, 5 grudnia 2006, 11:44

Wraz z kieszonkową konsolą Nintendo DS triumfy święcą gry logiczne, polegające na rozwiązywaniu łamigłówek – głównie matematycznych. Właśnie zapowiedziano kolejną pozycję tego typu, nazwaną Brain Buster Puzzle Pack i tworzoną przez firmę Agetec. Komercyjna premiera gotowego produktu nastąpi już w lutym 2007 roku.

Gry na PC obsługiwane przez Wiimote - niemożliwe? A jednak...
Gry na PC obsługiwane przez Wiimote - niemożliwe? A jednak...

Metatron, 5 grudnia 2006, 11:36

Nie trzeba było długo czekać na to, by sprytni programiści poradzili sobie z umożliwieniem obsługi Wiimote’a przez komputery PC.

Gra Alan Wake dopiero w 2008 roku?
Gra Alan Wake dopiero w 2008 roku?

Metatron, 5 grudnia 2006, 11:18

Alan Wake to nowy projekt Remedy Studios, twórców gry Max Payne. Ten psychologiczny thriller akcji, jak o nim mówią autorzy, wzbudza spore zainteresowanie graczy. Niestety, najprawdopodobniej na premierę przyjdzie nam nieco poczekać.

Czy będzie Cywilizacja na konsole?

Metatron, 5 grudnia 2006, 10:33

Sid Meier jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci branży gier. To on stworzył takie pamiętne tytuły jak Civilization, Railroads czy Pirates. Twórca kojarzony był dotąd raczej z komputerową rozrywką. Ostatnio jednak wspomniał, że jego firma, Firaxis Games, myśli o rozszerzeniu działalności na konsole.

Co oprócz Lair planują ludzie z Factor 5?

eLKaeR, 5 grudnia 2006, 08:55

Ze studiem developerskim Factor 5 entuzjaści PlayStation 3 wiążą szczególne nadzieje, ponieważ jego pracownicy przygotowują znakomicie zapowiadającą się grę pt. Lair. Jednak nie tylko latające smoki mają w zanadrzu autorzy pamiętnej serii Star Wars: Rogue Squadron, o czym świadczy ostatnia wypowiedź Juliana Eggbrechta – prezesa F5.

Kolejny system elektronicznej dystrybucji zainagurował działalność

Krystian Smoszna, 5 grudnia 2006, 08:51

Od początku grudnia zwolennicy gier dystrybuowanych drogą elektroniczną mogą skorzystać z oferty nowego serwisu, świadczącego takie usługi. Stworzona przez amerykańską firmę Solar Studios Inc. witryna, oferuje mnóstwo tytułów, zarówno tych mniej znanych, jak i wielkich hitów.

Wkrótce "załatamy" Medieval II: Total War

eLKaeR, 5 grudnia 2006, 08:32

Piąty dzień trwa już polska dystrybucja Medieval II: Total War, podczas gdy w państwach zachodnich owa gra strategiczna jest dostępna od prawie miesiąca. Produkt sprzedaje się dobrze nie tylko w naszym kraju, ale developerzy zdają sobie sprawę, iż ich dzieło wymaga pewnych poprawek. Właśnie dlatego szykują pierwszy patch, mający ujrzeć światło dzienne w ciągu najbliższych dni.

Sony udostępnia pięć gier z konsoli PlayStation dla PSP
Sony udostępnia pięć gier z konsoli PlayStation dla PSP

Krystian Smoszna, 5 grudnia 2006, 08:28

Posiadacze przenośnego urządzenia PlayStation Portable mogą już pobrać z Internetu pięć gier, które zostały stworzone z myślą o pierwszej generacji konsol firmy Sony.

Retro-gry od Electronic Arts w ramach PlayStation Network?

eLKaeR, 5 grudnia 2006, 08:08

Biblioteka Xbox Live Arcade pełna jest interesujących gier – całkiem sporo pochodzi z odległej elektroniczno-rozrywkowej przeszłości i wciąż potrafi zyskiwać wielu zwolenników. Wkrótce do grona dostępnych tytułów dołączą liczne retro-hity spod znaku Electronic Arts. Posiadacze konsol Xbox 360 mogą być więc usatysfakcjonowani. Co jednak z użytkownikami konkurencyjnej platformy PlayStation 3?

Microsoft uruchomił oficjalną stronę gry Halo 3
Microsoft uruchomił oficjalną stronę gry Halo 3

Krystian Smoszna, 5 grudnia 2006, 08:04

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, oficjalna strona gry Halo 3 zadebiutowała wczoraj w sieci i choć nie oferuje ona żadnych informacji na temat programu, na brak odwiedzających jej twórcy narzekać nie mogą. Głównym powodem olbrzymiego zainteresowania witryną wśród użytkowników konsoli Xbox 360, są oczywiście zapisy na beta-testy trzeciej odsłony cyklu.

Spartanie ruszą na wojnę dopiero w 2007 roku
Spartanie ruszą na wojnę dopiero w 2007 roku

eLKaeR, 5 grudnia 2006, 07:55

Strategia czasu rzeczywistego pt. Ancient Wars: Sparta, firmowana przez holenderską korporację Playlogic, miała ujrzeć światło dzienne jeszcze w bieżącym roku. Jednakże podano właśnie, iż gotowy produkt trafi na sklepowe półki dopiero w pierwszym kwartale Anno Domini 2007. Holendrom udało się ponadto pozyskać mocnego partnera wydawniczego.

SSX dla Wii to SSX Blur
SSX dla Wii to SSX Blur

eLKaeR, 5 grudnia 2006, 07:44

Jeszcze tylko trzy dni i w Polsce pojawi się wreszcie oficjalnie najnowsza konsola ze stajni Nintendo. Mowa oczywiście o platformie Wii, ku której zmierza sporo ciekawych gier. Pod koniec ubiegłego miesiąca informowaliśmy Was, że wiceprezes korporacji Electronic Arts potwierdził developing gry z bestsellerowego cyklu SSX, przeznaczonej dla omawianej konsoli. Dziś wiemy więcej na niniejszy temat.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (05/12/06)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (05/12/06)

Krystian Smoszna, 5 grudnia 2006, 07:29

Electronic Arts znów u szczytu popularności – chciałoby się rzec po zapoznaniu się z kolejną listą najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii. Aż trzy produkty tego koncernu znalazły się w pierwszej piątce najnowszego notowania (tydzień zakończony 4 grudnia), które tradycyjnie już prezentujemy Wam we wtorkowy poranek.

Wersje reżyserskie gier z cyklu Bone już dostępne
Wersje reżyserskie gier z cyklu Bone już dostępne

Krystian Smoszna, 5 grudnia 2006, 07:28

Choć firma Telltale Games całą swoją energię wykorzystuje aktualnie do tworzenia kolejnych przygód Sama i Maksa, nie oznacza to, że jej pracownicy zapomnieli o swoim debiutanckim projekcie – Bone. Przygotowania do produkcji nowych odcinków najwyraźniej trwają, choć nikt oficjalnie nie potwierdził, że cykl w niedługim czasie zostanie powiększony o kolejne tytuły.

RoboBlitz dla konsoli Xbox 360 tylko w Xbox Live Arcade
RoboBlitz dla konsoli Xbox 360 tylko w Xbox Live Arcade

Krystian Smoszna, 5 grudnia 2006, 07:26

Użytkownicy Xboksów 360 w końcu doczekają się na premierę gry RoboBlitz. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku PeCetowej edycji programu, także i wersja na konsolę dystrybuowana będzie wyłącznie przez Internet, a dokładnie dzięki usłudze Xbox Live Arcade.

O muzyce w grze College Hoops 2K7 słów kilka
O muzyce w grze College Hoops 2K7 słów kilka

Krystian Smoszna, 5 grudnia 2006, 07:24

Firma 2K Sports opublikowała wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym przedstawiono listę wszystkich artystów, jacy odpowiedzialni są za oprawę muzyczną w najnowszej odsłonie cyklu College Hoops.

ArchLord od stycznia bez opłat abonamentowych
ArchLord od stycznia bez opłat abonamentowych

Krystian Smoszna, 5 grudnia 2006, 07:21

Firma Codemasters Online Gaming z pewnością obiecywała sobie wiele po premierze gry ArchLord. Niestety, produkt koreańskiego studia NHN Games nie spotkał się z wielkim uznaniem. Program został dosłownie zrównany z ziemią przez krytyków (średnia ocena na poziomie 44% według magazynu GamesRankings), co przełożyło się na nikłe zainteresowanie ze strony graczy.