Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 grudnia 2006

The Saga of Ryzom pod skrzydłami nowego właściciela

Elrond, 7 grudnia 2006, 17:09

Wygląda na to, iż akcja podjęta przez fanów gry The Saga of Ryzom, o której pisaliśmy w zeszłym tygodniu, przyniosła skutek. Przypomnijmy, iż gracze w obliczu bankructwa firmy Nevrax, zdecydowali się na rozpoczęcie zbiórki funduszy, które umożliwiłyby im przejęcie praw do kodu źródłowego gry oraz grafik.

Ritual Entertainment w opałach?

Elrond, 7 grudnia 2006, 17:03

Niezbyt optymistyczne wiadomości dochodzą do naszych uszu z obozu firmy Ritual Entertainment, odpowiedzialnej m.in. za wprowadzenie na rynek SiN Episodes: Emergence. Po odejściu dyrektora generalnego, Steve'a Nixa, firmę opuścił również Michael Russel, odpowiedzialny za jakość produkcji. Nowym szefem studia został Ken Harwood, który zajmował dotychczas stanowisko ... głównego programisty.

Niebieski Smok nad Japonią
Niebieski Smok nad Japonią

Kull, 7 grudnia 2006, 13:42

Na premierę gry Blue Dragon w Kraju Kwitnącej Wiśni czekali (i w końcu się doczekali) nie tylko tamtejsi miłośnicy mangi. Microsoft zdawał sobie sprawę, iż tytuł ten jest jednym z czynników, które mogą zwiększyć sprzedaż konsoli Xbox 360. Aby sprostać wymaganiom graczy zakochanych w Niebieskim Smoku, przygotowano specjalną limitowaną edycję konsoli z wielkim X w logo.

A.I.M. Racing na horyzoncie
A.I.M. Racing na horyzoncie

naiver, 7 grudnia 2006, 13:06

Rosyjskie SkyRiver Studios, ekipa odpowiedzialna za A.I.M. oraz jego sequel A.I.M. 2, ogłosiła, że trwają wzmożone prace nad kontynuacją serii. O ile wcześniejsze odsłony były swego rodzaju hybrydami gry akcji, symulatora, cRPG oraz przygodówki, to A.I.M. Racing, bo tak zwać się będzie najnowsza gra Rosjan, skoncentruje się przede wszystkim na jednym elemencie – symulacji Glidera (szybowca przyszłości).

Niemieckiej krucjaty przeciw brutalnym grom ciąg dalszy

Metatron, 7 grudnia 2006, 12:32

Zarządy regionalne Bawarii i Dolnej Saksonii stworzyły projekt ustawy, która wprowadzić ma kary dla producentów, sprzedawców, a nawet grających w produkcje zawierające „brutalną przemoc na ludziach lub postaciach ludzi przypominających”. Karą za złamanie tego zakazu będzie grzywna oraz kara więzienia do dwunastu miesięcy. Projekt ma trafić do rozpatrzenia przez Bundesrat na początku przyszłego roku.

Nowe wieści o grze Spore
Nowe wieści o grze Spore

Metatron, 7 grudnia 2006, 11:40

Will Wright to osoba odpowiedzialna za sukces takich gier jak Sim City czy The Sims. Aktualnie pracuje nad tytułem, o którym jest już głośno od jakiegoś czasu. Mowa tu o Spore, grze, w której będzie można zbudować własną, międzyplanetarną cywilizację, zaczynając od najniższego szczebla drabiny ewolucyjnej. Oto kilka nowych informacji o wspomnianym projekcie.

Testy antydopingowe profesjonalnych graczy
Testy antydopingowe profesjonalnych graczy

Jacny, 7 grudnia 2006, 11:23

Angel Munoz, prezes i założyciel Cyberathlete Professional League (CPL), ogłosił, że w niedalekiej przyszłości zostaną wprowadzone kontrole antydopingowe graczy. Munoz podkreśla, że nie należy bagatelizować problemu używania nielegalnych środków. „W każdej dyscyplinie sportowej wraz ze wzrostem stawki rośnie pokusa sięgnięcia po doping” - dodaje.

Patch 1.03 do NWN 2 sprawia problemy

Jacny, 7 grudnia 2006, 11:15

Od dwóch dni dostępny jest patch w wersji 1.03 do flagowego cRPG ze stajni Obsidian Entertainment, Neverwinter Nights 2. Zmiany obiecywane w nowej łatce to przede wszystkim poprawa pracy kamery, dopracowanie interfejsu oraz trybu multiplayer, ale także optymalizacja grafiki, dodanie poziomu trudności „very easy” oraz drobne modyfikacje zasad gry.

Trwają zapisy na beta-testy pecetowej wersji Test Drive Unlimited
Trwają zapisy na beta-testy pecetowej wersji Test Drive Unlimited

eLKaeR, 7 grudnia 2006, 10:55

Zapewne każdy, kto zagrał na konsoli Xbox 360 w Test Drive Unlimited, powie, że są to zdecydowanie godne uwagi wyścigi samochodowo-motocyklowe. Posiadacze PC oraz PlayStation 2 i PlayStation Portable poczekają na premierę konwersji do lutego przyszłego roku, aczkolwiek niektórzy komputerowcy uzyskają możliwość przedpremierowego wypróbowania niniejszej pozycji.

Większa popularność Xbox Live za sprawą Gears of War

Metatron, 7 grudnia 2006, 10:55

W ostatnim miesiącu wykorzystanie usługi Xbox Live wzrosło o 80 procent, jak donosi Sandvine Incorporated, firma dostarczająca rozwiązania dla internetowych providerów. Związane jest to z wprowadzeniem na rynek nowych gier na Xboxa 360, wśród których znalazła się długo wyczekiwana produkcja, Gears of War.

Ponad 10 milionów X360 sprzedanych do końca roku?

Metatron, 7 grudnia 2006, 10:41

Peter Moore z Microsoftu jest bardzo zadowolony z wyników sprzedaży konsoli Xbox 360. Jak przyznał w krótkim wywiadzie udzielonym dla serwisu Bloomberg, istnieje szansa na to, że do końca roku na rynku będzie już ponad 10 milionów egzemplarzy tego urządzenia, co przewyższy pierwotne plany firmy Gatesa.

Przeglądarka marki Opera dla Wii piętnaście dni po europejskiej premierze konsoli

eLKaeR, 7 grudnia 2006, 10:23

Jutro skończy się oczekiwanie Europejczyków na konsolę Wii. Jedną z ciekawszych funkcji nowej platformy ze stajni Nintendo, niekoniecznie związaną z grami, będzie eksplorowanie Internetu za pomocą specjalnej aplikacji. Program ten szykuje norweska firma Opera Software, mająca na swoim koncie podobny produkt dla Nintendo DS. Dysponujemy już pewnymi danymi w kwestii premiery Wii-przeglądarki.

Film Yakuza zadebiutuje w japońskich kinach w marcu przyszłego roku
Film Yakuza zadebiutuje w japońskich kinach w marcu przyszłego roku

Krystian Smoszna, 7 grudnia 2006, 10:06

Na początku września zaprezentowaliśmy Wam pierwsze wieści dotyczące filmu Yakuza, który nawiązuje do popularnej gry komputerowej, przygotowanej z myślą o konsolach PlayStation 2. Dziś powracamy do tematu, gdyż twórcy obrazu udzielili informacji na temat jego premiery.

Wypróbuj grę EverQuest II: Echoes of Faydwer przez 7 dni za darmo!
Wypróbuj grę EverQuest II: Echoes of Faydwer przez 7 dni za darmo!

Krystian Smoszna, 7 grudnia 2006, 09:12

Firma Sony Online Entertainment opublikowała w Internecie specjalną wersję gry EverQuest II: Echoes of Faydwer, która pozwala wszystkim chętnym testować ten produkt przez siedem dni za darmo.

W Japonii skradziono 180 konsol PS3

Draconewt, 7 grudnia 2006, 08:41

O tym, że PS3 jest towarem deficytowym wiedzą chyba wszyscy, a na pewno złodzieje, którzy ukradli z magazynu w północnej Japonii 180 egzemplarzy tej konsoli.

Firmware PlayStation 3 teraz w wersji 1.30
Firmware PlayStation 3 teraz w wersji 1.30

eLKaeR, 7 grudnia 2006, 08:32

Nawet miesiąca na rynku w Japonii i Stanach Zjednoczonych nie zdążyła spędzić stacjonarna konsola PlayStation 3, a jej twórcy już serwują użytkownikom kolejną aktualizację firmware'u urządzenia. Korporacja Sony rozpoczęła właśnie rozprowadzanie przez Internet świeżego update'u systemowego oprogramowania o numerze 1.30.