Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2006, 11:40

autor: Metatron

Nowe wieści o grze Spore

Will Wright to osoba odpowiedzialna za sukces takich gier jak Sim City czy The Sims. Aktualnie pracuje nad tytułem, o którym jest już głośno od jakiegoś czasu. Mowa tu o Spore, grze, w której będzie można zbudować własną, międzyplanetarną cywilizację, zaczynając od najniższego szczebla drabiny ewolucyjnej. Oto kilka nowych informacji o wspomnianym projekcie.

Will Wright to osoba odpowiedzialna za sukces takich gier jak Sim City czy The Sims. Aktualnie pracuje nad tytułem, o którym jest już głośno od jakiegoś czasu. Mowa tu o Spore, grze, w której będzie można zbudować własną, międzyplanetarną cywilizację, zaczynając od najniższego szczebla drabiny ewolucyjnej. Oto kilka nowych wieści o wspomnianym projekcie, którymi Wright podzielił się z widzami telewizyjnego programu „The Colbert Show”.

Nowe wieści o grze Spore - ilustracja #1

Przede wszystkim potwierdził znaną już informację o tym, że premiera gry przypadnie na drugą połowę przyszłego roku. Dodał, że aktualnie tytuł znalazł się w fazie pre-alfa V, co oznacza, że pracownicy z EA niezwiązani bezpośrednio z ekipą developerską mogą przejść Spore od początku do końca, licząc się jednak z wieloma błędami, niedociągnięciami i nieznormalizowanym poziomem trudności. Kolejne etapy produkcji to comiesięczne przejścia do kolejnej fazy (pre-alfa IV, pre-alfa III itd.). Na wiosnę powinna być już gotowa wersja alfa.

Wright przyznał, że ekipa EA, z którą tworzy Spore, jest najlepszym zespołem, z jakim zdarzyło mu się do tej pory pracować. To szczególnie ważne, ponieważ to najtrudniejsza gra, jaką do tej pory zrobił.

Nowe wieści o grze Spore - ilustracja #2

Więcej informacji o grze znajdziecie na łamach naszej encyklopedii. Zapraszamy również do zapoznania się z zapowiedzią autorstwa Lordareona.