Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 grudnia 2006

PS3 ostatnią konsolą w ofercie Sony twierdzą analitycy

Elrond, 2 grudnia 2006, 17:42

Kilka dni temu miała miejsce nieznaczna roszada na wysokich stanowiskach w korporacji Sony. Dotychczasowy szef amerykańskiego oddziału Sony Computer Entertainment został prezesem całej firmy, natomiast piastujący to stanowisko do tej pory, Ken Kutaragi, otrzymał posadę przewodniczącego oraz CEO (dyrektorem wykonawczym) grupy Sony. Ta, z pozoru niewielka, zmiana, wywołała duże poruszenie w branży.

Electronic Arts ma pomysł na zwiększenie sprzedaży PSP

Elrond, 2 grudnia 2006, 16:17

Wojna "dużych" konsol nowej generacji tak naprawdę dopiero się rozpoczęła, a na wyłonienie lidera tej konfrontacji przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać. Jednak w segmencie konsol przenośnych, już od pewnego czasu króluje Dual Screen, wyprzedzając konkurencyjnego PSP (patetycznie mówiąc) o "lata świetlne".

Nadciąga Galactic Command,
Nadciąga Galactic Command, "dziedzic" serii Battlecruiser/Universal Combat

Elrond, 2 grudnia 2006, 15:03

Już w najbliższy poniedziałek, Derek Smart, "ojciec" znakomitych serii symulatorów kosmicznych Battlecruiser czy Universal Combat, oficjalnie poinformuje o nowej grze, którą zajmie się firma 3000AD. Będzie ona nosić nazwę Galactic Command i podejmie tematykę ... kosmiczną. Tym razem jednak otrzymamy grę akcji podobną do serii Freespace.

Gracze chcą ocalić The Saga of Ryzom

Elrond, 2 grudnia 2006, 14:36

Wiadomo, iż gracze skupieni w światach MMO są dość lojalni jeśli chodzi o daną grę. Jednak to, co robią właśnie fani The Saga of Ryzom, jest chyba ewenementem na skalę światową. W zeszłym miesiącu informowaliśmy Was o pewnych zawirowaniach u twórców gry - firma Nevrax po prostu zbankrutowała, jednak gracze nie chcą pozwolić na "śmierć" swojej ulubionej gry.

Tarr Chronicles: Sign of Ghosts w planach wydawniczych Akella
Tarr Chronicles: Sign of Ghosts w planach wydawniczych Akella

Elrond, 2 grudnia 2006, 14:26

Jak poinformowali przedstawiciele firmy Akella, jej plan wydawniczy wzbogacił się o pozycję zatytułowaną Tarr Chronicles: Sign of Ghosts. Gra powstająca w firmie deweloperskiej Kvazar Studio, reprezentuje gatunek symulacji kosmicznych, a na rynku powinna pojawić się jeszcze pod koniec tego roku.

Tortuga: Two Treasures w pierwszym kwartale przyszłego roku

Elrond, 2 grudnia 2006, 13:37

Wygląda na to, iż fani oczekujący na pojawienie się gry Tortuga: Two Treasures, będą musieli uzbroić się w nieco większą dawkę cierpliwości niż przypuszczali. Twórcy gry nie kwapią się z podaniem ostatecznej wersji jej wydania, gracze zmuszeni są więc do domysłów oraz przeszukiwania sieci w nadziei na jakiekolwiek informacje.

Borys Szyc i Magdalena Cielecka użyczą głosu bohaterom gry Broken Sword: Anioł Śmerci

Łukasz Malik, 2 grudnia 2006, 11:36

Znany aktor młodego pokolenia, Borys Szyc, użyczy głosu Georgowi Stobbartowi w polskiej wersji gry Broken Sword: Anioł Śmierci. To nie pierwsze doświadczenie Szyca z dubbingowaniem gier, łódzki aktor wcielił się w tytułowego Barda w grze The Bard's Tale.