Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2020, 12:07

Zapowiedziano Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX

Firma The Pokemon Company zapowiedziała Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX, czyli turowe RPG z elementami roguelike, które zadebiutuje w tym roku na Nintendo Switch. Produkcja stanowi remake dwóch klasycznych pozycji z konsol przenośnych DS i Game Boy Advance.

Gra zadebiutuje w marcu tego roku. - Zapowiedziano Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX - wiadomość - 2020-01-10
Gra zadebiutuje w marcu tego roku.

W trakcie prezentacji Pokemon Direct firmy The Pokemon Company i Nintendo zapowiedziały RPG-a Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX. Produkcja zmierza wyłącznie na konsolę Nintendo Switch, a jej premiera zaplanowana została na 6 marca tego roku.

Jeśli nazwa gry wydaje się Wam znajoma, to nie dzieje się tak bez powodu. Jest to bowiem remake dwóch klasycznych tytułów - Pokemon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team na Nintendo DS oraz Pokémon Mystery Dungeon: Red Rescue Team na Game Boy Advance. Wydanie na Switch połączy zawartość obu tych tytułów, a jednocześnie wprowadzi wiele przydatnych zmian oraz zaoferuje kompletnie nową oprawę graficzną.

W Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team gracz wcieli się w człowieka, który obudzi się w krainie zamieszkałej wyłącznie przez pokemony i odkryje, że sam przeobraził się w stworka tego typu. Na początku zabawy gra przedłoży serię pytań i nasze odpowiedzi zdecydują o tym, jakim gatunkiem pokemona będzie nasz bohater.

Fabuła będzie się obracała wokół tajemniczej serii katastrof naturalnych. Gracze utworzą wraz z innymi pokemonami ekipy ratunkowe, których zadaniem będzie pomaganie poszkodowanym. Wypełnianie zleceń tego typu pozwoli gromadzić tzw. punkty ratunkowe, umożliwiające awansowanie naszej drużyny na kolejne poziomy doświadczenia.

Podczas misji większość czasu spędzimy eksplorując generowane losowo lochy. Zapełnione one będą wrogimi pokemonami, z którymi stoczymy bitwy za pomocą turowego systemu walki. W trakcie przemierzania podziemi będziemy także gromadzili przydatne przedmioty.

Wersje z Nintendo DS i Game Boy Advance miały dwuwymiarową grafikę. Remake zaoferuje w pełni trójwymiarową oprawę wizualną. W grze znajdziemy także wszystkie pokemony z obu gier. Ponadto szykowane są zmiany w rozgrywce. Wśród nich pojawi się tryb automatycznego eksplorowania lochów, który pozwoli błyskawicznie przemierzać podziemia i wyłączy się, dopiero gdy napotkamy wrogów. Pojawi się także możliwość werbowania pokonanych stworków, co pozwoli tworzyć maksymalnie ośmioosobowe drużyny.

Ponadto porażki nie będą automatycznie oznaczały konieczności rozpoczęcia lochu od początku i utraty zdobytych przedmiotów. W Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX pokonana postać gracza zemdleje i będzie można ją ocucić. Dokonają tego inni gracze lub my sami, kierując inną drużyną.

  1. Oficjalna strona gry