Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2012, 15:56

Nintendo zapowiedziało Pokemon Black 2 i Pokemon White 2

Mamy dobre wieści dla fanów serii Pokemon. Firma Nintendo zapowiedziała właśnie nowe odsłony tego cyklu.

Nintendo zapowiedziało Pokemon Black 2 i Pokemon White 2 - ilustracja #1

Do fanów Pokemona już od pewnego czasu docierały plotki o rychłej zapowiedzi nowej odsłony tej szalenie popularnej serii. Teraz wszystkie te spekulacje zostały potwierdzone. W programie telewizyjnym Pokemon Smash pojawił się Junichi Masuda ze studia Game Freak i zapowiedział gry Pokemon Black 2 i Pokemon White 2.

Nintendo zapowiedziało Pokemon Black 2 i Pokemon White 2 - ilustracja #2

Pokemon Black 2 i Pokemon White 2 wydane zostaną jako dwie odrębne gry, ale w rzeczywistości ich zawartość będzie w większości taka sama i różnić się mają jedynie rodzajami dostępnych stworków. Posiadacze różnych wersji będą oczywiście mogli wymieniać się ze sobą schwytanymi pokemonami, dzięki czemu zgromadzenie wszystkich dostępnych stworzeń nie będzie wymagać kupienia obu gier.

Wypuszczanie dwóch wersji każdej kolejnej odsłony jest już tradycją serii. Wszystko zaczęło się od Pokemon Red i Pokemon Blue, a za nimi podążyły następnie Gold i Silver, Ruby i Sapphire, Diamond i Pearl oraz Black i White.

Takie tytuły gier są sporym zaskoczeniem, ponieważ do tej pory wszyscy oczekiwali, że kolejna odsłona cyklu zatytułowana będzie Pokemon Grey. Zamiast tego otrzymamy bezpośrednią kontynuację przebojów z 2010 roku.

Kolejną niespodzianką jest fakt, że obie produkcje przeznaczone są na Nintendo DS, a nie na najnowszą konsolę przenośną tej firmy, czyli 3DS. Oczywiście, ta druga platforma jest kompatybilna ze swoją poprzedniczką, ale fani oczekiwali rewolucji w oprawie graficznej, której DS po prostu nie jest w stanie zaoferować. Możliwe, że to właśnie to jest przyczyną wybrania takich, a nie innych tytułów, podczas gdy Pokemon Grey zapewne szykowany jest już na 3DS.

Pokemon Black 2 i Pokemon White 2 trafią na rynek japoński w czerwcu tego roku. Niestety wciąż nie wiemy, na kiedy dokładnie zaplanowana została premiera amerykańska i europejska, choć według zapewnień Nintendo nie powinniśmy czekać zbyt długo.