Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Pokemon Black 2 (NDS)

Pokemon Black 2 NDS

Bezpośrednia kontynuacja Pokemon Black, cieszącego sie dużą popularnością wśród graczy, jednego z bardziej popularnych tytułów na DS-a.

RPG | science fiction | turowe | Pokemon | kooperacja | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Pokemon Black 2 (NDS)

producent: Game Freak

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

23czerwca2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Black 2 to bezpośrednia kontynuacja produkcji jRPG wydanej na japońskim rynku we wrześniu 2010 roku. Tytuł wchodzi w skład niezwykle popularnej serii o Pokemonach, w której zbieramy kolejne rodzaje stworków i wystawiamy je do walki z innymi, przeżywając jednocześnie jakąś przygodę. Dewelopingiem tradycyjnie zajęło się studio Game Freak, które specjalizuje się w tworzeniu przedstawicieli tej marki. Pokemon Black 2 ukazało się na rynku równocześnie z Pokemon White 2 - obie gry różnią się od siebie przede wszystkimi rodzajami dostępnych Pokemonów. Możliwe jest jednak wymienianie się nimi pomiędzy posiadaczami obu tytułów, dzięki czemu nie jest konieczne kupowanie obu edycji.

Rozgrywka nie zmieniła się znacząco od poprzedniczek, jeszcze raz oferując zróżnicowane lokacje do zwiedzania, pełne zamieszkujących je różnych typów stworzeń. Po zdobyciu nowego pokemona możemy go trenować i w ten sposób zwiększać statystyki stworka. Następnie wystawiamy go do walki, by stawiał czoła coraz silniejszym przeciwnikom. Potyczki odbywają się w systemie turowym, charakterystycznym dla wielu innych przedstawicieli gatunku jRPG. Nasi podopieczni posiadają określoną liczbę punktów życia i różne formy ataków, którymi mogą osłabiać swoich wrogów.

Producent drugi raz zdecydował się na zaimplementowanie w swoim dziele trójwymiarowej grafiki, dzięki czemu wirtualny świat wygląda lepiej niż w pierwszych częściach cyklu. W stosunku do poprzedniczki niewiele się jednak zmieniło, twórcy pozostali zatem przy charakterystycznym dla niej stylu oprawy. Akcję obserwujemy z góry, a kamerę możemy obracać w 360 stopniach. Dzięki temu możliwe jest obejrzenie danego miejsca z każdej strony.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 99 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pokemon Black 2

odpowiednia dla każdego wieku

Ponad 2 mln sprzedanych egzemplarzy Pokemon White 2 i Black 2 w Japonii
Ponad 2 mln sprzedanych egzemplarzy Pokemon White 2 i Black 2 w Japonii

wiadomość5 lipca 2012

Nintendo ma powody do zadowolenia. W ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery Japończycy zakupili ponad dwa miliony egzemplarzy gier Pokemon White 2 i Pokemon Black 2. Poznaliśmy też najnowsze wyniki sprzedaży innych gier i konsol w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Wieści ze świata (Lara Croft and the Guardian of Light, Call of Duty: Black Ops II) 29/6/12
Wieści ze świata (Lara Croft and the Guardian of Light, Call of Duty: Black Ops II) 29/6/12

wiadomość29 czerwca 2012

Dziś piszemy m.in. o dodatku DLC do strzelaniny Call of Duty: Black Ops II, grze Lara Croft and the Guardian of Light w wersji na przeglądarkę Google Chrome, a także dacie premiery Pokemon Black 2 oraz Pokemon White 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Pokemon White 2 oraz Pokemon Black 2 - ponad milion pre-orderów w Japonii
Pokemon White 2 oraz Pokemon Black 2 - ponad milion pre-orderów w Japonii

wiadomość24 czerwca 2012

Japońscy gracze złożyli ponad milion zamówień przedpremierowych na gry Pokemon White 2 oraz Pokemon Black 2. Obie produkcje nie różnią się zbyt mocno od siebie, ale cieszą się niesłabnącą popularnością wśród posiadaczy DS-a.

Zobacz pierwszy zwiastun Pokemon Black & White 2
Zobacz pierwszy zwiastun Pokemon Black & White 2

wiadomość15 kwietnia 2012

Na oficjalnej stronie internetowej gier Pokemon Black 2 i Pokemon White 2 pojawił się pierwszy zwiastun produkcji, prezentujący głównych bohaterów oraz fragmenty rozgrywki. W materiale potwierdzono także termin japońskiej premiery wyznaczonej na 23 czerwca.

Nintendo zapowiedziało Pokemon Black 2 i Pokemon White 2
Nintendo zapowiedziało Pokemon Black 2 i Pokemon White 2

wiadomość26 lutego 2012

Mamy dobre wieści dla fanów serii Pokemon. Firma Nintendo zapowiedziała właśnie nowe odsłony tego cyklu.