Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Pokemon Black 2 (NDS)
OkładkaPokemon Black 2 (NDS)

Pokemon Black 2 NDS

Bezpośrednia kontynuacja Pokemon Black, cieszącego sie dużą popularnością wśród graczy, jednego z bardziej popularnych tytułów na DS-a.

RPG | science fiction | turowe | Pokemon | kooperacja | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Black 2 Premiera NDS

23czerwca2012

producent: Game Freak wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pokemon Black 2 to bezpośrednia kontynuacja produkcji jRPG wydanej na japońskim rynku we wrześniu 2010 roku. Tytuł wchodzi w skład niezwykle popularnej serii o Pokemonach, w której zbieramy kolejne rodzaje stworków i wystawiamy je do walki z innymi, przeżywając jednocześnie jakąś przygodę. Dewelopingiem tradycyjnie zajęło się studio Game Freak, które specjalizuje się w tworzeniu przedstawicieli tej marki. Pokemon Black 2 ukazało się na rynku równocześnie z Pokemon White 2 - obie gry różnią się od siebie przede wszystkimi rodzajami dostępnych Pokemonów. Możliwe jest jednak wymienianie się nimi pomiędzy posiadaczami obu tytułów, dzięki czemu nie jest konieczne kupowanie obu edycji.

Rozgrywka nie zmieniła się znacząco od poprzedniczek, jeszcze raz oferując zróżnicowane lokacje do zwiedzania, pełne zamieszkujących je różnych typów stworzeń. Po zdobyciu nowego pokemona możemy go trenować i w ten sposób zwiększać statystyki stworka. Następnie wystawiamy go do walki, by stawiał czoła coraz silniejszym przeciwnikom. Potyczki odbywają się w systemie turowym, charakterystycznym dla wielu innych przedstawicieli gatunku jRPG. Nasi podopieczni posiadają określoną liczbę punktów życia i różne formy ataków, którymi mogą osłabiać swoich wrogów.

Producent drugi raz zdecydował się na zaimplementowanie w swoim dziele trójwymiarowej grafiki, dzięki czemu wirtualny świat wygląda lepiej niż w pierwszych częściach cyklu. W stosunku do poprzedniczki niewiele się jednak zmieniło, twórcy pozostali zatem przy charakterystycznym dla niej stylu oprawy. Akcję obserwujemy z góry, a kamerę możemy obracać w 360 stopniach. Dzięki temu możliwe jest obejrzenie danego miejsca z każdej strony.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pokemon Black 2: Odpowiednia dla każdego wieku.