Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2012, 13:15

autor: Sarge

Pokemon White 2 oraz Pokemon Black 2 - ponad milion pre-orderów w Japonii

Japońscy gracze złożyli ponad milion zamówień przedpremierowych na gry Pokemon White 2 oraz Pokemon Black 2. Obie produkcje nie różnią się zbyt mocno od siebie, ale cieszą się niesłabnącą popularnością wśród posiadaczy DS-a.

Wczoraj na japońskim rynku zadebiutowały gry Pokemon White 2 oraz Pokemon Black 2, które różnią się jedynie rodzajami dostępnych Pokemonów, więc przez media są często traktowane jako jeden produkt. Firma Media Create opublikowała dane dotyczące liczby złożonych zamówień przedpremierowych na te tytuły w samej Japonii.

Okazuje się, że łącznie obie produkcje przed premierą zamówiło 1,16 miliona mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni. Jest to imponujący wynik biorąc pod uwagę fakt, że nie zaliczamy do niego egzemplarzy zakupionych w sklepach od dnia premiery. Dla przypomnienia, poprzednie odsłony obu gier również mogły pochwalić się rezultatem ponad miliona pre-orderów w Japonii.

Pokemon White 2 oraz Pokemon Black 2 - ponad milion pre-orderów w Japonii - ilustracja #1

W przyszłym tygodniu powinniśmy dowiedzieć się, jak Pokemon White 2 oraz Pokemon Black 2 sprzedały się tuż po japońskim debiucie. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie przed premierą, jest duża szansa na bardzo dobry wynik. Poprzednie odsłony do marca bieżącego roku rozeszły się na całym świecie w liczbie 14,71 milionów egzemplarzy.

Pokemon White 2 oraz Pokemon Black 2 to kontynuacje popularnych produkcji jRPG, w których zbieramy kolejne rodzaje tytułowych stworków i wystawiamy je do walki z innymi. Zdobytego Pokemona można trenować, zwiększając w ten sposób jego statystyki. Obie gry ukazały się na pierwszym DS-ie.