Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2012, 12:56

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Gorące sycylijskie lato w grze Combat Mission: Fortress Italy

Seria Combat Mission doczeka się kolejnej odsłony. Firma Battlefront.com poinformowała, że w sierpniu do sprzedaży trafi Combat Mission: Fortress Italy. Graczy czekają trzy historyczne kampanie nawiązujące do lądowania aliantów na Sycylii, ale także szereg zmian w rozgrywce oraz oprawie audio-wizualnej.

Gorące sycylijskie lato w grze Combat Mission: Fortress Italy - ilustracja #1

Combat Mission: Fortress Italy

wymagania minimalne:

Pentium IV 1.8 GHz, 256 MB RAM, karta graficzna z 32 MB VRAM i wsparciem dla bibliotek OpenGL (GeForce 5200/Radeon 9200 lub wydajniejsza), karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9, 3.5GB HDD, system operacyjny Windows XP/Vista/7

wymagania zalecane:

Pentium IV 2.8 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna z 256 MB VRAM (GeForce 6800, Radeon x850 lub wydajniejsza), karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9, 3.5 GB HDD, system operacyjny Windows XP/Vista/7

Wszystko wskazuje na to, że ekipa studia Battlefront.com postanowiła na dłużej pozostać przy tematyce II Wojny Światowej. Po ubiegłorocznej premierze gry Combat Mission: Battle for Normandy tym razem deweloperzy szykują grę przedstawiającą zmagania na froncie włoskim. Na tym najprawdopodobniej nie koniec, bo Combat Mission: Fortress Italy zapoczątkować ma nowy sub-cykl ukazujący operacje militarne toczone w rejonie „podbrzusza Europy” aż do 1945 roku.

„Zawsze chcieliśmy wrócić do śródziemnomorskiego teatru działań wojennych, choć wiedzieliśmy, że upłynie kilka lat zanim tam dotrzemy. Mówiąc najprościej, pomyślne gwiazdy zaświeciły zeszłego lata i we wrześniu rozpoczęły się prace. Obecnie trwa finał beta testów i pora powiedzieć wam, czego możecie oczekiwać” – przekonuje Steve Grammont z Battlefront.com

Combat Mission: Fortress Italy zaoferuje graczom trzy kampanie, w których dowodzić będą siłami amerykańskimi, niemieckimi oraz włoskimi, a także szereg samodzielnych scenariuszy i szybkie bitwy (Quick Battles). Wzorem wcześniejszych odsłon cyklu poszczególne jednostki odwzorowane zostaną zgodnie z historycznymi realiami. Na polu bitwy pojawią się więc np. czołgi R-35 i Panzer MK III, działa samobieżne 90/53 oraz Grille, a także pojazdy opancerzone M3 GMC Halftrack i T30 HMC Halftrack. Gracze będą mogli dowodzić m.in. włoskimi Bersaglieri, amerykańskimi Rangersami, a nawet oddziałami elitarnej niemieckiej dywizji Hermana Göringa.

Twórcy obiecują, że na nowych mapach, jednostkach i pojazdach się nie skończy. Gra Combat Mission: Fortress Italy napędzana będzie bowiem silnikiem CMx2 zmodernizowanym do wersji 2.0. Powinno się to przełożyć na szereg zmian w mechanice rozgrywki, oprawie audio-wizualnej, a także edytorze map.

Zgodnie z deklaracjami twórców, tytuł trafi do sprzedaży w sierpniu w wersjach na komputery PC oraz Mac. Zdecydowani na zakup Combat Mission: Fortress Italy mogą już składać zamówienia przedpremierowe licząc na 10-dolarową zniżkę oraz upominek w postaci metalowego pudełka na gry z serii Combat Mission.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Battlefront.com