Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Combat Mission: Fortress Italy (PC)
OkładkaCombat Mission: Fortress Italy (PC)

Combat Mission: Fortress Italy PC

Combat Mission: Fortress Italy to osadzona w realiach II wojny światowej gra strategiczna z elementami symulacyjnymi, za której powstanie odpowiada studio Battlefront.com. Gracze mają okazję wziąć udział w zmaganiach militarnych z okresu desantu aliantów na Sycylię.

Strategiczne | II wojna światowa | wojenne | wojskowe | strategiczne wojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Combat Mission: Fortress Italy Premiera PC

2sierpnia2012

producent: Battlefront.com wydawca: Battlefront.com Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Combat Mission: Fortress Italy to kolejna po Combat Mission: Battle for Normandy podjęta przez ekipę deweloperską studia Battlefront.com próba powrotu do korzeni serii i realiów II wojny światowej. Gra stanowi również pierwszą odsłonę sub-cyklu ukazującego militarne operacje na południu Europy do roku 1945.

Akcja Combat Mission: Fortress Italy osadzona została na Sycylii, o którą zmagania toczą siły amerykańskie, niemieckie i włoskie. Twórcy przygotowali trzy odrębne kampanie, pozwalające graczom poznać konflikt z perspektywy każdej z uczestniczących w nim stron. Nie zabrakło także zbioru samodzielnych scenariuszy oraz trybu szybkich bitew (quick battles).

Wzorem wcześniejszych odsłon serii Combat Mission, ekipa deweloperska zadbała o zgodność z historycznymi realiami. W grze pojawiają się jednostki wojskowe, które rzeczywiście uczestniczyły w walkach o Sycylię, w tym chociażby amerykańscy Rangersi, włoscy Bersaglieri oraz oddziały niemieckiej dywizji Hermana Göringa. Z dbałością o detele odwzorowano uzbrojenie oraz pojazdy. Na wirtualnych polach bitew w Combat Mission: Fortress Italy spotkać można m.in. czołgi R-35 i Panzer MK III, działa samobieżne 90/53 oraz Grille, a także pojazdy opancerzone M3 GMC Halftrack i T30 HMC Halftrack.

Mechanika rozgrywki oraz oprawa wizualna zostały znacząco usprawnione względem rozwiązań znanych z Combat Mission: Battle for Normandy. Duża w tym zasługa modyfikacji przeprowadzonych w napędzającym grę silniku CMx2. Zmianom w Combat Mission: Fortress Italy poddano m.in. interfejs użytkownika oraz edytor map.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Combat Mission: Fortress Italy: 16+

Combat Mission: Fortress Italy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.8 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7