Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Combat Mission: Fortress Italy - Gustav Line (PC)
OkładkaCombat Mission: Fortress Italy - Gustav Line (PC)

Combat Mission: Fortress Italy - Gustav Line PC

Combat Mission: Fortress Italy - Gustav Line jest pierwszym, oficjalnym rozszerzeniem do wydanej w 2012 roku gry strategicznej Combat Mission: Fortress Italy. Dodatek, który wyprodukowany został przez studio Battlefront.

To jest dodatek do gry Combat Mission: Fortress Italy.

Strategiczne | II wojna światowa | wojenne | wojskowe | strategiczne wojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Combat Mission: Fortress Italy - Gustav Line Premiera PC

20maja2013

producent: Battlefront.com wydawca: Battlefront.com Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Combat Mission: Fortress Italy – Gustav Line to pierwszy dodatek do gry Combat Mission: Fortress Italy, będącej jedną sub-serii strategiczno-symulacyjnego cyklu Combat Mission. Tym razem gracze mają sposobność uczestniczyć w potyczkach z okresu II wojny światowej toczonych na obszarze środkowych Włoch.

Rozszerzenie wprowadza szereg nowych scenariuszy, których akcja rozgrywa się pomiędzy 9 lipca 1943 a 4 czerwca 1944 roku. Ukazują one historyczne zmagania na froncie włoskim, w czasie których alianci starali się przełamać opór wojsk niemieckich m.in. pod Salerno, Anzio i Monte Cassino, aż do zdobycia Rzymu włącznie.

Nowości wprowadzone w dodatku to przede wszystkim nowe formacje wojskowe. Po stronie niemieckiej pojawiają się m.in. elitarne oddziały spadochroniarzy (Fallschirmjäger). Alianci reprezentowani są z kolei przez wojska amerykańskie, brytyjskie, kanadyjskie, nowozelandzkie i polskie. Deweloperzy nie zapomnieli również o nowych jednostkach, jak chociażby artyleria przeciwlotnicza (np. niemieckie działa Flak i brytyjskie baterie Bosfor).

Mechanika rozgrywki nie odbiega znacząco od obecnej w bazowej wersji gry. Jedyny istotny wyjątek stanowi możliwość przegrupowania i zmiany organizacji podległych jednostek wraz z pojawieniem się odpowiednich oddziałów uzupełnień.

Pod względem oprawy audiowizualnej rozszerzenie bazuje na rozwiązaniach znanych z Combat Mission: Fortress Italy. Zastosowany silnik CMx2 generuje trójwymiarowe środowisko graficzne ze starannie odwzorowanymi modelami historycznych pojazdów i broni.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Combat Mission: Fortress Italy - Gustav Line: 16+

Combat Mission: Fortress Italy – Gustav Line Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.8 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7