Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2012, 15:00

autor: Sarge

Dead State - turowa gra RPG z zombie sfinansowana na Kickstarterze

Kolejna akcja w serwisie Kickstarter zakończyła się sukcesem. Tym razem sfinansowano produkcję Dead State - turowej gry RPG, w której obronimy się przed inwazją zombiaków.

Studio DoubleBear Productions uzbierało za pośrednictwem serwisu Kickstarter wymagane 150 tysięcy dolarów do dokończenia produkcji gry Dead State. Do zakończenia akcji pozostało jeszcze 11 dni, a nowe środki pieniężne zostaną przeznaczone na stworzenie dodatkowej zawartości.

W chwili pisana tej wiadomości zgromadzono ponad 168 tysięcy dolarów. Środki te pozwolą deweloperowi ukończyć wersję na PC i wprowadzić ją do dystrybucji cyfrowej. Prace nad tą produkcją rozpoczęły się kilka lat temu i od tamtej pory projekt dość mocno ewoluował. Przez kolejne 11 dni cały czas można wziąć udział w zbiórce.

Dead State - turowa gra RPG z zombie sfinansowana na Kickstarterze - ilustracja #1
W grze Dead State obronimy się przed inwazją zombiaków

Twórcy ustalili kolejne progi pieniężne, których przekroczenie spowoduje odblokowanie konkretnej zawartości. Na przykład jeśli gracze do zakończenia akcji wpłacą w sumie przynajmniej 180 tysięcy dolarów, stworzonych zostanie dodatkowych trzynaście broni. Gdy kwota będzie jeszcze wyższa, jest szansa na takie usprawnienia jak nowe lokacje, animacje ataków, zaimplementowanie zwierząt w roli sojuszników, czy dodatek rozwijający fabułę. Szczegóły znajdziecie pod tym adresem.

Dead State reprezentuje gatunek turowego RPG, którego akcja dzieje się jakiś czas po masowej inwazji zombie. Projekt został zapowiedziany niemal dwa lata temu, ale jednak nie udało się go dokończyć. Wsparcie graczy za pośrednictwem serwisu Kickstarter sprawiło, że gra ostatecznie ujrzy światło dziennie. Nieznana pozostaje jej konkretna data premiery.