Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2014, 17:39

autor: Adrian Werner

Dead State - zombiakowe cRPG zadebiutuje 4 grudnia

Znamy wreszcie datę premiery gry Dead State. To zombiakowe cRPG będące pierwszym projektem studia DoubleBear Productions trafi do sprzedaży 4 grudnia tego roku.

W Dead State zagramy na początku przyszłego miesiąca. - Dead State - zombiakowe cRPG zadebiutuje 4 grudnia - wiadomość - 2014-11-01
W Dead State zagramy na początku przyszłego miesiąca.
Dead State w skrócie:
  • Twórcy: DoubleBear Productions
  • Gatunek: cRPG
  • Platforma sprzętowa: PC
  • Data premiery: 4 grudnia 2014 r.

Mamy dobre wieści dla graczy wyczekujących premiery survivalowego RPG-a Dead State. Studio DoubleBear Productions poinformowało, że prace nad projektem są już na ukończeniu i dlatego autorzy są w stanie wreszcie podać ostateczną datę premiery. Gra trafi do sprzedaży 4 grudnia tego roku. Tytuł ukaże się wyłącznie na pecety i obecnie nie ma w planach opracowania wersji na inne platformy sprzętowe.

Dead State to turowe RPG, którego akcja toczy się w świecie zniszczonym przez wybuch epidemii zombie. Gracze pokierują niewielką grupą ocalałych, których podstawowym priorytetem będzie przetrwanie. W tym celu konieczne ma być wzmacnianie obrony bazy zlokalizowanej w opuszczonej szkole, zarządzanie surowcami oraz przeprowadzanie wypadów w celu uzupełnienia zapasów. Pod naszą opiekę oddani zostaną ludzie o konkretnych biografiach i osobowościach, a podejmowane przez nas decyzje ukształtują ich stosunek do nas oraz reszty grupy.

Autorzy obiecują, że zabraknie prostych wyborów między dobrem a złem i zamiast tego najczęściej będziemy wybierali między różnorodnymi odcieniami szarości. W przypadku Dead State są duże szanse, że nie będą to tylko czcze przechwałki deweloperów. Scenariusz napisał bowiem Brian Mitsoda, który odpowiadał za historię w Vampire: The Masquerade – Bloodlines.

Dead State będzie kolejnym dużym kickstarterowym projektem, który zadebiutuje w tym roku. Ostatnie miesiące wypełnione były premierami produkcji sfinansowanych za pomocą tego serwisu i sporo z nich nie spełniło pokładanych w nich nadziei. Do tej pory jednak grom RPG udało się uniknąć tego losu. Zarówno Divinity: Original Sin, jak i Wastelands 2 okazały się dużymi i ambitnymi tytułami, które przypadły do gustu nawet wymagającym fanom gatunku. Liczymy więc, że Dead State nie przełamie tej dobrej passy.

  1. Dead State – oficjalna strona gry
  2. Testujemy Dead State - turowe RPG w stylu Fallouta i Jagged Alliance

Ostatnia aktualizacja: 2014-11-01

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dead State

Dead State