Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2012, 13:56

autor: Olek

Dead State: The Zombie Survival RPG od wczoraj na Kickstarterze

Na platformie Kickstarter ruszyła zbiórka pieniędzy na sfinansowanie produkcji gry Dead State: The Zombie Survival RPG. Deweloperzy ze studia DoubleBear Productions potrzebują 150 tys. dolarów.

Dead State: The Zombie Survival RPG od wczoraj na Kickstarterze - ilustracja #1

Nazwisko Briana Mitsody kojarzone jest z takimi firmami jak Black Isle, Troika czy Obsidian Entertainment. Dwa lata temu twórca Vampire the Masquerade: Bloodlines założył własne studio DoubleBear Productions i razem z kilkoma innymi weteranami branży rozpoczął prace nad ambitnym projektem Dead State. Wczoraj na platformie Kickstarter ruszyła zapowiedziana kilka miesięcy temu zbiórka pieniędzy na dokończenie produkcji.

Twórcy ciekawie zapowiadającej się gry cRPG szacują potrzeby na 150 tys. dolarów. Środki te pozwolą im ukończyć wersję PC i wprowadzić ją do dystrybucji cyfrowej. Jedną trzecią tej sumy zdołali zebrać w ciągu 24 godzin od umieszczenia ich aukcji na Kickstarterze, co dobrze wróży całemu przedsięwzięciu.

Przypomnijmy, że w zamyśle deweloperów Dead State będzie klasyczną gra cRPG z turową walką, system umiejętności i współczynników postaci, mnóstwem dialogów (do tej pory scenarzyści napisali 10 tys. linii dialogowych) oraz otwartym światem. Skojarzenia z dwoma pierwszymi odsłonami serii Fallout wydają się na miejscu, ale podstawowa różnica to tematyka. Bohaterom kontrolowanym przez graczy przyjdzie bowiem powalczyć o przetrwanie z zombiakami. Nie będzie to jednak tym, do czego przywykliśmy w grach tego typu...

„Jesteśmy zniesmaczeni większością gier z zombie. Tak, rozumiemy, zabijanie zombie jest zabawą. Ale nie to stanowi istotę gatunku. Chodzi o przetrwanie, a przede wszystkim o walkę ocalałych, zmuszonych dostosować się do świata, który uległ niezgłębionemu wydarzeniu” - przekonują członkowie zespołu DoubleBear Productions w ogłoszeniu na Kickstarterze.

  1. Kickstarter gry Dead State
  2. Oficjalna strona internetowa gry Dead State
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dead State

Dead State