Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2015, 11:23

autor: YtseMan

Dead State – udostępniono grywalne demo oraz nowy update

W serwisie Steam pojawiło się właśnie demo gry Dead State, które umożliwia około 10 godzin zabawy. Jednocześnie udostępniono nowy update, który powinien znacznie poprawić komfort grania.

Właśnie pojawiło się grywalne demo gry Dead State, a także patch, który poprawia część z najbardziej irytujących bugów. A tych ostatnich w produkcji DoubleBear Productions nie brakuje, o czym pisaliśmy także w naszej recenzji.

Jeśli nie zadbamy o atmosferę wśród ocalałych, to szybko padniemy ofiarą wygłodniałych zombie - Dead State – udostępniono grywalne demo oraz nowy update - wiadomość - 2015-01-30
Jeśli nie zadbamy o atmosferę wśród ocalałych, to szybko padniemy ofiarą wygłodniałych zombie

Demo można ściągnąć z poziomu karty produktu w serwisie Steam. Umożliwia ono mniej więcej dziesięciogodzinną zabawę, co przekłada się na 7 dni wirtualnego czasu gry. W trakcie rozgrywki w wersję próbną będzie można:

  • przyjąć do swojego schroniska do 15 ocalałych z zombie apokalipsy,
  • zwiedzić 18 unikalnych lokacji i przetrwać mocno zróżnicowane, losowo generowane starcia,
  • spotkać przedstawicieli kilku frakcji, które powstały po apokalipsie, takich jak grabieżcy czy groźny motocyklowy gang, zwany Kojotami,
  • znaleźć nowe pola uprawne oraz miejsca do łowienia ryb, co umożliwi nakarmienie rosnącej liczby ocalałych będących pod naszą opieką,
  • zapoznać się z taktycznym, opartym na turach systemem walki,
  • rozbudować i wzmocnić swoje schroniska, zlecając sojusznikom wykonanie określonych prac (jak choćby naprawa uszkodzeń).

Warto zwrócić uwagę, że jeśli ktoś po wypróbowaniu gry zdecyduje się na zakup pełnej wersji Dead State, to postępy poczynione w trakcie rozgrywki zostaną do niej przeniesione.

Dead State – udostępniono grywalne demo oraz nowy update - ilustracja #2Dead State to klasyczny turowy cRPG, w którym gracz musi poradzić sobie w świecie opanowanym przez zombie. Akcja toczy się w mały miasteczku w Teksasie, gdzie w lokalnej szkole udało się zebrać grupę ocalałych. Do przeżycia potrzebują oni jedzenia oraz lekarstw, co zmusza nas do regularnego opuszczania w miarę bezpiecznego schronienia i do eksploracji otaczającego świata. Oczywiście z bronią w ręku, bo na zewnątrz czekają wygłodniałe zombie.

Walka jest rozgrywana w systemie turowym, a jej przebieg zależy nie tylko od umiejętności gracza, ale także od osobowości i stanu psychicznego bohaterów.

W Dead State konieczne jest bowiem zwracanie bacznej uwagi na interakcje między ocalałymi i utrzymanie odpowiedniej atmosfery w grupie. Trzeba dbać o morale i lojalność członków zespołu, wydawać im rozkazy, zdobywać ich sympatie oraz robić wszystko, aby zapewnić im przeżycie. Tylko w ten sposób zdobędziemy szacunek naszych podopiecznych, co zaprocentuje w dalszej fazie rozgrywki.

Tagi: Dead State, RPG, walka turowa, zombie, survival horror, PC

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dead State

Dead State