Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2012, 14:38

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Zobacz pierwszy zwiastun Pokemon Black & White 2

Na oficjalnej stronie internetowej gier Pokemon Black 2 i Pokemon White 2 pojawił się pierwszy zwiastun produkcji, prezentujący głównych bohaterów oraz fragmenty rozgrywki. W materiale potwierdzono także termin japońskiej premiery wyznaczonej na 23 czerwca.

Zobacz pierwszy zwiastun Pokemon Black & White 2 - ilustracja #1

Pokemon Black 2 oraz Pokemon White 2 to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwane gry, jakie ukażą się w tym roku na konsoli Nintendo DS. Deweloperzy ze studia Game Freak do tej pory bardzo oszczędnie dzielili się jednak szczegółami ich temat. Obszerny materiał pojawił się dopiero w tym tygodniu na łamach japońskiego magazynu CoroCoro Comic, a większość informacji potwierdzona została w pierwszym zwiastunie.

Opublikowany wczoraj na oficjalnej stronie internetowej 2-minutowy klip wideo ujawnia, że gracz wybierze swego protagonistę z dwojga bohaterów – chłopaka lub dziewczyną. Podobnie jak w pierwowzorze z 2010 roku, w trakcie zabawy można będzie liczyć na pomoc kompanów, wśród których pojawi się przyjaciel z dzieciństwa (w magazynie CoroCoro postać ta prezentowana jest jako Rival), a także para uczniów ze szkoły trenerów – specjalizująca się w trujących pokemonach Homika oraz Shizui, ekspert od wodnych pokemonów. Póki co można tylko domyślać się, jaką rolę w fabule odegra zagadkowy Akuroma, badający moce pokemonów.

Serwis Adriansang zwraca uwagę, że akcja Pokemon Black 2 i Pokemon White 2 ponownie osadzona zostanie w regionie Isshu, ale tym razem gracze zaczną przygodę w wysuniętym na południe mieście Hiougi. Znajdą się w nim m.in. domostwo głównego bohatera, centrum pokemonów oraz szkoła trenerów.

Zobacz pierwszy zwiastun Pokemon Black & White 2 - ilustracja #2
  1. Oficjalna strona internetowa gier Pokemon Black 2 i Pokemon White 2