Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2012, 13:48

Nowe filmiki z Mass Effect 3 - mapa galaktyki i misja na Marsie

Od chwili, gdy Mass Effect 3 wyląduje na półkach polskich sklepów dzieli nas już raptem kilkanaście dni. Oczekiwanie na premierę gry mogą umilić dwa nowe filmiki z zapisem rozgrywki.

Nowe filmiki z Mass Effect 3 - mapa galaktyki i misja na Marsie - ilustracja #1

Do premiery trzeciej odsłony cyklu Mass Effect pozostały już niecałe dwa tygodnie. Nie dziwi więc trwający obecnie prawdziwy wysyp materiałów graficznych. Teraz dołączyły do nich dwa nowe filmiki. Pierwszy w nich ukazuje ekran eksploracji galaktyki, za pomocą którego będziemy podróżowali statkiem Normandy. Co ciekawe, w niektórych systemach planetarnych będą przebywali Żniwiarze. Nasza aktywność po pewnym czasie zwróci ich uwagę i wymusi na nas ucieczkę.

Drugi filmik jest natomiast zapisem fragmentu misji rozgrywającej się na powierzchni Marsa i zawiera kilka starć z siłami Cerberusa. Możemy ponadto obejrzeć, w jakich okolicznościach do drużyny Sheparda dołączy znana z poprzednich odsłon Liara.

Mass Effect 3 zadebiutuje 8 marca w wersjach na pecety oraz PlayStation 3 oraz Xbox 360. W naszym kraju gra zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska w kinowej polskiej wersji językowej (z napisami).

Warto przypomnieć, że dostępne jest już demo gry. Oferuje ono możliwość wzięcia udziału w dwóch misjach dla pojedynczego gracza. Możemy ponadto wypróbować rozgrywki multiplayer w ramach dwóch misji kooperacyjnych.

Nowe filmiki z Mass Effect 3 - mapa galaktyki i misja na Marsie - ilustracja #2 Stworzone przez BioWare uniwersum nie jest ograniczone do gier i regularnie gości również w innych mediach. Wśród towarzyszących produktów tego typu znalazła się m.in. opublikowana pod koniec stycznia powieść Mass Effect: Deception. Niestety, okazało się, że w książce wręcz roi się od poważnych błędów merytorycznych. Wydawnictwo Del Rey Books obiecało ich poprawienie w drugim wydaniu.

Nie zapomniano też o fanach komiksów. W styczniu dobiegła końca seria Mass Effect: Invasion, w której główną bohaterką była Aria T'Loak - królowa piratów z systemu Omega. W kwietniu ruszy natomiast Mass Effect: Homeworlds. Cykl ten jest o tyle ciekawy, że każdy kolejny zeszyt skoncentruje się na innej postaci z Mass Effect 3.

  1. Zapowiedź - Wszystko co wiemy o Mass Effect 3 - finale kosmicznej trylogii od BioWare
  2. Video Zapowiedź - Zapowiedź Mass Effect 3