Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Star Prospector (PC)
OkładkaStar Prospector (PC)

Star Prospector PC

Star Prospector jest debiutanckim dziełem kanadyjskiego studia Crypstone Games. Gra łączy elementy strategi czasu rzeczywistego i RPG. Gracze wcielają się w tytułowych prospectorów, czyli śmiałków, którzy wysłani zostają z misją badawczą na odległe planety.

Strategiczne | RTS | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Prospector Premiera PC

25stycznia2012

producent: Cryptstone Games wydawca: Cryptstone Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Star Prospector to ambitny koktajl gry strategicznej i roleplaying pozwalający na wcielenie się w samotnego najemnika odkrywającego sekrety obcych planet. Jest to debiutancka produkcja kanadyjskiego studia Cryptstone Games.

Akcja toczy się w roku 2158. Ludzkości po stuleciu eksplorowania kosmosu udało się zwiedzić jedynie mały skrawek galaktyki. By przyśpieszyć tempo odkryć korporacje wysyłają przez specjalne bramy pojedynczych ludzi (tytułowych Prospectorów) na nowe planety i asteroidy, by ci tanim kosztem zbadali czy są na miejscu złoża warte wydobycia. Z upływem lat takie osoby stały się czymś więcej niż jedynie ekspertami górniczymi i teraz łączą w sobie cechy odkrywców, najemników oraz archeologów. Na przeszkodzie swobodnej ekspansji stoi frakcja znana jako Scavengers. Są to przeobrażeni w cyborgi potomkowie ludzi wypędzonych przed laty z Ziemi. Ich społeczeństwo podzielone jest na niewielkie klany, jednak od niedawna zaczęły się one jednoczyć pod jednym sztandarem i atakować słabo bronione kolonie. Jednym z głównych zadań graczy jest odkrycie co stoi za zjednoczeniem klanów.

Star Prospector to mieszanka gry strategicznej oraz RPG. Na początku zabawy wybieramy własny pojazd wydobywczy, który posłuży nam nie tylko do zbierania surowców ale również do walki z nieprzyjaciółmi. W późniejszych etapach możliwe jest rozbudowanie jego arsenału jak również wyposażenie go w szereg innych ulepszeń. W każdej misji gracz zostaje przetransportowany na nową planetę. Na niej musimy następnie wybudować bazę, zebrać surowce, wyprodukować jednostki oraz wypełnić zlecone misje, za które dostaniemy punkty doświadczenia oraz pieniądze. Każdy kolejny osiągnięty przez naszą postać poziom daje nam dostęp do nowych oddziałów, struktur i przedmiotów. Również nasze jednostki z każdą kolejną misją nabierają doświadczenia, dzięki czemu możliwe jest ulepszanie ich tarczy energetycznych, pancerzy, siły ognia oraz innych charakterystyk. Wzorem typowych gier RPG warto przeszukiwać ciała zabitych wrogów, a nasz pojazd wydobywczy potrafi przerabiać zniszczone maszyny wroga na cenne przedmioty.

Star Prospector stworzono jako grę wyłącznie dla pojedynczego gracza. Kampania składa się ze stu losowo generowanych misji, choć jednocześnie sporo z nich wyposażonych zostało w silny wątek fabularny.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.5 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Prospector: Odpowiednia dla każdego wieku.

Star Prospector Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7