Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2010, 14:11

Ujawniono Star Prospector, czyli niezależną mieszankę gatunków RTS i RPG

Niezależne kanadyjskie studio Cryptstone Games ujawniło swój pierwszy projekt. Okazała się nim gra strategiczna osadzona w realiach science fiction zatytułowana Star Prospector.

Niezależne kanadyjskie studio Cryptstone Games ujawniło swój pierwszy projekt. Okazała się nim gra strategiczna osadzona w realiach science fiction zatytułowana Star Prospector.

Ujawniono Star Prospector, czyli niezależną mieszankę gatunków RTS i RPG - ilustracja #1

Akcja toczyć się będzie w roku 2158. Ludzkości po stuleciu eksplorowania kosmosu udało się zwiedzić jedynie mały skrawek galaktyki. By przyśpieszyć tempo odkryć korporacje wysyłają przez specjalne bramy pojedynczych ludzi (tytułowych Prospectorów) na nowe planety i asteroidy, by ci tanim kosztem zbadali czy są na miejscu złoża warte wydobycia. Z upływem lat takie osoby stały się czymś więcej niż jedynie ekspertami górniczymi i teraz łączą w sobie cechy odkrywców, najemników oraz archeologów.

Na przeszkodzie swobodnej ekspansji stoi frakcja znana jako Scavengers. Są to przeobrażeni w cyborgi potomkowie ludzi wypędzonych przed laty z Ziemi. Ich społeczeństwo podzielone jest na niewielkie klany, jednak od niedawna zaczęły się one jednoczyć pod jednym sztandarem i atakować słabo bronione kolonie. Zadaniem graczy będzie odkrycie co stoi za zjednoczeniem klanów.

Ujawniono Star Prospector, czyli niezależną mieszankę gatunków RTS i RPG - ilustracja #2

Star Prospector zapowiadany jest jako mieszanka gry strategicznej oraz RPG. Na początku zabawy wybierzemy własny pojazd wydobywczy, który posłuży nie tylko do zbierania surowców ale również do walki z nieprzyjaciółmi. Możliwe będzie rozbudowanie jego arsenału jak również wyposażenie go w szereg innych ulepszeń. W każdej misji gracz zostanie przetransportowany na nową planetę. Na niej będziemy musieli wybudować bazę, zbierać surowce, produkować jednostki oraz wypełniać zlecane misje, za które dostaniemy punkty doświadczenia oraz pieniądze. Każdy kolejny osiągnięty przez naszą postać poziom do nam dostęp do nowych oddziałów, struktur i przedmiotów.

Również nasze jednostki będą z każdą misją nabierały doświadczenia, dzięki czemu możliwe ma być ulepszanie ich tarczy energetycznych, pancerzy, siły ognia oraz innych charakterystyk. Wzorem typowych gier RPG warto będzie przeszukiwać ciała zabitych wrogów, a nasz pojazd wydobywczy potrafić ma przerabiać zniszczone wehikuły wroga na cenne przedmioty.

Star Prospector tworzony jest jako gra wyłącznie dla pojedynczego gracza. Kampania składać się będzie ze stu losowo generowanych misji, choć jednocześnie sporo z nich wyposażonych zostanie w silny wątek fabularny. Premiera ma nastąpić w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Zainteresowanych odsyłamy na oficjalną stronę projektu: