Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Europa Universalis III: The Divine Wind (PC)

Europa Universalis III: The Divine Wind PC

Czwarty duży dodatek DLC do wydanej w 2007 roku strategii Europa Universalis III studia Paradox. Rozszerzenie o nazwie Divine Wind nie zmienia przedziału czasowego, zakreślonego w grze podstawowej i obejmującego lata 1453-1789.

To jest dodatek do gry Europa Universalis III.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | multiplayer | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Europa Universalis III: The Divine Wind (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14grudnia2010

5sierpnia2011

pudełko PL

The Divine Wind to kolejne, czwarte już rozszerzenie do trzeciej części popularnej, a zarazem złożonej i cieszącej się uznaniem serii strategii historycznych Europa Universalis. Podobnie jak w innych grach cyklu, zasiadamy na tronie jednego z setek państw i kontrolujemy jego poczynania na płaszczyźnie strategicznej – od dyplomacji i handlu aż po wojskowość. Gra łączy szczególną wierność realiów historycznych z ogromnymi możliwościami odwrócenia biegu dziejów.

Dodatek nie zmienia przedziału czasowego wydarzeń w stosunku do podstawowej gry, więc ponownie zostajemy wrzuceni w historyczną rzeczywistość lat 1453 – 1789. Tym razem akcja ma miejsce przede wszystkim na Dalekim Wschodzie, którego realia znajdują swoje odzwierciedlenie w rozgrywce. Szczególną rolę w rządzeniu przykładowo Chinami bądź Japonią odgrywa wewnętrzna niestabilność obu państw – w tym ostatnim przypadku zaczynamy jako jeden z czterech daymio, a naszym celem jest zdobycie wpływów na dworze cesarskim i przejęcie kontroli nad Szogunatem.

Na podbicie czekają także dziesiątki nowych prowincji położonych na azjatyckim wybrzeżu Pacyfiku. Wśród wielu ulepszeń znajdują się między innymi nowe opcje sztuki dyplomacji i cały zestaw nowych budynków do postawienia w naszych miastach. Także tryb multiplayer został rozszerzony – tym razem zmierzyć się ze sobą może nawet do 32 graczy. Wojny prowadzimy na dużo bardziej szczegółowej mapie, która została podrasowana graficznie i zaprojektowana w nieco odmiennej stylistyce.

The Divine Wind wymaga do działania nie tylko zawartości zestawu Europa Universalis III: Complete, ale także ostatniego rozszerzenia Heir to the Throne.

Uwaga: Firma Cenega Poland wydała dodatek Heir to the Throne oraz Divine Wind w pakiecie Europa Universalis III: Walka o Tron. Cena tego zestawu wynosiła w dniu premiery 59,90 zł.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 206 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do Europa Universalis III: The Divine Wind

Wymagania wiekowe Europa Universalis III: The Divine Wind

12+

Wymagania sprzętowe Europa Universalis III: The Divine Wind

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX5700 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista/7

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Dead Space 2, Aliens: Colonial Marines) 14/12/10
Wieści ze świata (Mass Effect 2, Dead Space 2, Aliens: Colonial Marines) 14/12/10

wiadomość14 grudnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Osiągnięciach w Dead Space 2, demie Mass Effect 2 w wersji na PS3, aktualizacji 2.0 Heroes of Newerth, a także polskiej wersji językowej Lords of Ultima. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Tony Hawk, Halo Wars, Europa Universalis III) 9/12/10
Wieści ze świata (Tony Hawk, Halo Wars, Europa Universalis III) 9/12/10

wiadomość9 grudnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o uratowaniu statystyk z Halo Wars, ukończeniu prac nad czwartym dodatkiem do Europa Universalis III, nowościach w ofercie Xbox Live, a także o planach Activision względem marki Tony Hawk. Zapraszamy do lektury.