Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2019, 14:35

Respawn porzuciło inną grę dla Star Wars Jedi Fallen Order i inne wieści

Dziś piszemy o grze, którą studio Respawn Entertainment musiało porzucić ze względu na Star Wars Jedi: Fallen Order, potwierdzeniu daty premiery Octopath Traveler na PC, nowych sterownikach graficznych od firmy AMD oraz szczegółach na temat prezentacji gameplayu z Borderlands 3. Witajcie w wieściach ze świata.

Studio Respawn porzuciło prace nad inną grą na rzecz Star Wars Jedi: Fallen Order

Gwiezdne wojny wygrały z innym projektem. - Respawn porzuciło inną grę dla Star Wars Jedi Fallen Order i inne wieści - wiadomość - 2019-04-17
Gwiezdne wojny wygrały z innym projektem.

Cała branża od kilku dni żyje zapowiedzią Star Wars Jedi: Fallen Order (lub, według polskiego tłumaczenia, Star Wars Jedi: Upadłego zakonu). Nowa gra z uniwersum Gwiezdnych wojen zapowiada się bardzo intrygująco, lecz jej powstanie zostało okupione pewną stratą. Jak zdradził Stig Asmussen, reżyser tytułu, ekipa z Kalifornii musiała zaprzestać prac nad tworzoną już produkcją, by móc skupić się na nadchodzącym projekcie na licencji kultowej filmowej sagi. Cytując jego słowa (via Press Start):

Wszystko zaczęło się, gdy do Respawn przyszło EA. Miałem wtedy zespół pracujący nad inną grą, lecz oni powiedzieli „Co powiecie na Gwiezdne wojny?”. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że wszyscy jesteśmy zainteresowani stworzeniem gry z tego uniwersum, choć naprawdę byliśmy podekscytowani projektem, którym się wówczas zajmowaliśmy. Dla nas jest to jednak ogromna szansa. Pomyśleliśmy wówczas „Hej, kiedy znów nadarzy się okazja, by pracować nad Gwiezdnymi wojnami?”.

Niewykluczone, że studio powróci do porzuconej gry po zakończeniu prac nad Star Wars Jedi: Fallen Order. Równie możliwe jest jednak, że na zawsze pozostanie ona na cmentarzysku niezrealizowanych projektów.

Data premiery Octopath Traveler potwierdzona

O tym, że jRPG Octopath Traveler od Silicon Studio Corporation pojawi się na PC, wiemy już od jakiegoś czasu. Niestety, oficjalne ogłoszenie tego faktu zniknęło ze strony wydawcy, firmy Square-Enix, tak szybko, jak się pojawiło. Na szczęście nie oznaczało to, że plany Japończyków się zmieniły. Zapowiedź powróciła na swoje miejsce, zatem możemy raz jeszcze napisać – Octopath Traveler ukaże się na komputerach osobistych 7 czerwca bieżącego roku. Tytuł zakupimy na platformie Steam. Niestety, nie będzie on posiadał polskiej wersji językowej.

Przy okazji w sieci pojawił się również nowy zwiastun Octopath Traveler, prezentujący wersję PC. Obejrzycie go powyżej.

Sterowniki AMD Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.4.2

Posiadacze Radeonów nie muszą strajkować. Dzięki nowym sterownikom Anno 1800 będzie działało lepiej. - Respawn porzuciło inną grę dla Star Wars Jedi Fallen Order i inne wieści - wiadomość - 2019-04-17
Posiadacze Radeonów nie muszą strajkować. Dzięki nowym sterownikom Anno 1800 będzie działało lepiej.

Firma AMD wypuściła sterowniki Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.4.2 do swoich kart grafiki. Ich główną funkcją jest wsparcie dla mających dziś premierę World War Z (wzrost wydajności o 24% na Radeonach VII i o 19% na Radeonach RX Vega 64) oraz Anno 1800. Niestety, tym razem nie naprawiają one żadnych znanych błędów. Linki do ściągnięcia sterowników, wraz ze spisem ewentualnych problemów, znajdziecie tutaj.

Szczegóły na temat prezentacji gameplayu Borderlands 3

Przedstawiciele 2K Games i Gearbox Software poinformowali, że 1 maja o godzinie 19:00 czasu polskiego na Twitchu odbędzie się półgodzinna prezentacja gameplayu Borderlands 3. Będzie ona okraszona komentarzem twórców. Po zakończeniu wydarzenia zniesione zostanie embargo i wybrani streamerzy otrzymają możliwość zagrania oraz podzielenia się swoimi wrażeniami z nadchodzącej strzelanki.

To jeszcze nie wszystko. Twórcy zaznaczyli, że na oficjalnej okładce Borderlands 3 można znaleźć pewne ukryte wskazówki, których gracze jeszcze nie rozszyfrowali. Część zagadek zostanie rozwiązana podczas nadchodzącej transmisji.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Octopath Traveler
 2. Crystal Crisis
 3. Kards
 4. Star Wars Jedi: Upadły zakon
 5. Discovery: Diesel Brothers - Gra komputerowa
 6. Constructor Plus
 7. Conan Exiles
 8. Surviving Mars: Green Planet
 9. World of Warships: Legends
 10. Tannenberg
 11. The Surge 2
 12. Snooker 19

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Whispers of a Machine zwiastun #1
 2. Star Wars Jedi: Upadły zakon zwiastun #1
 3. Snooker 19 zwiastun #1
 4. Irony Curtain: From Matryoshka with Love zwiastun #2
 5. God of War Dziękujemy
 6. Anno 1800 zwiastun na premierę (PL)