Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4XONE
Okładka Surviving Mars: Green Planet (PC)

Surviving Mars: Green Planet

Surviving Mars: Green Planet to drugie duże rozszerzenie do strategii ekonomicznej typu city builder osadzonej na Marsie. Dodatek stawia przed graczem możliwość zazielenienia Czerwonej Planety, aby stała się ona drugim po Ziemi domem dla ludzkości.

To jest dodatek do gry Surviving Mars.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | budowa miasta

Okładka Surviving Mars: Green Planet (PC)

data premiery gry:

16maj2019

PC PS4 XONE

Surviving Mars: Green Planet to drugie duże rozszerzenie do gry typu city builder - Surviving Mars od studia Haemimont Games. Dodatek skupia się na terraformacji i zazielenieniu Czerwonej Planety za pomocą nowych narzędzi i budynków.

Mechanika

Surviving Mars: Green Planet oddaje w ręce gracza nowe narzędzia i możliwości, za pomocą których może on stopniowo przekształcić pustynne tereny Marsa w połacie pełne najróżniejszej roślinności, sprawiającej, że atmosfera na Marsie stanie się przyjazna dla człowieka i możliwe będzie swobodne nią oddychanie. Wiąże się to jednak z pewnymi konsekwencjami. Wszelkie podjęte przez nas decyzje wpływają na parametry terraformacji takie jak wyżej wspomniana atmosfera, woda, temperatura i stan wegetacji, które źle zarządzane mogą przyczynić się do niszczących glebę kwaśnych deszczy czy innych nieprzyjemnych następstw.

Zazielenianie Marsa to masowe sadzenie najróżniejszej roślinności – poprzez mchy i porosty, po trawę czy drzewa – poprawiającej żyzność gleby. Niektóre z roślin nie tylko wzbogacają środowisko czy przyczyniają się do produkcji tlenu, ale także stają się źródłem dochodowych plonów. Pomagają nam w tym nowe rodzaje budynków dostosowane do nowych potrzeb (między innymi pompa wodna czy fabryka wytwarzająca gazy cieplarniane).

Dodatek oferuje również tak zwane Specjalne Projekty, gdzie skupiamy się na łapaniu lodowych asteroidów czy roztapianiu pokrywy lodowej, ale i wiele więcej. Każdy z projektów na stałe wpływa na poziom terraformacji planety i może stać się źródłem klęski w postaci katastrof naturalnych.

Kwestie techniczne

Wraz z wypuszczeniem dodatku pojawiła się darmowa aktualizacja do podstawowej gry, ulepszająca rdzeń rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Surviving Mars: Green Planet

Klasyfikacja PEGI Surviving Mars: Green Planet

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Surviving Mars: Green Planet

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-5287U 2.9 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 750 Ti lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-4150T 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 620 / Radeon HD 6450 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7 64-bit

PC
PS4
XONE