Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS4Switch
Okładka Crystal Crisis (PC)

Crystal Crisis

Trójwymiarowa gra logiczna, w której dopasowując do siebie kolorowe klocki, walczymy z postaciami pochodzącymi z popularnych gier niezależnych oraz komiksów Osamu Tezuki. Tytuł oferuje zabawę wieloosobową na wspólnym ekranie lub przez internet.

Logiczne | tetris | manga i anime | multiplayer | na 2 osoby | połącz trzy elementy | crossover | 2.5D | podzielony/wspólny ekran

Okładka Crystal Crisis (PC)

producent: Nicalis

wydawca: Nicalis

Strona oficjalna

data premiery gry:

28maj2019

PS4 Switch

31lip2019

PC

Crystal Crisis to trójwymiarowa gra logiczna, w której spotykają się bohaterowie z różnych tytułów niezależnych oraz komiksów. Jej deweloperem jest amerykańska firma Nicalis, która od 2007 roku zajmuje się produkcją gier indie oraz wydawaniem tytułów pochodzących z Japonii. Dzięki nawiązanym przez lata kontaktom deweloperom udało się uzyskać prawa do wykorzystania w Crystal Crisis postaci pochodzących z gier takich jak Cave Story, Code of Princess, The Binding of Isaac, Umihara Kawase, a także klasycznych mang Osamu Tezuki – Astro Boy oraz Black Jack.

Mechanika

Crystal Crisis łączy w sobie cechy klasycznej bijatyki z produkcją logiczną. Rozpoczynając zabawę, wybieramy jednego spośród dwudziestu dostępnych bohaterów, który będzie reprezentował nas w serii kolejnych pojedynków. Po lewej stronie ekranu gry znajduje się plansza z kolorowymi klockami. Manipulując nimi, łączymy ze sobą te w tym samym kolorze, aktywując serię ataków raniących oponenta. Przeciwnik przegrywa mecz w chwili, gdy jego punkty życia spadną do zera. Budując komba, ładujemy też pasek specjalnej zdolności, która po użyciu zadaje jednorazowo ogromne obrażenia, mogące zdecydować o wyniku pojedynku.

Tryby gry

Poza standardowym trybem dla pojedynczego gracza, twórcy przygotowali także możliwość zabawy wieloosobowej dla dwóch osób – zarówno lokalnie na wspólnym ekranie, jak i za pośrednictwem internetu.

Kwestie techniczne

Crystal Crisis oferuje kolorową i przyjemną dla oka trójwymiarową oprawę graficzną. Każdy z dwudziestu bohaterów posiada unikalny zestaw animacji i ataków, a także własną planszę i motyw muzyczny. Podczas pojedynków postacie wykrzykują także różnego rodzaju kwestie i żywo reagują na to, co dzieje się na ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Crystal Crisis

Wymagania wiekowe Crystal Crisis

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Crystal Crisis

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7

PS4
Switch
PC