Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSVPSPNDS3DSPC
Okładka Sayonara Umihara Kawase + (PSV)
OkładkaSayonara Umihara Kawase + (PSV)

Sayonara Umihara Kawase +

Yumi's Odd Odyssey

Remake kolorowej platformówki z konsoli SNES, w której uwięziona w dziwnym świecie bohaterka imieniem Yumi, przemierza szereg najeżonych niebezpieczeństwami poziomów.

Zręcznościowe | platformówki | 2.5D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sayonara Umihara Kawase + Premiera

27mar2008

PSP

29paź2009

NDS

20cze2013

3DS

21kwi2015

PSV

6paź2015

PC

Sayonara Umihara Kawase + na platformie PSP, PC itd. to remake popularnej gry platformowej, znanej w Kraju Kwitnącej Wiśni jako Umihara Kawase. Gra zadebiutowała w 1994 r. na konsoli SNES i doczekała się dwóch wydań na Sony PlayStation.

Gracz wciela się w tytułową dziewczynkę imieniem Yumi, która nieznanym zrządzeniem losu została uwięziona w dziwnym świecie pełnym dziur, kolców oraz gigantycznych, morderczo do niej nastawionych ryb. Oczywiście nasza bohaterka nie jest bezbronna – pomocą w pokonywaniu niebezpieczeństw służy „zwykła” żyłka do połowu ryb, którą możemy także wykorzystywać jako bicz a’la Indiana Jones. Naszym zadaniem jest odnalezienie wyjścia z każdego przygotowanego przez twórców poziomu. W tym celu biegamy, skaczemy, wspinamy się oraz trzaskamy na lewo i prawo biczem, eksterminując czyhające na nas ryby.

Wspomniane już narzędzie – bicz, w wydawałoby się beznadziejnych sytuacjach umożliwia nam także zaczepienie się o elementy otoczenia i dostanie się na inną, pozornie niedostępną platformę. Sayonara Umihara Kawase + na PSP, PC itd. pochwalić się może całkiem zaawansowanym silnikiem fizycznym, dzięki któremu nasza bohaterka wykonując czasami dość nietypowe akrobacje może ukończyć dany poziom na wiele różnych sposobów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Sayonara Umihara Kawase +: Odpowiednia dla każdego wieku.

Yumi's Odd Odyssey Wymagania sprzętowe

PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PSP
NDS
3DS
PSV
PC