Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PSPNDS
Okładka Exit (X360)

Exit

Exit jest osobliwym połączeniem gry akcji z elementami logicznymi, a charakterem zabawy przypomina nieco pierwsze pozycje z cyklu Oddworld (Abe’s Oddysee i Abe’s Exoddus).

Zręcznościowe

Okładka Exit (X360)

producent: Taito

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

15lut2006

PSP

12gru2007

X360

4lis2008

NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Exit jest osobliwym połączeniem gry akcji z elementami logicznymi, a charakterem zabawy przypomina nieco pierwsze pozycje z cyklu Oddworld (Abe’s Oddysee i Abe’s Exoddus), doskonale znane posiadaczom komputerów klasy PC i konsol Sony PlayStation. Omawiany produkt dalekowschodniej korporacji Taito pozwala nam na wcielenie się w tajemniczego jegomościa, noszącego pomarańczowy kapelusz a la Dick Tracy i zajmującego się po prostu ratowaniem współobywateli.

Akcję zlokalizowano w wielkim mieście, jednakże poruszamy się nie po ulicach metropolii, lecz we wnętrzach rozmaitych budynków. Każdy z tych ostatnich stanowi swoisty labirynt pokojów, korytarzy, schodów itp., w którym trzeba odnaleźć konkretną osobę i umożliwić jej wydostanie się z opresji. Gdy dołącza do nas podopieczny uaktywnia się opcja wydawania mu różnych komend, aby przykładowo stał nieruchomo we wskazanym miejscu lub pomógł w przesuwaniu skrzyń, blokujących drogę ucieczki. Tu i ówdzie natrafiamy na rozmaite przedmioty, pozwalające na szybkie rozwiązywanie pojawiających się problemów – kluczami otwieramy zamknięte drzwi, gaśnicami pozbywamy się ognia, drabinkę sznurową rozwijamy w celu pokonywania wysokości etc.

Naturalnie nieustannie towarzyszy nam zegar, odliczający wstecznie czas rozgrywki. Należy więc błyskawicznie podejmować odpowiednie działania, gdyż w przeciwnym razie dana misja zakończy się niepowodzeniem. Warto zwrócić również uwagę na komiksową oprawę wizualną (wzrok przykuwa szczególnie charakterystyczny wygląd postaci), łączącą motywy dwuwymiarowe z elementami 3D.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 2,7 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Exit

Klasyfikacja PEGI Exit

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Exit

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Premiery gier w Polsce (17-23 listopada)
Premiery gier w Polsce (17-23 listopada)

wiadomość24 listopada 2008

Magiczna bariera została przekroczona. W ubiegłym tygodniu na polski rynek trafiło ponad 20 nowych gier, w tym kilka szczególnie oczekiwanych perełek – Left 4 Dead, Need for Speed: Undercover oraz najnowszy Football Manager. Jak co poniedziałek, zapraszamy do zapoznania się z listą produktów, które powędrowały ostatnio na półki krajowych sklepów.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 sierpnia 2008)

wiadomość11 sierpnia 2008

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: co na Games Convention pokażą firmy Schantz International Consultants i Play Ten Interactive, premiery N+, Exit, Mashroom Men i inne. Zapraszamy do lektury.

Battlestar Galactica i Exit od jutra w ofercie Xbox LIVE Arcade
Battlestar Galactica i Exit od jutra w ofercie Xbox LIVE Arcade

wiadomość23 października 2007

Już jutro oferta Xbox LIVE Arcade powiększy się o kolejne dwa tytuły, kosmiczną strzelaninę Battlestar Galactica oraz konwersje popularnej gry logiczno-zręcznościowej z PSP – Exit. Ponadto, jak ogłosił Microsoft, od jutra możemy spodziewać się także dodatków do Bomberman Live oraz Pinball FX.

Microsoft przed targami Tokyo Game Show - REZ, Ikaruga i EXIT zmierzają na Xbox Live Arcade!

wiadomość12 września 2007

Zgodnie z przewidywaniami, szefostwo koncernu Microsoft postanowiło nie czekać z ujawnieniem swoich najsilniejszych kart do momentu rozpoczęcia japońskich targów Tokyo Game Show. Dokonało tego już dzisiaj, na specjalnie zwołanej konferencji zorganizowanej w stolicy Japonii.

Taito przenosi popularną grę Exit na konsolę Nintendo DS

wiadomość23 sierpnia 2007

Japoński magazyn Famitsu donosi, że firma Taito postanowiła przenieść znaną z Sony PSP grę logiczno-zręcznościową o tytule Exit na konsolę Nintendo DS. Z zapewnień producenta wynika, że konwersja produkcji przebiega sprawnie, w związku z czym jej japońska premiera powinna się odbyć już na początku przyszłego roku.

PSP
NDS
X360