Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPNDSX360
Okładka Exit (PSP)
OkładkaExit (PSP)

Exit

Exit jest osobliwym połączeniem gry akcji z elementami logicznymi, a charakterem zabawy przypomina nieco pierwsze pozycje z cyklu Oddworld (Abe’s Oddysee i Abe’s Exoddus).

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Exit Premiera

15lut2006

PSP

12gru2007

X360

4lis2008

NDS

producent: Taito wydawca: Ubisoft wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Exit jest osobliwym połączeniem gry akcji z elementami logicznymi, a charakterem zabawy przypomina nieco pierwsze pozycje z cyklu Oddworld (Abe’s Oddysee i Abe’s Exoddus), doskonale znane posiadaczom komputerów klasy PC i konsol Sony PlayStation. Omawiany produkt dalekowschodniej korporacji Taito pozwala nam na wcielenie się w tajemniczego jegomościa, noszącego pomarańczowy kapelusz a la Dick Tracy i zajmującego się po prostu ratowaniem współobywateli.

Akcję zlokalizowano w wielkim mieście, jednakże poruszamy się nie po ulicach metropolii, lecz we wnętrzach rozmaitych budynków. Każdy z tych ostatnich stanowi swoisty labirynt pokojów, korytarzy, schodów itp., w którym trzeba odnaleźć konkretną osobę i umożliwić jej wydostanie się z opresji. Gdy dołącza do nas podopieczny uaktywnia się opcja wydawania mu różnych komend, aby przykładowo stał nieruchomo we wskazanym miejscu lub pomógł w przesuwaniu skrzyń, blokujących drogę ucieczki. Tu i ówdzie natrafiamy na rozmaite przedmioty, pozwalające na szybkie rozwiązywanie pojawiających się problemów – kluczami otwieramy zamknięte drzwi, gaśnicami pozbywamy się ognia, drabinkę sznurową rozwijamy w celu pokonywania wysokości etc.

Naturalnie nieustannie towarzyszy nam zegar, odliczający wstecznie czas rozgrywki. Należy więc błyskawicznie podejmować odpowiednie działania, gdyż w przeciwnym razie dana misja zakończy się niepowodzeniem. Warto zwrócić również uwagę na komiksową oprawę wizualną (wzrok przykuwa szczególnie charakterystyczny wygląd postaci), łączącą motywy dwuwymiarowe z elementami 3D.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Exit cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Exit

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Exit Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PSP
NDS
X360