Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Tokobot (PSP)

Tokobot PSP

Tokobot to połączenie akcji i przygody. Autorzy przedstawiają nam historię Bolta, młodego archeologa, który przemierza kontynenty w poszukiwaniu śladów tajemniczo wymarłej, zaawansowanej cywilizacji.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Tokobot (PSP)

producent: Koei Tecmo

wydawca: Koei Tecmo

wydawca PL: Cenega S.A.

Pomoc techniczna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

6grudnia2005

14kwietnia2006

pudełko PL

Tokobot to połączenie akcji i przygody. Autorzy przedstawiają nam historię Bolta, młodego archeologa, który przemierza kontynenty w poszukiwaniu śladów tajemniczo wymarłej, zaawansowanej cywilizacji. Podczas eksploracji starożytnych ruin natrafia on na grupę skomplikowanych robotów zwanych tokobotami. Gdy dowiaduje się, że kataklizm, który doprowadził do zagłady starą cywilizację, powtórzy się, wyrusza by uratować świat. Wraz z nim podążają tokoboty, które stanowią zarówno źródło jego siły, jak i utrapienia podczas wędrówki.

Założeniem twórców gry jest symulacja sytuacji, w której wiele osób łączy się by wykonać wspólnie jedno zadanie. Gracz kontroluje grupę tokobotów i ma możliwość ustawienia ich w trzech formacjach, tworzonych z połączonych ze sobą robotów. Przykładowo, mamy możliwość wykorzystywania naszych połączonych podopiecznych jako drabiny, skrzydeł lub ruchomej kuli chroniącej nas przed niebezpieczeństwami. W najsilniejszej z kombinacji - Karakuri, tokoboty łączą się w jednego, silnego robota, który jest w stanie walczyć z głównymi wrogami oraz pokonywać najtrudniejsze pułapki. Dobór właściwego ustawienia uzależniony jest od stojącego przed nami problemu.

W trakcie pokonywania kolejnych etapów rośnie liczba tokobotów oraz kombinacji w jakich mogą się one ustawiać. Dzięki temu zwiększa się zarówno trudność poziomów, jak i ich różnorodność. Po ukończeniu gry otrzymujemy dostęp do specjalnych mini-gier, w których mamy możliwość eksperymentowania z nowymi, specjalnymi ustawieniami małych robotów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Cena gry w dniu premiery: 209,90 PLN

Gry podobne do Tokobot

Klasyfikacja PEGI Tokobot

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tokobot

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci

Tokobot Plus: Mysteries of the Karakuri zmierza do Europy
Tokobot Plus: Mysteries of the Karakuri zmierza do Europy

wiadomość10 października 2006

Firmy Take-Two oraz Tecmo podpisały w ostatnim czasie umowę wydawniczą, na mocy której pierwsza z wymienionych wyda w Europie grę Tokobot Plus: Mysteries of the Karakuri przeznaczoną dla PS2 – kontynuację historii opowiedzianej w Tokobot, pozycji wydanej w kwietniu tego roku na konsolę PSP.

Tokobot Plus zmierza na Playstation 2
Tokobot Plus zmierza na Playstation 2

wiadomość15 maja 2006

Znana posiadaczom konsoli Playstation Portable gra Tokobot już wkrótce ukaże się również na Playstation 2. Wydawca tego tytułu, firma Tecmo, zapewnia, że nabywcy nowej wersji mogą liczyć na specjalne dodatki.