Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC3DS
Okładka Code of Princess (PC)
OkładkaCode of Princess (PC)

Code of Princess

Code of Princess jest dwuwymiarową grą akcji z rozbudowanym scenariuszem i elementami RPG. Gracze wcielają się w dzielna księżniczkę, która pragnie uratować swoje królestwo przed inwazją wroga.

Akcji | fantasy | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Code of Princess Premiera

19kwi2012

3DS

14kwi2016

PC

Code of Princess to gra przygotowana przez zespół w większości składający się z osób odpowiadających za wydaną w 1996 roku grę Guardian Heroes na konsolę Sega Saturn. Tytuł ten jest uznawany za jeden z najlepszych na tę platformę, ponieważ pchnął w nowym kierunku gatunek chodzonych bijatyk, wzbogacając je o elementy, które wówczas można było znaleźć jedynie w przygodówkach i grach RPG. Code of Princess jest po części hołdem dla tej nieco już zapomnianej produkcji i rozwinięciem zawartych w niej pomysłów. Co ciekawe, idea stworzenia tego tytułu narodziła się dzięki internetowej popularności ilustracji, wykonanej przez artystkę Kinu Nishimurę, która pracowała między innymi przy projektach postaci do bijatyk Street Fighter III i Capcom vs. SNK.

Fabuła

Akcja Code of Princess rozgrywa się w królestwie, w którym od lat w harmonii żyli obok siebie ludzie i fantastyczne istoty. Jednakże nieludzie podstępnie dokonali zamachu stanu. Król pod presją i w obliczu porażki przekazał swojej córce – tytułowej księżniczce – magiczny miecz, który ma jej pomóc położyć kres wojnie i przywrócić harmonię w królestwie. W ten oto sposób wyjątkowo skąpo odziana księżniczka o imieniu Solange Blanchefleur de Lux wyrusza w podróż, by uratować poddanych. Na swojej drodze spotka trzech towarzyszy, którzy pomogą jej w walce: zwinną i szybką złodziejkę Ali Vavę, Lady Zozo – początkującą nieumarłą nekromantkę, oraz lubującego się w muzyce elfa o dźwięcznym imieniu Allegro Nantabile Cantabile. W trakcie kampanii i w trybie multiplayer wcielimy się zarówno w Solange, jak i jej kompanów.

Mechanika

Code of Princess na platformie PC i 3DS jest tytułem stawiającym na szybką i efektowną akcję. Dwuwymiarowe plansze zaludnione są przez dziesiątki przeciwników, których pokonamy zarówno dzięki brutalnej sile, jak i specjalnym zdolnościom. Będziemy się ich uczyć, zdobywając w walce punkty doświadczenia. Postać jest opisana sześcioma współczynnikami, które rozwijamy w zależności od naszego stylu gry. Co ważne, w trakcie rozgrywki zadbamy nie tylko o duchowe i fizyczne przymioty herosów, ale także ich broń i pozostały ekwipunek.

Podobnie jak w innych grach z gatunku beat`em up, postacie poruszają się w jednym kierunku po planszy, będącej w zasadzie długim korytarzem usianym przeszkodami. Ponadto poziomy podzielone są na kilka planów, pomiędzy którymi (po naciśnięciu odpowiedniego przycisku) możemy przeskakiwać. Przerywnikami fabularnymi w trakcie oraz pomiędzy misjami są, typowe dla japońskich gier RPG, tekstowe dialogi ze statycznymi portretami postaci. W pewnych momentach będziemy proszeni o podjęcie wyborów, które wpłyną na dalszy przebieg i zakończenie historii.

Tryby gry

Gra poza kampanią jednoosobową oferuje także tryb multiplayer, pozwalający na jednoczesną zabawę do czterech osób. Twórcy przewidzieli możliwość wzięcia udziału zarówno w misjach kooperacyjnych, jak i nastawionych na rywalizację.

Ostatnia modyfikacja 18 stycznia 2018

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Code of Princess

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Code of Princess Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10
3DS
PC