Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Samurai Sword Destiny (3DS)

Samurai Sword Destiny 3DS

Dwuwymiarowa gra akcji, w której wcielamy się w dzielną samurajską wojowniczkę walczącą z wieloma niebezpieczeństwami, które stoją na jej drodze do odnalezienia zagadkowo zaginionego starszego brata.

Akcji | 2D | samuraje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Samurai Sword Destiny (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

5stycznia2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samurai Sword Destiny jest dwuwymiarową grą akcji, wzorowaną na grze Muramasa: The Demon Blade, wydanej w 2009 roku na konsolę Wii. Deweloperem tytułu jest amerykańskie studio UFO Interactive, mające na swoim koncie wiele gier przeznaczonych na najpopularniejsze konsole przenośne i stacjonarne. Samurai Sword Destiny jest drugą produkcją studia przeznaczoną na 3DS-a i pierwszą, która dystrybuowana jest wyłącznie cyfrowo poprzez eShop Nintendo.

Akcja tytułu toczy się w średniowiecznej Japonii, a gracze wcielają się w Akane, młodą samurajską wojowniczkę, która pragnie rozwiązać tajemnicę zaginięcia jej starszego brata. Zabawa przypomina, znane z salonów arcade, gry z gatunku beat`em up. Akane porusza się po dwuwymiarowej planszy, a na swojej drodze napotyka przeciwników, korzystających z różnego uzbrojenia, sztuczek i mocy, które mają ją powstrzymać i pokonać.

Poziomy, które będziemy przechodzić można podzielić na dwa rodzaje różniące się modelem rozgrywki. W pierwszym przypadku, zaczynamy na jednym z krańców poziomu i musimy dotrzeć do drugiego. Poruszamy się swobodnie po planszy, możemy skakać, unikać ciosów wrogów i używać wielu rożnych technik ataków. Stojącymi na naszej drodze przeciwnikami są najczęściej wojowniczy mnisi oraz ninja. Pokonując tych wrogów zdobywamy złoto, które w przerwie pomiędzy kolejnymi levelami możemy wydać na dodatkowe ataki i ulepszenia broni, ale także zwiększyć zręczność bohaterki oraz zakupić nowe i potężniejsze miecze.

W drugim, nie mamy wpływu na szybkość i kierunek poruszania się postaci, która bez względu na nasze działania będzie biegła przed siebie. Gra testuje w ten sposób naszą szybkość reakcji, ponieważ w czasie sprintu Akane musi skakać unikając zasadzek, wywijać w odpowiednim czasie mieczem odbijając lecące w jej kierunku strzały i pociski, a także przebijać się przez kolejne fale atakujących ją łuczników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Samurai Sword Destiny

Wymagania wiekowe Samurai Sword Destiny

odpowiednia dla każdego wieku