Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Tetris

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce tetris.

PC
PC Windows15
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 49 Sony PlayStation 34
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 12 PlayStation Portable1 PlayStation Vita3
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S3 Microsoft XBOX ONE8 Microsoft Xbox 3602
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch8 Nintendo Wii1
Nintendo DS
Nintendo Wii U2 Nintendo 3DS2
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

tetris
Loot River
Loot River

RPG 3 maja 2022

Roguelike zrealizowany w konwencji hack’n’slasha. W Loot River przemierzamy podziemia, przemieszczając się po fragmentach ruin, które możemy obracać i przesuwać niczym klocki w Tetrisie. Produkcja jest dziełem niezależnego zespołu straka.studio.

PCXSXXONE

Sextris
Sextris

Logiczne 21 marca 1993

Sextris to produkt o mocnym zabarwieniu erotycznym, będący klonem najsłynniejszej, rosyjskiej gry logicznej, zatytułowanej Tetris. Gracz układając spadające do głębokiej studni klocki, będzie sukcesywnie odsłaniał kolejne fragmenty zdjęć, na którym swoje walory prezentują różne panie. Oczywiście, ich wierzchnia odzież jest bardzo skąpa...

PC

Tetris Effect
Tetris Effect

Logiczne 9 listopada 2018

Produkcja oparta na licencji najsłynniejszej gry wideo w historii. Tetris Effect czerpie garściami nie tylko z dzieła Aleksieja Pażytnowa, lecz także z projektów, których autorem jest Tetsuya Mizuguchi. W trakcie zabawy zajmujemy się układaniem klocków na przestrzeni trzydziestu zróżnicowanych etapów, których elementy mienią się feerią barw i wibrują w rytm muzyki; poza tym całość wzbogacono o mechanikę zatrzymywania czasu.

PCPS4

Tetris Effect: Connected
Tetris Effect: Connected

Logiczne 10 listopada 2020

Rozszerzone wydanie kolejnej wersji Tetrisa od studiów Monstars, Resonair oraz Stage Games. Tetris Effect: Connected oferuje całą zawartość oryginalnego wydania i dodaje do niej lokalne oraz sieciowe tryby wieloosobowe.

PCXSXPS4XONESwitch

Tricky Towers
Tricky Towers

Logiczne 2 sierpnia 2016

Przygotowana przez holenderskie studio WeirdBeard gra logiczno-zręcznościowa, będąca rozwinięciem jego poprzedniej produkcji o nazwie 99 Bricks Wizard Academy. Gra Tricky Towers to kolejna wariacja na temat klasycznego Tetrisa, a zadaniem graczy jest tu układanie spadających z góry kolorowych klocków. Te jednak po dopasowaniu nie znikają, ale tworzą wieżę, a naszym celem jest zbudowanie możliwie jak najwyższej konstrukcji.

PCPS4Switch

Puyo Puyo Tetris
Puyo Puyo Tetris

Logiczne 4 lutego 2014

Logiczna gra z elementami zręcznościowymi, która łączy w sobie popularne serie Tetris oraz Puyo Puyo. Tytuł oferuje bogatą paletę trybów rozgrywki, a także możliwość zabawy wieloosobowej na podzielonym ekranie lub za pośrednictwem sieci.

PCPS4XONESwitchPS3WiiUPSV3DS

MouseCraft
MouseCraft

Logiczne 8 lipca 2014

Wyprodukowana przez rodzime studio Crunching Koalas, zabawna gra logiczno-zręcznościowa, łącząca w sobie elementy dwóch legendarnych tytułów: Tetrisa oraz Lemmingów. W grze przejmujemy kontrolę nad niezbyt zaradną mysią społecznością, która wszystkie swe działania podporządkowuje zdobyciu kolejnych kawałków sera. Przy okazji zabawy poznajemy historię o pewnym szalonym, kocim naukowcu, którego postać towarzyszy nam na każdym z poziomów. Mechanika zabawy łączy cechy obu wspomnianych tytułów.

PCPS4XONESwitchPS3PSV

Tecmo Stackers
Tecmo Stackers

Logiczne 25 grudnia 1995

Gra logiczna stanowiąca wariację na temat mechaniki Tetrisa. Celem zabawy jest łączenie żelkowatych stworków w grupy po cztery, by w ten sposób usunąć je z planszy.

PS1

Puyo Puyo Tetris 2
Puyo Puyo Tetris 2

Logiczne 8 grudnia 2020

Druga część logicznego podcyklu łączącego Tetrisa z serią Puyo Puyo. Puyo Puyo Tetris 2 przynosi ze sobą wszystkie atrakcje z oryginalnego Puyo Puyo Tetris i dodaje garść nowinek pokroju trybu Skill Battle oraz zupełnie nowej Przygody.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Puyo Puyo Champions
Puyo Puyo Champions

Logiczne 7 maja 2019

Puyo Puyo Champions to wzorowana na Tetrisie gra logiczna, nastawiona na rywalizację i szybkie zdobywanie punktów poprzez stawianie obok siebie kulek o tych samych kolorach. Tytuł stworzyło rozwijające serię studio Sonic Team.

PCPS4XONESwitch

Crystal Crisis
Crystal Crisis

Logiczne 28 maja 2019

Trójwymiarowa gra logiczna, w której dopasowując do siebie kolorowe klocki, walczymy z postaciami pochodzącymi z popularnych gier niezależnych oraz komiksów Osamu Tezuki. Tytuł oferuje zabawę wieloosobową na wspólnym ekranie lub przez internet.

PCPS4Switch

Tetris Ultimate
Tetris Ultimate

Logiczne 11 listopada 2014

Kolejny tytuł sygnowana marką Tetris. Za produkcję odpowiedzialny jest francuski koncern Ubisoft, współpracujący z firmą The Tetris Company. Gra oferuje znane już rozwiązania udoskonalone o multiplayer dla maksymalnie 4 graczy i tryby Marathon, Endless, Ultra, Sprint, Battle oraz Power-Up Battle.

PCPS4XONEX360PS3PSV3DS

Treasure Stack
Treasure Stack

Zręcznościowe 1 marca 2019

Hybryda platformówki i gry logicznej opartej na zasadach kultowego Tetrisa, w której przejmujemy kontrolę nad bohaterem wyposażonym w linkę z hakiem. Protagonista sprowadza na ziemię spadające z góry skrzynie i nakierowuje je na właściwy tor. Treasure Stack pozwala tak na zabawę w pojedynkę, jak i na multiplayerowe (w tym cross-platformowe) zmagania.

PCXONESwitch

Arkedo Series: 02 SWAP!
Arkedo Series: 02 SWAP!

Zręcznościowe 24 października 2009

SWAP! jest przeniesieniem klasycznych reguł wielu popularnych gier logicznych na Xboxa 360 oraz PlayStation 3. Tytułowe Swap to główna reguła gry polegającej na zamianie kolejności klocków celem ich niszczenia.

X360PS3

Magnetis
Magnetis

Logiczne 5 listopada 2009

Prosta gra logiczna stanowiąca wariację na temat tetrisa. Staramy się połączyć pola magnetyczne tego samego koloru generowane przez spadające z góry ekranu magnesy. Im więcej bloków umieścimy między nimi, tym więcej otrzymujemy punktów, a te elementy zostają usunięte. W zależności od wybranego trybu staramy się osiągnąć jak najlepszy wynik w wyznaczonym czasie lub przetrwać jak najdłużej.

PCWii

Airu de Puzuruu
Airu de Puzuruu

Logiczne 19 lipca 2012

Japońska gra logiczna okraszona humorystyczną oprawą graficzną. Wcielamy się w jednego ze stworków znanych z serii Monster Hunter i próbujemy pokonać rywala poprzez eliminowanie kolorowych kryształów w ramach zabawy stanowiącej wariację na temat tetrisa.

PSP

Swing
Swing

Logiczne 1 stycznia 1997

Gra logiczna inspirowana kultowym Tetrisem. W trakcie rozgrywki w Swing kontrolujemy specjalny podajnik, przy pomocy którego dobieramy kolorowe kule i zrzucamy je w dół, a naszym celem jest tworzenie rzędów składających się z co najmniej trzech piłek tej samej barwy. Deweloperzy ze studia Software 2000 pozwalają nam na zabawę tak w pojedynkę, jak i w towarzystwie drugiego gracza.

PCPS1

Astral Breakers
Astral Breakers

Zręcznościowe 16 kwietnia 2015

Opracowana przez studio Intropy Games gra logiczna, nawiązująca w swych założeniach do nieśmiertelnego Tetrisa. W Astral Breakers zamiast spadających z góry ekranu kolorowych klocków mamy jednak różnobarwne kule, które, analogicznie jak w hicie sprzed lat, musimy układać w taki sposób, aby jak najwolniej zapełniać planszę i tym samym zdobywać kolejne punkty.

PCWiiU