Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS1
Okładka Tecmo Stackers (PS1)

Tecmo Stackers PS1

Gra logiczna stanowiąca wariację na temat mechaniki Tetrisa. Celem zabawy jest łączenie żelkowatych stworków w grupy po cztery, by w ten sposób usunąć je z planszy.

Logiczne | elementy logiczne | tetris | elementy zręcznościowe | Japonia

Sony PlayStation 1
Okładka Tecmo Stackers (PS1)

producent: Koei Tecmo

wydawca: Koei Tecmo

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS1:

25grudnia1995

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tecmo Stackers to zaprojektowana przez doświadczone, tworzące gry od 1981 roku, studio Tecmo produkcja logiczna stanowiąca klon Tetrisa.

Mechanika

Tecmo Stackers to gra logiczno-zręcznościowa, testująca refleks i umiejętność myślenia strategicznego. Zadaniem graczy jest odpowiednie układanie spadających z góry ekranu żelkowatych stworków, które kształtem przypominają klocki. Gdy co najmniej cztery takie istotki o tym samym kolorze znajdą się koło siebie, znikają z planszy. Od klasycznego Tetrisa produkcję odróżnia fakt, że stworki mają możliwość przyciągania siebie i niwelowania w ten sposób nawet większych odległości. To sprawia, że usuwając pojedyncze grupy klocków, tworzymy efektowne, dłuższe i lepiej punktowane kombinacje.

Tryby gry

Autorzy gry przygotowali kilka trybów zabawy. Obok klasycznego modułu, w którym możliwa jest rywalizacja ze sztuczną inteligencją i drugim graczem na wspólnym ekranie, posiadacze konsoli mogą również spróbować pobić rekordy, jak najdłużej kontynuując rozgrywkę lub stworzyć jak najdłuższą reakcję łańcuchową ze znikających stworków. Dla lubiących większe wyzwania projektanci oddali też szybszy Insane Mode, gdzie kluczowa jest precyzja ruchów i podzielność uwagi.

Kwestie techniczne

Tecmo Stackers to dwuwymiarowa gra utrzymana w specyficznej, kreskówkowej i nieco dziecinnej stylistyce. Grę wyróżniają liczne nawiązania do japońskiej kultury, w tym wzorowane na anime projekty postaci, które występują w tle zmagań.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Tecmo Stackers

Wymagania wiekowe Tecmo Stackers

odpowiednia dla każdego wieku