Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1
Okładka Bomberman World (PS1)

Bomberman World PS1

Zręcznościowa produkcja, w której kierowane przez graczy postacie toczą potyczki na specjalnych arenach, próbując wysadzić wszystkich oponentów. To pierwsza odsłona słynnej serii wydana na PlayStation 1.

Zręcznościowe | widok izometryczny

Sony PlayStation 1
Okładka Bomberman World (PS1)

producent: Hudson Soft

wydawca: Hudson Soft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

28stycznia1998

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pierwsza odsłona słynnego cyklu wydana na PS1. Tytuł nie przynosi rewolucji w znanej od lat mechanice, pozwalając w pojedynkę lub większym gronie walczyć w zręcznościowych bataliach na bomby na specjalnych planszach.

Fabuła

Przed wiekami starożytni mieszkańcy świata Bombermana zamknęli czworo złych Dark Force Bombersów w niebieskim krysztale. Pewnego dnia złoczyńców uwalnia nikczemny Burglar, który wraz z nimi opanowuje cztery krainy. Na ratunek swoim przyjaciołom wyrusza dzielny Bomberman.

Mechanika

Bomberman World bazuje na sprawdzonej i znanej od lat fanom serii mechanice. Kamera prezentuje akcję w rzucie izometrycznym, przedstawiając całą arenę lub jej znaczny wycinek. Gracze mają za zadanie w taki sposób podkładać bomby, by wyeliminować wszystkich znajdujących się na planszy oponentów. Zabawę urozmaicają leżące tu i ówdzie power-upy, dające na chwilę specjalne umiejętności. Na części map autorzy umieścili unikalne elementy, jak teleporty czy wiszące platformy, które otwierają przed graczami dodatkowe możliwości.

Tryby gry

Główny tryb zabawy w produkcji wydanej na PS1 pozwala poznać historię walki Bombermana ze złowrogim Burglarem i jego poplecznikami. Na graczy czekają cztery różne światy, każdy utrzymany w innej stylistyce i zawierający unikalne elementy. Siłą gry jest jednak przede wszystkim rozbudowany moduł zabawy wieloosobowej. Na jednym ekranie rywalizować może do pięciu osób, które mogą walczyć każdy na każdego lub w drużynach, a także rywalizować w różnych wyzwaniach. Autorzy pozwolili toczyć potyczki według tradycyjnych zasad, jak i z wykorzystaniem power-upów, a także sprawdzać swoje umiejętności w charakterystycznych zawodach, takich jak zbieranie przedmiotów na czas lub likwidowanie jak największej liczby wrogów przy pomocy jednej bomby.

Kwestie techniczne

Bomberman World utrzymany jest w charakterystycznej dla serii, kreskówkowej stylistyce. W porównaniu do wydań w 2D produkcję na PS1 charakteryzuje mniejsza dynamika starć, wynikająca z wolniejszego tempa poruszania się postaci. Gra wykorzystuje dedykowanego konsoli multitapa, pozwalając na raz bawić się max. pięciu osobom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-5  

Gry podobne do Bomberman World

Wymagania wiekowe Bomberman World

odpowiednia dla każdego wieku