Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS1
Okładka Bishi Bashi Special (PS1)
OkładkaBishi Bashi Special (PS1)

Bishi Bashi Special PS1

Kompilacja dwóch wydanych wyłącznie w Japonii gier - Bishi Bashi Special oraz Bishi Bashi Special 2. Produkcja oferuje w sumie 85 imprezowych minigier testujących refleks graczy i stawiających ich przed zwariowanymi wyzwaniami.

Towarzyskie | towarzyska | elementy zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bishi Bashi Special Premiera PS1

7lipca2000

producent: Konami wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wydana na platformę PS1 Bishi Bashi Special to stworzona przez firmę Konami i wydana w 2000 roku w Europie kompilacja zwariowanych minigier, testujących refleks graczy. Wersja produkcji przeznaczona na Stary Kontynent zawiera w sobie całą zawartość wydanych wyłącznie w Japonii dwóch produkcji - tytułu o tej samej nazwie z 1998 roku oraz jego debiutującej rok później kontynuacji Bishi Bashi Special 2. W sumie gra oferuje ponad osiemdziesiąt wariantów zabawy.

Mechanika

Wszystkie dostępne w Bishi Bashi Special na PS1 minigry cechują się bardzo prostymi i mocno humorystycznymi zasadami rozgrywki. Wykorzystują one trzy przyciski pada i wymagają od gracza przede wszystkim szybkiego refleksu. Pośród dostępnych „dyscyplin” znaleźć można takie konkurencje jak: transformowanie kilku statków powietrznych w jednego robota na czas; rzucanie, jako panna młoda, ciastem w gości w kościele; strzelanie wujkami z armaty; jak najszybsze zjadanie potraw.

W poszczególne gry równocześnie może grać dwoje graczy. Produkcja oferuje także funkcję tworzenia turniejów dla do ośmiu uczestników. W przypadku nieparzystej liczby chętnych, lukę uzupełnia sterowany przez sztuczną inteligencję przeciwnik.

Kwestie techniczne

Bishi Bashi Special na PS1 cechuje się prostą, dwuwymiarową grafiką o mangowym stylu. Oprawa wizualna produkcji stworzona została w humorystycznym, w przypadku większości trybów zabawy bardzo umownym, stylu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / gorące krzesło   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Bishi Bashi Special: Odpowiednia dla każdego wieku.