Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS1
Okładka Bishi Bashi Special (PS1)

Bishi Bashi Special PS1

Kompilacja dwóch wydanych wyłącznie w Japonii gier - Bishi Bashi Special oraz Bishi Bashi Special 2. Produkcja oferuje w sumie 85 imprezowych minigier testujących refleks graczy i stawiających ich przed zwariowanymi wyzwaniami.

Towarzyskie | towarzyska | elementy zręcznościowe | multiplayer | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 1
Okładka Bishi Bashi Special (PS1)

producent: Konami

wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

7lipca2000

Wydana na platformę PS1 Bishi Bashi Special to stworzona przez firmę Konami i wydana w 2000 roku w Europie kompilacja zwariowanych minigier, testujących refleks graczy. Wersja produkcji przeznaczona na Stary Kontynent zawiera w sobie całą zawartość wydanych wyłącznie w Japonii dwóch produkcji - tytułu o tej samej nazwie z 1998 roku oraz jego debiutującej rok później kontynuacji Bishi Bashi Special 2. W sumie gra oferuje ponad osiemdziesiąt wariantów zabawy.

Mechanika

Wszystkie dostępne w Bishi Bashi Special na PS1 minigry cechują się bardzo prostymi i mocno humorystycznymi zasadami rozgrywki. Wykorzystują one trzy przyciski pada i wymagają od gracza przede wszystkim szybkiego refleksu. Pośród dostępnych „dyscyplin” znaleźć można takie konkurencje jak: transformowanie kilku statków powietrznych w jednego robota na czas; rzucanie, jako panna młoda, ciastem w gości w kościele; strzelanie wujkami z armaty; jak najszybsze zjadanie potraw.

W poszczególne gry równocześnie może grać dwoje graczy. Produkcja oferuje także funkcję tworzenia turniejów dla do ośmiu uczestników. W przypadku nieparzystej liczby chętnych, lukę uzupełnia sterowany przez sztuczną inteligencję przeciwnik.

Kwestie techniczne

Bishi Bashi Special na PS1 cechuje się prostą, dwuwymiarową grafiką o mangowym stylu. Oprawa wizualna produkcji stworzona została w humorystycznym, w przypadku większości trybów zabawy bardzo umownym, stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Bishi Bashi Special

Wymagania wiekowe Bishi Bashi Special

odpowiednia dla każdego wieku