Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS1
Okładka Tetris Plus (PS1)

Tetris Plus PS1

Konwersja gry logiczno-zręcznościowej z automatów. Obok klasycznego modułu znanego z kultowego oryginału, Tetris Plus pozwala też na zabawę w wariacji opracowanej przez studio Natsume.

Logiczne | elementy logiczne | 2D | elementy zręcznościowe

Sony PlayStation 1
Okładka Tetris Plus (PS1)

producent: Natsume Inc.

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS1:

6września1996

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygotowana przez doświadczone studio Natsume konwersja gry logiczno-zręcznościowej, która w 1996 roku ukazała się na automatach. Tytuł pozwala na zabawę w klasycznym stylu znanym z oryginalnego Tetrisa, a także na sprawdzenie autorskiej wariacji.

Mechanika

Tetris Plus oferuje dwa podstawowe moduły zabawy. Pierwszy to klasyczna wersja Tetrisa, w których zadaniem graczy jest takie układanie spadający z góry ekranu klocków, by tworzyć z nich poziomie linie od lewej do prawej krawędzi. Gdy to się uda, dana linia z bloków zostaje usunięta, a posiadacz konsoli zyskuje punkty.

Puzzle Mode stanowi kreatywną wariację na temat sprawdzonych założeń. Zadaniem graczy jest takie układanie klocków, by umożliwić archeologowi dotarcie po nich do wyjścia. Utrudnia to ograniczony czas, symbolizowany przez spadającą z góry ekranu platformę z ostrzami. Kolejne plansze to inny układ początkowy areny, wymuszający stworzenie określonej ścieżki dla badacza. Na potrzeby tego trybu autorzy stworzyli proste tło fabularne, związane z odkrywaniem sekretów antycznych cywilizacji. Dodatkowo Tetris Plus pozwala na rywalizację dwóch graczy na jednym ekranie w trybie rywalizacji, a także na tworzenie własnych poziomów do Puzzle Mode.

Kwestie techniczne

Tetris Plus to kolorowa produkcja 2D, w której autorzy zastosowali kreskówkową stylistykę i proste animacje postaci. W trakcie zmagań na kolejnych mapach graczom towarzyszy przygrywająca w tle muzyka elektroniczna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Tetris Plus

Wymagania wiekowe Tetris Plus

odpowiednia dla każdego wieku