Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS1
Okładka Kula World (PS1)

Kula World PS1

Kula World to trójwymiarowa gra logiczna, w której gracz steruje piłką plażową. Jego zadaniem jest wydostanie się z zawieszonych w powietrzu poziomów o kształcie brył geometrycznych.

Logiczne | TPP | platformówki 3D | elementy logiczne

Sony PlayStation 1
Okładka Kula World (PS1)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

10lipca1998

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kula World to wydana na platformę PS1 trójwymiarowa gra logiczna, opracowana przez studio Game Design Sweden AB. Gracz kontroluje w niej piłkę plażową, która musi dotrzeć do wyjścia na zawieszonych w powietrzu, skomplikowanych poziomach.

Mechanika

W wydanej na platformę PS1 grze Kula World gracz przejmuje kontrolę nad piłką plażową, którą musi doprowadzić do wyjścia ze skomplikowanych, zawieszonych w powietrzu poziomów o kształcie różnorodnych brył. Zadanie utrudniają liczne pułapki, konieczność zbierania wymaganych do otworzenia wyjścia kluczy, rosnący poziom skomplikowania lokacji oraz limit czasowy. Kontrolowana przez gracza kula oprócz poruszania się potrafi także skakać, a w wybranych sytuacjach może też przetaczać się na ściany służącej jej za podłoże bryły. W takim wypadku zmienia się grawitacja otoczenia i piłka zamiast spaść, zaczyna przylegać do innej powierzchni. Produkcja zawiera dwieście poziomów o różnorodnym poziomie trudności, z czego część to mapy bonusowe, dotarcie do których wymaga zbierania ukrytych owoców. Efektywność użytkownika gry dodatkowo mierzona jest za pomocą punktów, którymi nagradzane jest szybkie kończenie plansz oraz zbieranie wspomnianych znajdziek. Analogicznie, za każde niepowodzenie wynik punktowy jest zmniejszany.

Tryby gry

Oprócz standardowego trybu gry, w którym gracz mierzy się z kolejnymi poziomami, Kula World oferuje także Time Trial, tryb, w którym ograniczenia czasowe są jeszcze bardziej wyśrubowane. Ponadto, gra oferuje dwie opcje zabawy przeznaczone dla dwóch graczy. Jedna z nich to wariacja na temat Time Trial, w której poszczególni zawodnicy starają się szybciej ukończyć mapy. W trybie Copycat jeden z graczy wykonuje serię ruchów, którą następnie jego oponent musi powtórzyć, dodając przy tym kolejny element do sekwencji. Zabawa trwa do momentu, aż pamięć jednego z zawodników zawiedzie i popełni on błąd.

Kwestie techniczne

Kula World na platformę PS1 charakteryzuje się prostą, kolorową i czytelną grafiką trójwymiarową, która już w chwili wydania gry nie należała do imponujących. Zabawie towarzyszy skomponowana przez szwedzki zespół Twice a Man muzyka elektroniczna. Warto wspomnieć także, że wersja tytułu na platformę PlayStation była jedną z pierwszych gier wykorzystujących funkcję wibracji oferowaną przez gamepada DualShock.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Kula World

odpowiednia dla każdego wieku