Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneSwitchPS4XONEPC
Okładka Puyo Puyo Champions (Switch)
OkładkaPuyo Puyo Champions (Switch)

Puyo Puyo Champions

Puyo Puyo eSports

Puyo Puyo Champions to wzorowana na Tetrisie gra logiczna, nastawiona na rywalizację i szybkie zdobywanie punktów poprzez stawianie obok siebie kulek o tych samych kolorach. Tytuł stworzyło rozwijające serię studio Sonic Team.

Logiczne | tetris | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Puyo Puyo Champions Premiera

7maj2019

PC PS4 XONE Switch

producent: Sonic Team wydawca: SEGA Strona oficjalna

Gry podobne do Puyo Puyo Champions

Tetris 99

Glass Masquerade

Puyo Puyo Tetris

Puyo Puyo Champions (inaczej znane również jako Puyo Puyo e-Sport) to kolejna odsłona gry należącej do serii Puyo Puyo, która swój początek miała w 1991 roku. Jest to gra logiczna z wieloma trybami rozgrywki, będąca połączeniem Tetrisa z Dr. Mario. Zadaniem gracza jest układanie kolorowych kulek tak, aby zdobyć jak najwięcej punktów.

Mechanika

Puyo Puyo Champions to zręcznościowa gra logiczna polegająca na układaniu połączonych ze sobą kolorowych „slime’ów”, które można obracać o 90 stopni. Zadaniem gracza jest ułożenie w linii poziomej bądź pionowej minimum czterech klocków (jednak im więcej, tym lepiej) w tym samym kolorze obok siebie. Znikają one wtedy z planszy, a gracz dostaje za nie punkty. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów. Przed rozpoczęciem każdej rozgrywki wybieramy jedną z 24 postaci, w którą się wcielamy. Większość dostępnych bohaterów możemy kojarzyć z poprzednich odsłon gry.

Puyo Puyo Champions posiada tryb dla jednego gracza, jednak głównym daniem są rozgrywki wieloosobowe, czy to lokalnie, czy przez internet, w których brać udział może aż ośmiu graczy naraz.

Nacisk na grę w trybie wieloosobowym związany jest z rozbudowanym aspektem rywalizacyjnym. Polega on na tym, że każdy ruch graczy ma wpływ na to, co dzieje się na planszy przeciwników. Nawet jeśli mamy na planszy opanowaną sytuację, to w ciągu sekundy może się to zmienić, bo przez reakcje łańcuchowe przeciwnika (dopasowanie form tak, aby znikały jedna po drugiej) na naszą planszę wylewa się fala nowych kulek, z którymi trzeba się jak najszybciej uporać, aby nie przegrać.

Puyo Puyo Champions posiada kilka trybów rozgrywki, opartych na zasadach drugiej odsłony gry i Puyo Fever. Między innymi Tournament Mode (turniej dla ośmiu graczy), Puyo League (rozgrywki rankingowe) czy wyżej wspomniane wieloosobowe rozgrywki lokalne.

Kwestie techniczne

Puyo Puyo Champions posiada system powtórek, który wychwytuje najlepsze momenty rozgrywki, które potem można prześwietlić, aby przeanalizować nowe strategie.

Stylistyką gra nawiązuje do kreski znanej z japońskich animacji przeznaczonych dla dzieci, z bardzo żywą i kolorową grafiką.

Ostatnia modyfikacja 3 maja 2019

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Puyo Puyo Champions: Odpowiednia dla każdego wieku.

Puyo Puyo Champions Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
PC
Switch
PS4
XONE