Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS4XONEPCSwitch
Okładka Puyo Puyo Champions (PS4)

Puyo Puyo Champions

Puyo Puyo eSports

Puyo Puyo Champions to wzorowana na Tetrisie gra logiczna, nastawiona na rywalizację i szybkie zdobywanie punktów poprzez stawianie obok siebie kulek o tych samych kolorach. Tytuł stworzyło rozwijające serię studio Sonic Team.

Logiczne | tetris | 2D | multiplayer

Okładka Puyo Puyo Champions (PS4)

producent: Sonic Team

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

7maj2019

PC Switch PS4 XONE

Puyo Puyo Champions (inaczej znane również jako Puyo Puyo e-Sport) to kolejna odsłona gry należącej do serii Puyo Puyo, która swój początek miała w 1991 roku. Jest to gra logiczna z wieloma trybami rozgrywki, będąca połączeniem Tetrisa z Dr. Mario. Zadaniem gracza jest układanie kolorowych kulek tak, aby zdobyć jak najwięcej punktów.

Mechanika

Puyo Puyo Champions to zręcznościowa gra logiczna polegająca na układaniu połączonych ze sobą kolorowych „slime’ów”, które można obracać o 90 stopni. Zadaniem gracza jest ułożenie w linii poziomej bądź pionowej minimum czterech klocków (jednak im więcej, tym lepiej) w tym samym kolorze obok siebie. Znikają one wtedy z planszy, a gracz dostaje za nie punkty. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów. Przed rozpoczęciem każdej rozgrywki wybieramy jedną z 24 postaci, w którą się wcielamy. Większość dostępnych bohaterów możemy kojarzyć z poprzednich odsłon gry.

Puyo Puyo Champions posiada tryb dla jednego gracza, jednak głównym daniem są rozgrywki wieloosobowe, czy to lokalnie, czy przez internet, w których brać udział może aż ośmiu graczy naraz.

Nacisk na grę w trybie wieloosobowym związany jest z rozbudowanym aspektem rywalizacyjnym. Polega on na tym, że każdy ruch graczy ma wpływ na to, co dzieje się na planszy przeciwników. Nawet jeśli mamy na planszy opanowaną sytuację, to w ciągu sekundy może się to zmienić, bo przez reakcje łańcuchowe przeciwnika (dopasowanie form tak, aby znikały jedna po drugiej) na naszą planszę wylewa się fala nowych kulek, z którymi trzeba się jak najszybciej uporać, aby nie przegrać.

Puyo Puyo Champions posiada kilka trybów rozgrywki, opartych na zasadach drugiej odsłony gry i Puyo Fever. Między innymi Tournament Mode (turniej dla ośmiu graczy), Puyo League (rozgrywki rankingowe) czy wyżej wspomniane wieloosobowe rozgrywki lokalne.

Kwestie techniczne

Puyo Puyo Champions posiada system powtórek, który wychwytuje najlepsze momenty rozgrywki, które potem można prześwietlić, aby przeanalizować nowe strategie.

Stylistyką gra nawiązuje do kreski znanej z japońskich animacji przeznaczonych dla dzieci, z bardzo żywą i kolorową grafiką.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Puyo Puyo Champions

Wymagania wiekowe Puyo Puyo Champions

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Puyo Puyo Champions

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
PC
Switch
PS4
XONE