Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS4PS3PCSwitchXONE3DSWiiUPSV
Okładka Puyo Puyo Tetris (PS4)

Puyo Puyo Tetris

Logiczna gra z elementami zręcznościowymi, która łączy w sobie popularne serie Tetris oraz Puyo Puyo. Tytuł oferuje bogatą paletę trybów rozgrywki, a także możliwość zabawy wieloosobowej na podzielonym ekranie lub za pośrednictwem sieci.

Logiczne | tetris | 2D | multiplayer | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka Puyo Puyo Tetris (PS4)

producent: Sonic Team

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

4lut2014

XONE

6lut2014

3DS PS3 WiiU PSV

25kwi2017

Switch PS4

27lut2018

PC

Puyo Puyo Tetris na PC, WiiU itd. to zręcznościowa gra logiczna, która korzysta z formuły Puyo Puyo oraz Tetrisa. Za produkcję tytułu odpowiada japońskie firma SEGA. Cykl Puyo Puyo narodził się w Japonii w 1991 roku. Marka doczekała się kilkudziesięciu tytułów, z których większość nigdy nie została opublikowana na Zachodzie. Serii Tetris nie trzeba z kolei przedstawiać nikomu kto choć tylko przelotnie zetknął się grami komputerowymi. Cieszy się ona niesłabnącą popularnością, dzięki której setki jej mniej czy bardziej udanych mutacji pojawiają się regularnie na wszystkich możliwych platformach sprzętowych. Puyo Puyo Tetris ukazało się oryginalnie w Japonii w 2014 roku, trafiając na konsole Nintendo 3DS, PlayStation 3 i PlayStation Vita.

Mechanika

Poza kampanią dla pojedynczego gracza, Puyo Puyo Tetris oferuje wiele trybów rozgrywki, stworzonych z myślą o zabawie z komputerowym AI lub innymi osobami. Tytuł wykorzystuje klasyczną mechanikę Puyo Puyo, w którym gracze łączą ze sobą spadające kolorowe klocki-żelki (określane mianem Puyo). Przy ich pomocy musimy stworzyć figury składające się z co najmniej czterech bloków w tych samych barwach, za co nagradzani zostajemy punktami. Stosując odpowiednie strategie, jesteśmy w stanie uzyskać efektowne reakcje łańcuchowe, które błyskawicznie oczyszczają planszę.

Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do Tetrisa, Puyo Puyo od zawsze skupiało się na rywalizacji pomiędzy dwoma graczami i historycznie większość wariantów rozgrywki w serii pozwalała nam prowadzić pojedynki z innymi osobami. Twórcy Puyo Puyo Tetris wykorzystali na różne sposoby ten model zabawy łącząc go z Tetrisem.

Tryby gry

Puyo Puyo Tetris oferuje pięć podstawowych wariantów rozgrywki, które dostępne są dla pojedynczego gracza lub w trybie multiplayer.

VS – naprzeciw siebie stają osoby grające w Tetrisa oraz Puyo Puyo. Jednocześnie w zabawie może brać udział czterech graczy. Zdobywając punkty, ranimy przeciwnika i utrudniamy mu dalszą rozgrywkę, np. przez przyspieszenie tempa spadania tetrisowych bloków lub klocków Puyo.

Fusion – na planszy pojawiają się zarówno Puyo, jak i tetrisowe bloki, które ze względu na ciężar lądują zawsze na samym dole planszy, zgniatając wszystkie Puyo, które stają im na drodze.

Swap – w trakcie rozgrywki jeden z uczestników zabawy gra w Puyo Puyo, a drugi w Tetrisa. Co pewien czas plansze obu zawodników są zamieniane.

Big Bang – zadaniem graczy jest oczyszczenie planszy przy pomocy jak najmniejszej liczby ruchów, wykorzystując przy tym kombosy.

Party – na planszy pojawiają się różnego rodzaju przedmioty i power-upy, pozwalające nam uzyskać przewagę lub zranić oponentów.

Kwestie techniczne

Puyo Puyo Tetris oferuje wyjątkowo kolorową i atrakcyjną dla oka dwuwymiarową oprawę graficzną. Świetne wrażenie sprawiają również efekty specjalne oraz animacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Ocena czytelników: 1 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Nintendo Switch - wszystko o konsoli i jej grach

Centrum Nintendo Switch

Wszystko o konsoli i jej grach

Zobacz Więcej

Gry podobne do Puyo Puyo Tetris

Klasyfikacja PEGI Puyo Puyo Tetris

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Puyo Puyo Tetris

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Puyo Puyo Tetris zadebiutuje wkrótce na PC? [Aktualizacja: oficjalna zapowiedź]
Puyo Puyo Tetris zadebiutuje wkrótce na PC? [Aktualizacja: oficjalna zapowiedź]

wiadomość6 lutego 2018

Firma Sega opublikowała na Steamie serię tajemniczych postów, które mogą sugerować, że na pecetach może pojawić się popularna gra logiczna Puyo Poyo Tetris. [Aktualizacja: już oficjalnie potwierdzono te informacje. Tytuł zadebiutuje na PC 27 lutego]

Switch
PS4
3DS
PS3
WiiU
PSV
XONE
PC