Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2018, 17:55

Puyo Puyo Tetris zadebiutuje wkrótce na PC? [Aktualizacja: oficjalna zapowiedź]

Firma Sega opublikowała na Steamie serię tajemniczych postów, które mogą sugerować, że na pecetach może pojawić się popularna gra logiczna Puyo Poyo Tetris. [Aktualizacja: już oficjalnie potwierdzono te informacje. Tytuł zadebiutuje na PC 27 lutego]

Aktualizacja

Firma Sega potwierdziła na Twiterze, że Puyo Puyo Tetris pojawi się na PC. Tytuł zadebiutuje na platformie Steam 27 lutego bieżącego roku. Tutaj można składać zamówienia przedpremierowe. Osoby, które zdecydują się na kupno dzieła studia Sonic Team już teraz, otrzymają dziesięcioprocentowy rabat oraz ekskluzywne tapety i awatary.

Oryginalna wiadomość

PUYO PUYO TETRIS W SKRÓCIE:
  • Producent: Sonic Team;
  • Wydawca: Sega;
  • Gatunek: logiczna;
  • Platformy docelowe: 3DS, Wii U, PlayStation Vita, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch;
  • Ostatnie posty firmy Sega na Steamie sugerują, że tytuł wkrótce pojawi się na PC.

Puto Puyo Tetris od studia Sonic Team jest wydanym pierwotnie w 2014 roku crossoverem dwóch popularnych serii gier logicznych – Puyo Puyo i Tetris. Jak nietrudno się domyślić, rozgrywka w tym tytule skupia się przede wszystkim na układaniu różnokolorowych klocków (choć w tym wypadku stworków, tytułowych Puyo) w taki sposób, by stworzyć z nich figury i zdobywać punkty. Zasady są banalnie proste, a jeśli dodamy do tego mnogość trybów zabawy otrzymamy tytuł, który może wciągnąć na wiele miesięcy. Przekonali się już o tym użytkownicy 3DS-a, Wii U, PlayStation Vity, PlayStation 3, PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch. Wiele wskazuje na to, że wkrótce do tej grupy dołączą również posiadacze PC. Jak zauważył jeden z użytkowników Reddita ukrywający się pod pseudonimem Dasnap, firma Sega opublikowała bowiem na Steamie serię tajemniczych postów, tematycznie związanych z Puyo Puyo Tetris.

Wiele wskazuje na to, że Puyo Puyo Tetris zmierza na PC. - Puyo Puyo Tetris zadebiutuje wkrótce na PC? [Aktualizacja: oficjalna zapowiedź] - wiadomość - 2018-02-06
Wiele wskazuje na to, że Puyo Puyo Tetris zmierza na PC.

Wspomniane posty pojawiły się na grupach społecznościowych dwunastu gier wyprodukowanych lub wydanych przez firmę SegaVanquish, Bayonetta, Valkyrie Chronicles, Tembo the Badass Elephant, Binary Domain, Alpha Protocol, Renegade Ops, Jet Set Radio, Hell Yeah!, Sega Bass Fishing, Nights into Dreams i Sega Mega Drive & Genesis Classics. Przedstawiają one stworzone za pomocą specjalnych znaków kontury klocków Tetrisa i stworków Puyo. Odnalezienie pewnych konotacji między tymi wpisami a dziełem studia Sonic Team nie należy zatem do zadań zbyt trudnych.

Posty oppublikowane na Steamie przez firmę Sega wydają się dość jednoznaczne. / Źródło: Steam

Warto przypomnieć, że nie byłby to pierwszy raz, gdy firma Sega w nietypowy sposób zapowiada pojawienie się na pecetach swoich gier. W ubiegłym roku Japończycy wypuścili darmową, inspirowaną klasycznymi 8-bitowymi tytułami produkcję Bayonetta, która miała wypromować pojawienie się na komputerach osobistych pierwszej odsłony tego popularnego cyklu. Kilka miesięcy po jej premierze przygotowali oni niewielki patch dodający do folderu głównego gry serię obrazków, mających za zadanie zaanonsować pecetowy debiut Vanquisha.

Informacje o pecetowym porcie Puyo Puyo Tetris nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone. Wszyscy fani gier logicznych grający na komputerach osobistych bez wątpienia trzymają kciuki, by okazały się one prawdą. W końcu, im większy wybór, tym lepiej, zwłaszcza, jeśli w szeregu opcji znajduje się tak ciepło przyjęta produkcja, jak Puyo Puyo Tetris.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej