Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2017, 18:52

autor: Góral

Bayonetta - aktualizacja gry zwiastuje nadejście PC-towej wersji Vanquisha

Pojawiły się nowe pogłoski związane z PC-tową wersją strzelanki Vanquish. Studio PlatinumGames zaktualizowało grę Bayonetta dostępną na Steamie, umieszczając w folderze „Extras” małą niespodziankę.

Kilkanaście dni temu konsolowy slasher Bayonetta zadebiutował na Steamie. Wydaje się, że to nie wszystko, co studio PlatinumGames i firma Sega przygotowali dla PC-towców. Produkcja dostała bowiem niewielką aktualizację, w której do folderu „Extras” dodano jedną grafikę. O taką:

Bayonetta - aktualizacja gry zwiastuje nadejście PC-towej wersji Vanquisha - ilustracja #1

Fani dokonań PlatinumGames szybko rozpoznają ten obrazek, gdyż pochodzi z innej cenionej produkcji japońskiej ekipy – strzelanki Vanquish z 2010 roku, która ukazała się na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Czyżby w ten sposób deweloper sygnalizował, że wkrótce i ona pojawi się na „blaszakach”?

Co ciekawe, w połowie 2016 roku Atsushi Inaba, jeden z założycieli studia, zapytany przez redaktora serwisu Kotaku o ewentualny PC-towy port Vanquisha, stwierdził, że jak przestanie nagrywać wywiad, to może o tym pogadać. Wnioski nasuwają się same.

Bayonetta - aktualizacja gry zwiastuje nadejście PC-towej wersji Vanquisha - ilustracja #2

Vanquish to niecodzienna strzelanka TPP, w której wcielamy się w agenta USA o imieniu Sam. Wyposażony w futurystyczny, umożliwiający ślizganie się z dużą prędkością i spowalnianie czasu, kombinezon bohater musi powstrzymać Rosjan planujących zniszczyć Nowy Jork przy pomocy stacji kosmicznej pozyskującej energię ze Słońca.