Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2017, 18:52

autor: Góral

Bayonetta - aktualizacja gry zwiastuje nadejście PC-towej wersji Vanquisha

Pojawiły się nowe pogłoski związane z PC-tową wersją strzelanki Vanquish. Studio PlatinumGames zaktualizowało grę Bayonetta dostępną na Steamie, umieszczając w folderze „Extras” małą niespodziankę.

Kilkanaście dni temu konsolowy slasher Bayonetta zadebiutował na Steamie. Wydaje się, że to nie wszystko, co studio PlatinumGames i firma Sega przygotowali dla PC-towców. Produkcja dostała bowiem niewielką aktualizację, w której do folderu „Extras” dodano jedną grafikę. O taką:

Bayonetta - aktualizacja gry zwiastuje nadejście PC-towej wersji Vanquisha - ilustracja #1

Fani dokonań PlatinumGames szybko rozpoznają ten obrazek, gdyż pochodzi z innej cenionej produkcji japońskiej ekipy – strzelanki Vanquish z 2010 roku, która ukazała się na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Czyżby w ten sposób deweloper sygnalizował, że wkrótce i ona pojawi się na „blaszakach”?

Co ciekawe, w połowie 2016 roku Atsushi Inaba, jeden z założycieli studia, zapytany przez redaktora serwisu Kotaku o ewentualny PC-towy port Vanquisha, stwierdził, że jak przestanie nagrywać wywiad, to może o tym pogadać. Wnioski nasuwają się same.

Bayonetta - aktualizacja gry zwiastuje nadejście PC-towej wersji Vanquisha - ilustracja #2

Vanquish to niecodzienna strzelanka TPP, w której wcielamy się w agenta USA o imieniu Sam. Wyposażony w futurystyczny, umożliwiający ślizganie się z dużą prędkością i spowalnianie czasu, kombinezon bohater musi powstrzymać Rosjan planujących zniszczyć Nowy Jork przy pomocy stacji kosmicznej pozyskującej energię ze Słońca.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Vanquish

Vanquish